رضاوند: اگر آن خطا پنالتی نبود دیگر بازی نمی‌کنم | حسینی: کل کشور ما پرسپولیسی هستندرضاوند ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
بازیکن استقلال می‌گوید که چون احمد آل نعمه را تحت فشار قرار دادند او مجبور شد صحبت‌هایش را در مورد کرنر منجر به گل آبی‌ها پس بگیرد. 

به گزارش ورزش سه، آرش رضاوند در متن جنجالی ترین صحنه دیدار استقلال و نساجی بود و خطای مدافع حریف به روی او را داور پنالتی تشخیص نداد. رضاوند در پایان بازی گفت: آقای حیدری اصلا نمی‌گذاشت بازی کنیم. بروید صحنه‌ها را ببینید. بخدا من فوتبال بازی کرده‌ام و می‌فهمم. صحنه‌ای که روی من پنالتی شد، اگر پنالتی نبود، به خدا دیگر بازی نمی‌کنم.

 

او گفت: مگر تیم‌ها با هم فرق دارند؟ بازی قبل را ببینید. یک بی احتیاطی کوچک را پنالتی می‌گیرد. مگر در محوطه جریمه  باید بزنند بازیکن را نصف کنند؟! بحث، بحث بی احتیاطی است. هم دست و هم پایش را نگاه کنید. صددرصد الان سه کارشناس می‌گویند پنالتی نبود. ولی آن صحنه را آقای حیدری کامل دید.

 

هافبک استقلال گفت: آقای حیدری بازی با مس رفسنجان هم برای ما سوت زد. امروز اصلا نمی‌گذاشت بازی کنیم. ۴ دقیقه وقت تلف شده گرفت. مگر می‌شود؟ آقای نوازی را اخراج کرد. بازیکن افتاده بود. گلر حریف وقت تلف می‌کرد اما یک تذکر به او نداد. مدارا کردن را می‌فهمم. یعنی یکی بخواهد بازی مدارا کند و یکی بخواهد بازی را بخواباند. اصلا مشخص است.

 

رضاوند ادامه داد: نوع سوت زدن مشخص است. همین داور بازی پرسپولیس و با سپاهان ببینید چگونه سوت زد. بروید ببینید بازیکنان سپاهان چه حرفی می‌زنند. صحنه‌ای که روی من خطا شد صددرصد پنالتی بود. مگر پنالتی چگونه است؟ فرقش یک سوت است.

 

وی افزود: بازی تیم رقیب ما (پرسپولیس - استقلال خوزستان) را ببینید. بازیکن حریف سُر خورد. یک لحظه است و کارت نداشت. مثال می‌زنم. این اتفاق در یک لحظه رخ می دهد.

 

رضاوند درباره اینکه برآیند صحبت‌های او این است که آیا اجازه نمی‌دهند استقلال قهرمان شود، گفت: اصلا وقتی که اعلام کردند (حیدری داور بازی است) خود باشگاه هم گفت حیدری را نگذارید. بروید صحنه‌ها را نگاه کنید. بازی با مس رفسنجان هم همین آقای حیدری بود. مگر در یک بازی که تیمی می‌خواهد قهرمان شود چقدر فرقش است؟ یک صحنه و یک اتفاق است. آن‌ها می‌خواهند سقوط نکنند و با جان و دل بازی می‌کنند. ما هم همینطور، اگر این صحنه در محوطه جریمه ما بود هم پنالتی نمی‌گرفت؟

 

او گفت: داور امروز نمی‌گذاشت برخورد کنیم و کارت می‌داد. یک صحنه کرنر گرفت، گلرشان ناگهان افتاد، بازیکن ما می‌خواست برود کرنر بزند، داور اعلام کرد خطا! توپ به اوت می‌رود، گلر حریف تا بیاید توپ را بزند، دوباره بازی را می‌خواباند، یکبار به آقای نکونام و یکبار به آقای نوازی گیر می‌دهد، چهار دقیقه وقت تلف شده گرفت. به من گفت خیلی نگران هستم. گفتم چرا تمام شد؟ اگر چهار دقیقه بود هرچه خواستید بگویید.

 

هافبک استقلال درخصوص کرنر بازی استقلال و فولاد، توضیح داد: شما رنگی صحبت می‌کنید. احمد آل نعمه بعد از بازی صحبت کرد و خودتان هم می‌دانید.

 

وی درمورد اینکه آل نعمه بعدا حرف خودش را پس گرفت، گفت: نه! شما دوست دارید بشنوید که تکذیب کرد! صحنه‌های دیگر را ببینید. آیا توپ به حمید بوحمدان خورد به کرنر برود؟ نخورده، می‌گوید از بوحمدان پرسیدم گفت کرنر بود! معلوم است با هجمه‌هایی که به او وارد کردند گفت تکذیب می‌کنم، نبود. بروید ببینید اگر صحنه دیگری توپ به پای بوحمدان خورده باشد، حق با شماست. اصلا مشخص است. بنده خدار را تحت فشار گذاشتند و حرفش را پس گرفت.

 

رضاوند اضافه کرد: این یک صحنه کرنر است. تیم رقیب ما ۱۰ گل آفساید می‌زند شما نمی‌بینید. اینجا پنالتی ما را نگرفتند. مگر بی احتیاطی چگونه است؟ مگر باید بازیکن را نصف کنند؟ در محوطه جریمه بی احتیاطی یک دست یا نوک پا است. در محوطه جریمه داستان این است. این نیست که یک نفر دیگری را بزند. با این اتفاقات متاسفم.

