نمایشگرهای «کریستال در کریستال» با وضوع و دقت بالا از راه می رسند اخبار علمی ,خبرهای علمی,کریستال‌های مایع
کریستال‌های مایع از مدت‌ها قبل در تولید نمایشگرها، حسگرها و غیره به کار می‌روند، حال یک فناوری جدید به نام کریستال در کریستال دقت و وضوح آنها را افزایش می‌دهد.

 به گزارش مهر به نقل از تک اکسپلوریست، نسل جدید نمایشگرها که توسط محققان دانشگاه شیکاگو ابداع شده‌اند به جای کریستال‌های مایع عادی از کریستال‌های مایعی تولید شده‌اند که در درون کریستال‌های دیگری شناور هستند.

 

این تحول موجب می‌شود تا کریستال‌های جدید قادر به انعکاس نور با طول موج‌های جدید و خاصی باشند و نتیجه این امر افزایش وضوح، شفافیت و دقت تصاویر است.

 

از این فناوری جدید می‌توان برای تولید محصولات تازه اندازه گیری هم استفاده کرد که برای سنجش دما، ولتاژ، یا مواد شیمیایی قابل استفاده هستند.

 

فناوری کریستال در کریستال به شکل گیری کریستال‌های آبی رنگی کمک می‌کند که الگوهای خاصی را تشکیل می‌دهند و می‌توانند برای نمایش ویژگی‌های بسیار منظم نورهای مرئی با انعطاف پذیری بالاتری عمل کنند. کریستال‌های جدید در برابر تغییرات دما و جریان الکتریسیته نیز منعطف تر عمل می‌کنند.

 

محققان در تلاش هستند تا کریستال‌های جدید را در ترکیب با مواد مختلفی مورد استفاده قرار دهند تا بتوانند برای تولید لوازم الکترونیکی با انعطاف بیشتری عمل کنند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------