نماینده مجلس: درآمد مافیای کنکور بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در سال استاخبار,اخبار کنکور,زاهدی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، درآمد مافیای کنکور را بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در سال تخمین زد.

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اینکه براساس آمار اعلام شده ۸۹ درصد کنکوری‌ها در سال جاری با سوابق تحصیلی در دانشگاه‌ها پذیرفته شدند، درباره علت التهاب در این زمینه گفت: مافیای کنکور با تحریک دانش‌آموزان و اولیای آنها و ارائه اطلاعات نادرست به دنبال مقابله با اجرای قانون حذف کنکور و تصمیم شورای سنجش و پذیرش مبنی بر تاثیر قطعی سوابق تحصیلی است.

 

قطعی شدن اثر سوابق تحصیلی، لازمه حذف کنکور

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با حذف کنکور آزمونی استرس‌زا از زندگی دانش‌آموزان حذف می‌شود، افزود: مادامی که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور مثبت باشد اقدام جدی برای حذف کنکور صورت نمی‌گیرد؛ تاثیر قطعی سوابق تحصیلی لازمه حذف کنکور است.

 

با برگزاری امتحانات استاندارد زمینه حذف کنکور فراهم شود

وی بیان کرد: وزارت آموزش و پرورش باید با برگزاری امتحانات استاندارد زمینه حذف کنکور را فراهم کند؛ شورای سنجش و پذیر نیز باید با عزم جدی در راستای حذف کنکور گام بردارد و در این مسیر به اقدامات و بهانه‌های سودجویان توجهی نکند.

 

درآمد مافیای کنکور بیش از 10 هزار میلیارد تومان در سال است

زاهدی با اشاره به درآمد مافیای کنکور، اظهار کرد: با توجه به گستردگی دانش‌آموزان متوسطه دوم، تعداد دروس و هزینه‌های موردنیاز برای شرکت در کلاس‌ها می‌توان درآمدهای حاصله را محاسبه کرد؛ با حساب سرانگشتی مشخص می‌شود رقم مذکور بیش از 10 هزار میلیارد تومان در سال است.

 

مافیای کنکور در تدوین کتاب‌های آموزشی شرکت فعال هستند

عضو فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه مافیای کنکور در تدوین کتاب‌های آموزشی نیز فعال هستند، خاطرنشان کرد: تهیه کتب تستی سودهای هنگفتی ایجاد می‌کند و به نوعی تجارت تبدیل شده است.

 

 وی با انتقاد از تبلیغاتی که از موسات آموزشی در حوزه کنکور در رسانه ملی پخش می‌شود، اضافه کرد: در برخی از تبلیغات با پرداخت پول به تعدادی از نفرات برتر کنکور از آنها خواسته می‌شود که از مزایای موسسات آموزشی خاصی صحبت کنند در حالیکه این فرد حتی یکبار نیز در کلاس‌های موسسه مذکور شرکت نکرده است.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پخش تبلیغات در راستای ترغیب داوطلبان ورود به کنکور برای شرکت در کلاس‌های آموزشی از رسانه ملی به سوءاستفاد‌ه‌گران کمک کرده و به برگزاری آزمون کنکور و جار و جنجال آن دامن می‌زند.

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------