 

هافبک استقلال درمورد اینکه انتقاداتی به سبک بازی این تیم وارد است و برخی معتقدند نکونام از کی‌روش الگو برداری می‌کند، گفت: مشکلاتی که امسال تیم ما از اول فصل داشت، هیچ تیمی نداشت. بروید ببینید تیم چگونه بسته شد. همین تیم را می‌گفتند اگر سهمیه بگیرد کار بزرگی کرده است. حالا ما در کورس قهرمانی هستیم. تیم‌های دیگر را ببینید که خیلی هم هزینه کردند. بحث قهرمان یک سوت این طرف یا آن طرفی است.

 

وی در پایان و درخصوص اینکه آیا لیگ برای استقلال ادامه دارد یا نه، گفت: تمام تلاشمان را می‌کنیم ولی با این شرایط که می بینم، فکر نکنم بگذارند.

 

سیدحسین: امروز روز سیاه فوتبال ایران بود/کل کشور ما پرسپولیسی هستند

سیدحسین حسینی، کاپیتان استقلال، پس از تساوی برابر نساجی درخصوص اینکه آنها صدر جدول را از دست داده‌اند، گفت: صدر جدول را از دست نداده‌ایم و به نظر من صدر را از ما گرفتند. امروز روز سیاه فوتبال ایران بود. در چند هفته گذشته، تنها نگرانی ما این بود که بازی را برای تیم رقیب دربیاورند و به ضرر ما سوت بزنند که همین‌طور هم شد.

 

وی ادامه داد: به نظرم آن صحنه خطای پنالتی به روی آرش رضاوند اگر برای تیم رقیب بود، ۱۰۰ درصد خطای پنالتی می‌گرفتند. صحنه‌های بازی استقلال خوزستان را در رختکن دیدیم، آن صحنه پنالتی به سود پرسپولیس اصلا خطا نبود یا بازیکن استقلال خوزستان را می‌توانست اخراج نکند.

 

حسینی گفت: بالاخره کار را برایشان درمی‌آورند! از اول فصل هم اینها را گفته‌ایم. فکر می‌کنم داوران ۲۰ امتیاز به آنها (پرسپولیس) کمک کرده‌اند. هر چقدر تلاش کرده‌ایم ‌و تلاش می‌کنیم بیهوده است. مطمئن باشید در دو هفته باقیمانده نیز کار را برایشان درمی‌آورند تا آنها قهرمان شوند.

 

کاپیتان استقلال در واکنش به اینکه از صحبت‌های آنها اینگونه برمی‌آید که یک تیمی، حالا تیم داوری یا تیم دیگری به دنبال قهرمان کردن پرسپولیس است، پاسخ کوتاهی داد و گفت: کل کشور ما پرسپولیسی هستند.

 

فرشید سمیعی: داوران را علیه‌ استقلال تحریک کردند

 فرشید سمیعی انتقادهای شدیدی نسبت به یکی از اعضای کمیته داوران انجام داد و ادعا کرد که او با انتشار استوری در فضای مجازی داوران را علیه تیم استقلال تحریک کرده است.

 

سمیعی در ابتدای صحبت‌هایش عنوان کرد: مگر می‌شود عضو ارشد کمیته داوران شب قبل از مسابقه برعلیه هواداران استقلال موضع بگیرد که من را تهدید به قتل کردند و داوران را مورد خطاب قرار دهد که شما چرا پشت من را خالی کردید، این طبیعی است؟

 

او در ادامه افزود: کسی که شب قبل از بازی استوری می‌گذارد و داوران را علیه استقلال تحریک می‌کند چه کار باید کرد؟ ما که نه حرف زدیم و نه اعتراض کردیم، الان هم حرف نمی‌زنیم، کجای دنیا همچین چیزی است عضو ارشد کمیته داوران شب قبل از مسابقه همه داوران را علیه تیم، علیه استقلال تحریک بکند، یک مورد به من نشان بدهید!

 

وی ادامه داد: شما خودتان با هواداران استقلال کری‌خوانی می‌کنید، همیشه برخلاف دیگر کارشناسان داوری نظر می‌دهید، کجای دنیا عضو ارشد کمیته داوران می‌آید و کارشناسی داورهای خودش را انجام می‌دهد!

 

سمیعی در واکنش به اینکه صحنه مشکوکی در این مسابقه بوده گفت: صحنه‌های بازی ما را با رقیب ما مقایسه کنید و ببینید کدام صحنه پنالتی‌تر بوده، کدام صحنه مستحق اخراج بوده، در کدام بازی امکان اخراج نبوده، خیلی اتفاقات افتاده و این مسائل باید بررسی شود.

 

سمیعی در پاسخ به سوال خبرنگار که در کجای دنیا مربی در نشست خبری علیه داوران صحبت می‌کند گفت: موارد زیاد داریم، الان اگر قرار است من صحبت کنم از من بپرسید، سرمربی تیم من صحبت کردم و سوالم این است که عضو ارشد کمیته داوران چنین کاری انجام داده است، یک سال محرومیت، دو سال محرومیت، مادام‌العمر محرومیت است! آیا دکتر دادکان دیگری در این فوتبال نیست؟

 

سمیمی در انتهای گفتگو بحث و جدالی هم با خبرنگاران برایش ایجاد شد و خبرنگاری که از او سوال پرسیده بود گفت که شما نمی‌توانید به سرمربی تیم من اتهام بزنید و حرف‌های شما بار حقوقی دارد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------