پنکه رطوبت ساز (مه ساز) چیست؟پنکه رطوبت ساز,پنکه مه ساز

پنکه رطوبت ساز

 

در بازار انواع مدل‌های پنکه وجود دارد که یکی از انواع مدل‌ها همین پنکه رطوبت ساز است، اما آیا شما با این نوع پنکه آشنایی دارید؟ آیا می‌دانید مزایای استفاده از این مدل پنکه چیست؟ در ادامه مطلب قصد داریم بیشتر با پنکه مه پاش آشنا شویم و مزایای استفاده از آن را مرور کنیم.

 

پنکه رطوبت ساز چیست؟

پنکه‌ها چندین سال است که به عنوان یکی از وسایل سرمایشی در خانه‌های ما حضور دارند و گذراندن فصل گرم را برای ما آسان‌تر می‌کنند. پنکه آب پاش نیز یکی از مدل‌های پنکه است که همراه با تولید باد مقداری آب و رطوبت نیز در هوا پخش می‌کند تا دما سریع‌تر کاهش پیدا کند و خشکی هوای محیط نیز از بین برود.

 

انواع پنکه مه پاش کدام است؟

این دسته از پنکه‌ها در دو مدل کلی ساخته می‌شوند. دسته اول با سیستم اولتراسونیک کار می‌کنند و ابتدا آب را به بخار و سپس بخار را با فناوری‌های موجود به رطوبت تبدیل می‌کنند. مزیت این دسته از پنکه‌های مه پاش این است که محیط اطراف بعد از مدتی خیس نمی‌شود و تنها هوا حالت مرطوب به خود می‌گیرد.

 

پنکه رطوبت ساز,پنکه مه ساز,مزایای پنکه آب پاش

پنکه مه ساز

 

دسته دوم این محصولات به کمک فناوری‌های به کار گرفته شده می‌توانند آب را به حالت قطرات خیلی ریز دربیاورند و در هوا پراکنده کنند. این پنکه‌ها بعد از چند ساعت ممکن است مقداری محیط اطراف را خیس کنند و مثلا قالی خانه مقدار کمی خیس شود.

 

مزایای پنکه آب پاش چیست؟

هدف اصلی ما در این متن معرفی بهترین مارک پنکه نیست و بیشتر قرار است به معرفی پنکه‌های مه ساز و مزایای آن‌ها پرداخته شود.

 

افزایش رطوبت هوا

فرقی نمی‌کند که کدام دسته از این محصولات را خریداری کنید، در هر صورت با روشن شدن این نوع پنکه رطوبت محیط افزایش پیدا می‌کند و برای مناطق خشک این ویژگی می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

 

خنک شدن بهتر محیط

یکی از دلایلی که کولر آبی باد خنک‌تری به نسبت پنکه معمولی تولید می‌کند همین بحث وجود آب است. پنکه مه ساز هم به دلیل ایجاد رطوبت و استفاده از آب می‌تواند بسیار سریع‌تر و بهتر از پنکه‌های عادی محیط را خنک کند.

 

پنکه رطوبت ساز,پنکه مه ساز,انواع مدل‌های پنکه

انواع مدل‌های پنکه

 

کاهش گرد و خاک محیط

یکی از مشکلاتی که کم و بیش همه با آن مواجه هستیم وجود ذرات گرد و غبار در خانه است که می‌تواند برای ریه‌ها بسیار مضر باشد. این نوع پنکه می‌تواند با کاهش گرد و غبار محیط هوای خانه را به نوعی بهتر کند و با وجود این دستگاه تنفس راحت‌تر خواهد شد.

 

کمک به گیاهان خانه

بسیاری از گیاهان به پاشش آب نیاز دارند و به همین دلیل اگر شما یکی از این پنکه‌ها در اتاق داشته باشید طبیعتا گل و گیاه موجود در محیط نیز سرحال‌تر می‌شوند و طراوت بیشتری پیدا می‌کنند.

 

مصرف آب کم

محصولی مانند کولر آبی حجم زیادی از آب را مصرف می‌کند و این اتفاق هم از نظر مالی به صرفه نیست و هم می‌تواند خسارات جبران ناپذیری به ذخایر آب وارد کند. پنکه مه ساز با مصرف آب کم می‌تواند هر دو مشکل گفته شد را حل کند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------