دادستان تهران: نرخ واقعی دیه باید بالاتر از ۵۰۰ میلیون باشد اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, دادستان تهران
دادستان تهران با اشاره به اینکه نرخ دیه انسان 270 تا 360 میلیون تومان در ماه‌های حرام است، گفت: اگر می‌خواستیم به صورت واقعی عمل کنیم این مبلغ باید بیش از 500 میلیون تومان باشد. 

به گزارش فارس، جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در نشست مشترک شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و کمیسیون ایمنی راه‌ها با بیان اینکه در کاهش تصادفات بهترین موضوع اجرای موارد پیشگیرانه است،‌گفت: این موضوع نه سیاسی است و نه جناحی؛ بلکه به جان مردم بستگی دارد و هرچه در این زمینه سرمایه‌گذاری شود کم است. 

 

وی افزود: همانطور که پیشگیری بهتر از درمان است باید از بروز تصادفات جلوگیری و پیشگیری به عمل آورد. ما در تهران برای خودروهای مزاحم اقداماتی انجام دادیم و یکی از مهمترین مشکلات رانندگی در حین مستی است. همانطور که رانندگی در حین مستی در همه دنیا جرم تلقی می‌شود و یکی از جرائم پرخطر است در کشور ما نیز باید اولویت قرار گیرد. 

 

دادستان تهران در ادامه افزود: ما از دستگاه‌ها خواهشمندیم اقدامات پیشگیرانه تنها برای نوروز نباشد و تمرکز رسیدگی‌های تخصصی برای کاهش تصادفات در کنار بیمه‌ها امری مهم تلقی می‌شود. بیمه یکی از ارکان مهم تصادفات است تا به موقع خسارات پرداخت شود و دستگاه قضایی را کمتر درگیر خود کند. برای امسال نرخ دیه 270 تا 360 میلیون در ماه‌های حرام تعیین شده که اگر می‌خواستیم به صورت واقع‌گرایانه عمل کنیم باید این مبلغ بیش از 500 میلیون تومان باشد. 

 

وی در پایان افزود: پیشنهاد بنده این است همانطور که رسانه در نهادینه شدن بستن کمربند و کاهش تصادفات تا حدودی مهم بوده می‌تواند همچنان موثر باشد. 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------