آخرین اخبار سیاسی


دادستان کل کشور،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

دادستان کل کشور: موضوع مرگ شاهین ناصری را از مسئولان مربوطه سوال کنید/ اداره کل زندان های استان تهران اطلاعیه صادر کرد

دادستان کل کشور از مکاتبه با مجلس در خصوص ورود به موضوع برگ سبز خودرو خبر داد. حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در گفت‌‌و‌گو با ایلنا در پاسخ به…

قالیباف: نباید تهمت ارزی به مجلس زده شود/ آنقدر ناشی به اقتصاد نیستم که نرخ ارز را تعیین کنیم/مشکل کشور درآمد نیست، هزینه است اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,قالیباف
رئیس مجلس شورای اسلامی در آئین تجلیل از پژوهشگران برتر مرکز پژوهش‍های مجلس با اشاره به برخی از اظهارات نسنجیده در زمینه تعیین نرخ ارز از سوی مجلس گفت:ما آنقدر ناشی و نادان به اقتصاد نیستم که نرخ ارز را تعیین کنیم. هیچ کس قادر نیست نرخ ارز را تعیین کند. نرخ ارز نتیجه اقدامات مدیریتی ما در کف بازار است، لذا ما محکم ایستاده‌ایم که سیاست‌های ارزی را اعمال کنیم تا هر دولتی که آمد از این سیاست ارزی خارج نشود. نباید تهم ارزی به مجلس زده شود. 

 محمدباقر قالیباف در آئین تجلیل از پژوهشگران برتر مرکز پژوهش‍های مجلس گفت: اینجا یک مرکز علمی تشکیلاتی است همه ما باید وظیفه‌شناسی کنیم، در مسیر خودمان حرکت کنیم.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما باید در جهت سیاست‌های کلی نظام که مجلس را مکلف کرده آغاز و شروع هر قانون گذاری از شرع مقدس باشد، حرکت کنیم. برای تحقیقات بنیادی نیازمند تحقیقات مجلس هستیم و دفتر مرکز پژوهش‌ها به موضوعات کاربردی متمرکز است.

 

قالیباف با اشاره به چالش‌ها و اشکالات در زمینه‌های معطوف به حکمرانی در کشور بیان داشت: عزیزانی در این برنامه به برخی از موارد اشاراتی داشتند و اذعان کردند که جای علم در پیشانی سیاست ورزی ما خالی است و اثر خود را نگذاشته است که بنده می‌خواهم بگویم در این زمینه یک اشکالی فراتر از اینها وجود دارد و آن این است که یک سیستم بروکراسی از یکصد سال پیش برای ما به ارث رسیده است که این سیستم قرار است نظام اداری و اعتباری ما را اداره کند؛ این سیستم نه در اختیار سیساتمداران ماست و نه در اختیار حوزه علم، یعنی اگر ما در موضوعی به تصمیم درست و روشنی می رسیم و یک چیزی را مصوب می کنیم و وارد اجرای آن می شویم،آن سیستم اداری و اجرایی  - که برای مردم به مانند قل و زنجیر است و به حق مردم از از آن می نالند -  باعث می شود تا آن تصمیم به صورت ناقص و بعضا اصلا اجرایی نشود و مصداق روشن آن گزارش های مرکز پژوهش های مجلس در زمینه برنامه سوم تا ششم توسعه است که اگر به آن نگاه بیندازیم می‌بنیم که خروجی آن چه هست؟

 

قالیباف با بیان اینکه انضباط در بودجه رعایت نشده است، گفت:  این روزها  برخی می‌گویند مجلس نرخ ارز را تعیین کرد، ما آنقدر ناشی و نادان به اقتصاد نیستم که نرخ ارز را تعیین کنیم. هیچ کس قادر نیست نرخ ارز را تعیین کند . نرخ ارز نتیجه اقدامات مدیریتی ما در کف بازار است، لذا ما محکم ایستاده‌ایم که سیاست‌های ارزی را اعمال کنیم تا هر دولتی که آمد از این سیاست ارزی خارج نشود. نباید تهم ارزی به مجلس زده شود.

 

وی با اشاره به سیاست‌های فروش نفت در کشور گفت: برای ما مهم است که درآمد نفتی کجا خرج می‌شود، آیا با این درآمد می‌خواهید دولت را چاق کنید؟

 

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مشکل کشور درآمد نیست، مشکل کشور هزینه است و این جایی است که ما باید به آن توجه کنیم. قطعا اختلاف دیدگاه با دولت محترم داریم البته ما درجلساتمان به دولتمردان گفتیم که برای ساماندهی موضوعات در خدمت دولت هستیم و نمونه‌های زیادی هست که ما دراین زمینه به دولت کمک کرده‌ایم.

 

میزان

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------