5 دلیل قانع کننده برای علاقه‌مندان به تحصیل در کاناداعلاقه‌ تحصیل در کانادا,دلایلی برای علاقه مندان برای تحصیل در کانادا,امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های جهان

5 دلیل قانع کننده برای علاقه‌مندان به تحصیل در کانادا

 

کانادا یکی از مهاجرپذیر‌ترین کشور های جهان در زمینه کار و تحصیل است و سالیانه جمعیت قابل توجهی از سراسر دنیا به همین منظور، به این کشور مهاجرت می کنند.

 

از جمله مهم ترین دلایل تمایل به مهاجرت به کشور کانادا، به طور کلی کیفیت بالای زندگی در این کشور است. آنچه در ادامه این مطلب مطالعه می کنید، دلایل مهاجرت تحصیلی به کانادا و  پروسه ای است که هر شخص در مسیر تحصیل در این کشور با آن روبرو خواهد شد. 

 

1. امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌ های جهان

دانشگاه‌های کانادا جزو بهترین دانشگاه‌های جهان هستند و از لحاظ علمی با بهترین دانشگاهای اروپا و آمریکایی رقابت می‌کنند. دانشگاه تورنتو، بریتیش کلمبیا و مک گیل جزو 50 دانشگاه برتر جهان هستند. دانشگاه مونترئال و آلبرتا نیز در لیست 150 دانشگاه برتر دیده می‌شوند.

 

2. امکان تحصیل در مدارس کانادا برای دانش آموزان خارجی

بسیاری از افراد تلاش می کنند تا فرزندان خود را در سنین کم، برای تحصیل، به خارج از کشور بفرستند. اگرچه دوری از خانواده می تواند برای کودکان سخت باشد، اما شرایط در کانادا به گونه ای تنظیم شده است که دانش آموزان بتوانند به سرعت خود را با شرایط جدید وفق دهند.

 

ضمن آن که بر اساس قوانین کانادا، حداقل یکی از والدین دانش آموزان خارجی در کانادا می توانند همراه فرزند خود، در صورت دارا بودن شرایط، به این کشور مهاجرت کنند تا مشکل دوری از خانواده نیز برای کودکان پیش نیاید.

 

دوره آموزش در مدارس کانادا 12 سال به طول می انجامد که کلاس های اول تا هشتم، مقطع ابتدایی و مقطع نهم تا دوازدهم نیز مقطع دبیرستان خوانده می شوند. بر اساس قوانین استانی در کانادا، مدارس مشخصی در هر استان وجود دارد که دانش آموزان خارجی می توانند تحصیلات خود را تنها در این مدارس ادامه دهند. دانش آموزان خارجی می توانند در مدارس شبانه روزی در کانادا نیز نام نویسی کنند تا در این صورت خانواده ها از محل اقامت فرزند خود اطمینان حاصل کنند.

 

با اخذ مجوز تحصیلی کانادا، امکان تحصیل در این مقاطع به دو زبان فرانسوی و انگلیسی امکان پذیر است و خود فرد است که تعیین می کند تمایل دارد در چه مدرسه ای تحصیل کند. نکته ای که در این رابطه قابل ذکر است، الزام در بیمه کردن دانش آموز در کانادا است.

 

3. کانادا مقصدی مناسب برای تحصیل افراد متاهل

یکی از دغدغه های افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، شرایط زندگی شخصی آن ها است. در بسیاری از کشورهای اروپایی، به دانشجویان اجازه داده نمی شود تا خانواده خود را نیز به محل تحصیل خود منتقل کنند و به همین دلیل بسیاری از افراد یا از تحصیل در خارج از کشور منصرف می شوند، یا به ناچار برای مدتی از خانواده خود جدا می شوند. همچنین برخی از افراد ناچارا برای همسر خود نیز پذیرش تحصیلی دریافت می کند که در این صورت هزینه های زندگی نیز بسیار بیش تر می شود.

 

در کانادا شرایط متفاوت است. دانشجویان خارجی این اجازه را دارند تا همسر و فرزندان خود را پس از گذراندن مراحل قانونی به این کشور منتقل کنند و از این بابت محدودیت های بسیار کمی پیش روی آن ها وجود دارد. زمانی که به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه می کنید، دلیل اصلی این امر، اهمیت حفظ خانواده در فرهنگ کانادا اعلام شده است.

 

4. امکان کار حین تحصیل در کانادا

اگر به عنوان یک دانشجوی تمام وقت را بدست آورده اید، یک فرصت فوق العاده پیش روی شما خواهد بود. شما قادر خواهید بود تا با دریافت اجازه کار، به مدت 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوید.

 

شغل شما می تواند در محیط دانشگاه باشد یا آن که خارج از آن. در بسیاری از موارد دانشجویان این اجازه را خواهند داشت تا در زمان تعطیلی دانشگاه، تا سقف 40 ساعت در هفته در کانادا کار کنند. دانشجویان خارجیِ متاهل نیز این اجازه را خواهند داشت که برای همسر خود اجازه کار تمام وقت دریافت کنند و این به معنای امکان تامین کامل هزین های زندگی بدون نیاز به حمایت مالی از ایران است.

