قدیمی‌ترین تتوی تاریخ متعلق به کیست؟! (+تصاویر)اخبار,اخبار گوناگون,قدیمی‌ترین تتوی تاریخ

اسم این زن و نام او مشخص نشده است؛ اما تنوع تتوها و به کارگیری متعدد آن در اعضای بدن مومیایی نشان می دهد که او جایگاه دینی بالا و قابل توجهی را در دوران زندگی خود بر عهده داشته و به عبارت دیگر او یکی از شخصیت های دینی برجسته مصر باستان بوده است..

وزارت آثار باستانی مصر، گزارش داد که نتایج پژوهش های انجام شده روی مومیایی معروف به مومیایی «تتو دار»، نشان می دهد که این تتو قدیمی ترین تتو و خالوبی جهان است.

 

یک گروه باستان شناسی فرانسوی وابسته به انستیتو آثار فرانسوی IFAO سال ۲۰۱۴ در روستای کارگران شهر اقصر در جنوب مصر، مومیایی را یافتند که روی اعضای بدن او ۳۰ تتو به چشم میخورد.

 

بنا بر این گزارش، سی تتو در اعضای مختلف و جداگانه بدن از جمله گردن، کمر، کتف و دو بازوی مومیایی وجود داشت.

 

اخبار,اخبار گوناگون,قدیمی‌ترین تتوی تاریخ

 

این مومیایی متعلق به یک زن است که به احتمال زیاد بین سال های ۱۳۰۰ تا ۱۰۷۰ قبل از میلاد می زیسته و در هنگام مرگ ۳۴ سال سن داشته است.

 

او زنی از طبقه ی بالای جامعه مصر باستان بوده، چون تتوهای رسم شده روی بدنش در شکل های متنوعی از جمله گل نیلوفرآبی، گاو، میمون دم کوتاه و چشم حورس (نشان محافظت) است.

 

اخبار,اخبار گوناگون,قدیمی‌ترین تتوی تاریخ

 

اسم این زن و نام او مشخص نشده است؛ اما تنوع تتوها و به کارگیری متعدد آن در اعضای بدن مومیایی نشان می دهد که او جایگاه دینی بالا و قابل توجهی را در دوران زندگی خود بر عهده داشته و به عبارت دیگر او یکی از شخصیت های دینی برجسته مصر باستان بوده است.

 

اخبار,اخبار گوناگون,قدیمی‌ترین تتوی تاریخ

 

تیم فرانسوی از جدیدترین فناوری اشعه مادون قرمز برای کشف جزئیات این تتوها استفاده کرده اند. این مومیایی در حال حاضر در مقبره TT 291 و در شرایطِ محیطی مشابه که ۳۰۰۰ سال پیش در آن قرار گرفته نگهداری می شود.

 

 تابناک باتو

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------