اخبار پزشکی

درمان سرطان،اخبار پزشکی،خبرهای پزشکی

نقش ساعت داخلی بدن در درمان سرطان

دانشمندان می‌گویند ساعت داخلی بدن می‌تواند درمان سرطان را تقویت کند. به گزارش ایسنا، بر اساس تحقیقات جدید، ساعت شبانه‌روزی…

بررسی چالش‌های درمانی تومورهای مغزی کودکان در ایران با حضور متخصصان داخلی و خارجیکنگره وثوق
یکی از نقش‌های اساسی مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک، زمینه‌سازی برای هم‌افزایی‌های علمی و پژوهشی است تا از رهگذر این هم‌اندیشی‌ها بتواند در مسیر ارتقاء خدمات درمانی و حمایتی برای کودکان مبتلا به سرطان سرزمینمان پیش‌گام باشد.

 کنگره دوسالانه بین‌المللی انکولوژی کودکان (یادبود پروفسور پروانه وثوق) با رويكرد چندتخصصي در تومورهاي شايع مغزي كودكان، با همکاری مرکز تحقیقات سرطان کودکان محک،  بیمارستان فوق‌تخصصی سرطان کودکان محک، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و انجمن‌های علمی ملی و بین‌المللی در تاریخ‌های 26، 27 و 28 اردیبهشت ماه سال جاری در محل یادمان میتراسادات میرباقری (ساختمان شماره 2 محک) برگزار شد.

محک برای هم‌افزایی دانش متخصصان سرطان کودک، این کنگره را به مناسبت یادبود پروفسور پروانه وثوق برگزار کرد و متخصصان ملی حاضر در این کنگره توانستند از امتیاز بازآموزی 12 که بالاترین سطح امتیاز است، برخوردار شوند.

 

چرا پرونده درمان تومورهای شایع مغزی امسال در کنگره باز شد؟

تومورهای مغزی نخستین علت مرگ در میان انواع سرطان‌های شایع کودکان است و به توجه بیشتری نیازمند است. طی سال‌های اخیر در بیمارستان محک کارگروه نوروانکولوژی بر درمان تومورهای مغزی متمرکز شده است. این کارگروه با جدیت هرچه تمام‌تر، برنامه‌های درمانی مؤثرتر و به‌‌روزتری را برای درمان تومورهای مغزی کودکان بر اساس علم مبتنی بر شواهد (evidence based medicine)  و آموخته‌های توموربورد یا همایش‌های علمی، پیشنهاد می‌دهد. همچنین جلسات توموربورد بر خردِ جمعی و بررسی همه‌جانبه‌ و هم‌زمان بيماری توسط گروه‌های مختلف درمانی  متمرکز است و احتمال خطاهای پزشکی را کاهش می‌دهد. از این رو محک با چالش‌های درمانی متنوع و متعددی درباره‌ تومورهای شایع مغزی کودکان رو‌به‌روست. بررسی چالش‌های درمانی در کنگره دوسالانه بین‌المللی انکولوژی کودکان (یادبود پروفسور پروانه وثوق) زمینه دستیابی به پروتکل‌های جدید درمانی را فراهم کرد.

از سوی دیگر با توجه به پیگیری رویکرد درمان چندتخصصی در این کنگره، متخصصان حوزه‌های انکولوژی، رادیوانکولوژی، پاتولوژی، جراحی مغز و اعصاب از مخاطبان اصلی این کنگره بودند و تخصص‌های دیگری مانند پرستاری، توانبخشی، روانشناسی، مددکاری و ... در درمان تومورهای شایع مغزی کودکان به بحث گذاشته شدند.

 

پروفسور پروانه وثوق

 

حضور متخصصان ذیربط در درمان تومورهای مغزی کودکان در کنگره

موضوعات مختلفی در کنگره دوسالانه بین‌المللی انکولوژی کودکان (یادبود پروفسور پروانه وثوق) در کارگروه‌های تخصصی با حضور متخصصان ملی و بین‌المللی بررسی شد که از آن جمله می‌توان به عناوینی مانند نقش داروهاي ضد صرع در تومورهای مغزی؛ چالش‌های درمان با هورمون رشد بعد از بهبود سرطان؛ مديريت عوارض ديررس درمان‌هاي نروانكولوژي تومورهاي مغزي کودکان؛ چالش‌هاي راه‌اندازي نوروانكولوژي کودکان در کشورهاي با درآمد کم تا متوسط؛  نقش پرستاری در درمان کودکان مبتلا به تومورهای مغزی؛ توانبخشی روانی-اجتماعی کودکان مبتلا به سرطان؛ عصب‌شناختی در توانبخشی روانی- اجتماعی در کودکان مبتلا به سرطان؛ ارائه کنسر رجستري بيمارستان محک؛ ارائه آمار تومورهای مغزی محک؛ جراحي مغز و اعصاب در مدولوبلاستوماي؛ بررسي کودک مبتلا به تومور ژرم سل ناحيه سوپراسلار؛ رويكرد جراحي تومورهاي سوپراسلار در کودکان؛ مشكلات در تصويربرداری تومورهای مغزی کودکان؛ اصول راديوتراپی تومورهای مغزی کودکان؛ چالش‌های جراحی در اپانديموما کودکان؛ جراحی ناکامل اپانديموما و چالش‌های شيمی‌درمانی در آن؛ گليوما با گريد پايين در کودکان  و ...  اشاره کرد.

 

برگزاری کنگره دوسالانه بین‌المللی انکولوژی کودکان (یادبود پروفسور پروانه وثوق) یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های محک برای تحقق شعار «تحول درمان» بوده و این مؤسسه امیدوار است در سال‌های آتی بتواند انواع دیگری از سرطان‌های کودکان را با حضور متخصصان ملی و بین‌المللی بررسی کرده و زمینه دستیابی به برنامه‌های درمانی جدیدتر را فراهم کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024