 

امکان تحصیل در مدارس کانادا برای دانش آموزان خارجی,کانادا مقصدی مناسب برای تحصیل افراد متاهل,امکان کار حین تحصیل در کانادا

راهنمای تحصیل در کانادا

 

5. امکان اقامت پس از تحصیل در کانادا

یکی از مزیت های ویژه تحصیل در کشور کانادا فرصت کاریابی پس از تحصیل است. دانشجویان خارجی می توانند تا سقف 2 سال پس از پایان دوره تحصیل خود در این کشور بمانند تا بتوانند شغل مناسبی پیدا کنند. در صورت کاریابی در کشور کانادا به دانشجویان اقامت کاری اعطا می شود که می توانند به کمک آن در کانادا بمانند.

 

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

زمانی‌که مدارک و درخواست شما برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا پذیرفته شد، معرفی‌نامه POE یا مجوز سفر الکترونیکی ETA صادر می‌شود. این مجوز به پاسپورت شما الصاق شده و به مدت 5 سال نیز معتبر است. مهمترین نکته اینکه شما با گذرنامه‌ای که در زمان اپلای از آن استفاده کرده‌اید، اجازه سفر خواهید داشت.

 

به منظور اخذ ویزا باید این مجوز را به همراه گذرنامه (پاسپورت)، مدارک مالی و نامه پذیرش تحصیلی به آژانس خدمات مرزی کانادا (BBSA) تحویل دهید تا Study Permit و اجازه ورود به خاک کانادا برای شما صادر گردد.

 

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا برای دانش‌آموزان زیر 18 سال، باید فردی مسئولیت دانش‌آموز را بر‌عهده گیرد. تمامی مدارس مورد تأیید وزارت آموزش و پرورش کانادا هستند. انجام آزمایشات اما برای متقاضیان ایرانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، الزامی نخواهد بود.

 

موسسه مهاجرتی کاناداپاس با مدیریت آقای مهیار حلاج پور در تمامی مدارس و دانشگاه‌های کانادا نماینده‌ای دارد که انجام تمامی امور مربوط به دریافت ویزا را بر‌عهده می‌گیرند.

 

درخواست ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین تا 9 هفته پس از انجام پروسه انگشت‌نگاری مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر نتیجه درخواست مثبت باشد، متقاضی باید باید پاسپورت خود را در سفارت کانادا در آنکارا، مهر کند. اگر بنا به هر دلیلی، با درخواست متقاضی موافقت نشود، دلایل این عدم موافقت اعلام خواهد شد.

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا

• در اولین مرحله باید پذیرش تحصیلی خود را Accept و تاریخ اعتبار پاسپورت خود را چک کنید. اگر تاریخ اعتبار پاسپورت شما کمتر از مدت اعتبار ویزا باشد، مجوز به صورت خودکار باطل خواهد شد. بنابراین مدت اعتبار پاسپورت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

• خرید بلیط و رزرو محل اقامت در کانادا از کشور مبداء انجام می‌شود. به همراه داشتن پول نقد (بین 5.000 تا 10.000 دلار کانادا) و رسیدی که نشان دهد در یکی از بانک‌های کانادا سپرده دارید، امری ضروری است.

 

• وزن چمدان‌ها نیز مهم هستند، تلاش کنید برای جلوگیری از معطلی در فرودگاه، وزن آن‌ها را تا حد ممکن کم کنید.

 

• کسانی که در استان کبک پذیرفته شده‌اند، باید نامه پذیرش دانشگاه و همچنین نامه CAQ را به همراه داشته باشند.

 

• به همراه داشتن نامه ویزای کانادا و کپی مدارک تحصیلی در صورت لزوم برای ورود به خاک کانادا می‌تواند جزو ملزومات باشد.

 

• پس از ورود به خاک کانادا باید خرید بیمه درمانی کانادایی را در اولویت کارهای خود قرار دهید.

 

• خرید سیم کارت کانادایی برای ارتباط بیشتر و بهتر و تعامل با محیط اطراف یکی دیگر از نخستین کارهایی است که باید انجام دهید.

 

• پس از دریافت بیمه درمانی و سیم کارت کانادایی، باید برای ثبت نام در مرکز آموزشی مورد نظر اقدام کنید.

 

کشوری که به عنوان دومین کشور مناسب جهان از نظر کیفیت زندگی است و شرایط تحصیل در آن نیز برای بسیاری از شهروندان خارجی می تواند مناسب ترین گزینه باشد. یک وکیل مجرب دارای شماره پروانه و مجوز شورای قانون گذاری مهاجرت کانادا ICCRC می تواند نقش بسیار ویژه در سهولت روند دریافت ویزای تحصیلی این کشور ایفا کند چرا که سفارت کشور کانادا سخت گیری ویژه ای در رابطه با صدور ویزا برای پرونده های ناقص اعمال می کند و این مسئله می تواند اعتراض به ریجکتی ویزا را نیز دشوار سازد.

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------