جعبه سیاه استقلال و پرسپولیس باز شد | اعلام زمان بازگشایی نماد سرخ پوشانقربانزاده،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به ورود باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه گفت: با این اتفاق جعبه سیاه این دو تیم باز شد.

به گزارش ایسنا، حسین قربان زاده در مراسم بازگشایی نماد سرخابی‌ها در فرابورس اظهار کرد: بورسی شدن استقلال و پرسپولیس فراز و نشیب‌های زیادی را طی کرد و با این اتفاق جعبه سیاه دو تیم باز شد.

 

وی با اشاره به روش بورسی شدن دو باشگاه، عنوان کرد: روش افزایش سرمایه از طریق سلب حق تقدم کمک کرد باشگاه‌ها نیز منتفع شوند. بر این اساس هر باشگاه ماهانه بالغ بر چهار میلیارد تومان از محل درامد حاصل از افزایش سرمایه منتفع می‌شوند.

 

قربان زاده از تشکیل یک کمیته مصارف برای هر دو باشگاه خبر داد و افزود: این کمیته با حضور مدیران عامل دو باشگاه و معاون وزیر ورزش برگزار می‌شود و مصوباتی مشخصی دارد. مهم‌ترین مصوبه درصدهایی است که باشگاه‌ها که از منابع حاصل از پذیره نویسی و ورود به بورس کسب کردند مورد استفاده قرار می‌دهند. بر این اساس حدود ۵ درصد برای پرداخت بدهی‌های معوق، حدود ۵ درصد برای بازارگردانی و حدود ۶۵ درصد نیز برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد بدهی‌های مالیاتی دو باشگاه نیز توضیح داد: این موضوع در جلساتی با سازمان امور مالیاتی مورد بررسی قرار گرفته است. بخشی از این مالیات بخشیده خواهد شد به شرطی که اصل مالیات پرداخت شود. برای این منظور ۸۰ درصد تضمین گرفته شده است.

 

قربان زاده با اشاره به بازگشایی نماد استقلال در معاملات امروز اظهار کرد: در کم‌تر از یک ساعتی که نماد استقلال بازگشایی شد، ۱۴۴ میلیون برگه سهم به ارزش ۵۸ میلیارد تومان معامله شد. ارزش کل باشگاه استقلال نسبت به قیمت گذاری، ۵۷ درصد افزایش یافته است. قسمت اعظم معاملات نیز توسط حقیقی‌ها انجام شده است.

 

بازگشایی نماد پرسپولیس در هفته آینده

وی در مورد زمان بازگشایی نماد پرسپولیس نیز گفت: سال مالی پرسپولیس ۳۱ خرداد ماه است و دو ماه برای ارایه صورت‌های مالی فرصت داشتند.

 

رئیس سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: صورت‌های مالی این باشگاه نیز تنظیم شد اما ناظر بازار نکاتی را مطرح کرد که باید رعایت می‌شد. امیدوارم نماد این تیم نیز اوایل هفته آینده بازگشایی شود.

 

رقابت اصلی در زمین بازی است نه تابلوی بورس

رئیس سازمان خصوصی‌سازی از هواداران دو باشگاه تقاضا کرد از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند و تاکید کرد: معاملات دو باشگاه باید بر اساس منطق باشد. رقابت اصلی در زمین بازی است نه در تابلوی معاملات. آوردن رقابت حاشیه‌ای روی تابلو در بلند مدت به ضرر دو باشگاه است.

 

***

 

رئیس سازمان خصوصی‌سازی: استقلال و پرسپولیس در زمینه افشای قرارداد تخلفی مرتکب نشده‌اند

حسین قربانزاده گفت: ریز قراردادها باید برای تطبیق در اختیار سازمان‌های خصوصی‌سازی و شرکت فرابورس قرار گیرد.

 

حسین قربانزاده در خصوص افشای قرارداد بازیکنان سرخابی گفت: هم در نشست خبری و هم در روزهای گذشته در این مورد صحبت کردم. آن چیزی که من عرض کردم این است که جزئیات قراردادهای بازیکنان و کادر فنی باید به سازمان خصوصی‌سازی و شرکت فرابورس اعلام بشود. نسخه‌ای از قراردادها باید در اختیار 2 نهاد قرار گیرد ولی آن چه که روی سایت کدال می‌آید و افشا می‌شود علت این است که فقط این 2 باشگاه در فرابورس هستند و بقیه باشگاه‌های بزرگ مثل مس، گل گهر ، فولاد و دیگران نیامدند. بنابراین مجموع ارقام بازیکنان و مجموع ارقام کادر فنی هم در مورد استقلال و هم در پرسپولیس به صورت جداگانه به همراه ریسک فسخ و ابطال افشا می‌شود.

 

وی ادامه داد: در این مرحله ریز قرارداد نباید افشا می‌شد. در این مرحله تنها مجموع قرارداد بازیکنان و کادر فنی جداگانه باید افشا می‌شد که اعلام شده است. از نظر ما تخلفی صورت نگرفته است. ریز قرارداد باید برای تطبیق در اختیار 2 سازمان قرار گیرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022