شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چینشرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین

 

باتوجه‌به مناسب‌بودن شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین و سایر رشته‌های تحصیلی، این کشور در چند سال اخیر موردتوجه بسیاری از دانشجویان خارجی قرار گرفته است.

چین علاوه بر داشتن یک اقتصاد جهانی قوی در زمینه علم، دانش و هنر از کشورهای صاحب‌نام جهان است. دانشگاه‌های چین با پیروی از استانداردهای آموزشی جهانی و فراهم‌سازی بهترین تجهیزات تحصیلی و پژوهشی توانسته‌اند در رنکینگ‌های جهانی رتبه‌های خوبی کسب کنند. دراین‌بین رشته‌های علوم پزشکی و زیرشاخه‌های آن‌ها مانند رشته فیزیوتراپی اهمیت زیادی دارند.

 

مزایای تحصیل فیزیوتراپی در چین

کشور چین با داشتن سابقه غنی در زمینه علم، فرهنگ و هنر از جمله کشورهای مهم در زمینه تحصیلات عالی است. باتوجه‌به قدمت و اهمیت رشته‌های پزشکی و شاخه‌های متعدد آن در چین باستان، این کشور میراث‌های ماندگار خود را در این زمینه نیز حفظ کرده است.

با فراهم‌سازی بهترین امکانات و شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین این کشور به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای بسیاری از دانشجویان خارجی تبدیل شده است. مناسب‌بودن هزینه تحصیل، امکان اخذ بورسیه‌های تحصیلی، عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی و درآمد مناسب رشته فیزیوتراپی از جمله مزایای تحصیل در این کشور است. در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی شرایط مهاجرت تحصیلی به چین راحت‌تر است.

همان‌طور که مطلع هستید مهاجرت و به‌ویژه مهاجرت تحصیلی فرایندی چالش‌برانگیز است که نیازمند مشاوره دقیق و کارشناسانه با صاحبان فن است. به همین دلیل و برای اطلاع از شرایط تحصیل در خارج از کشور باید به دفاتر مهاجرتی معتبر مانند علم ویرا مراجعه کرد. مؤسسات مهاجرتی معتبر اطلاعات دقیق و لازم را در این زمینه در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

 

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین

رشته فیزیوتراپی در چین در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می‌شود. دوره کارشناسی رشته فیزیوتراپی 4-3 سال، دوره کارشناسی‌ارشد 2 سال و تحصیل در مقطع دکترای فیزیوتراپی 4 سال طول می‌کشد. از جمله شرایط تحصیل در چین همانند تمامی دانشگاه‌های جهان، ارائه آخرین مدرک تحصیلی است.

 

رشته فیزیوتراپی در چین به دو زبان انگلیسی و چینی ارائه می‌شود و لازم است متقاضیان مدرک زبان بین‌المللی متناسب با زبان تحصیل خود را ارائه دهند. در صورت عدم ارائه مدرک زبان اثبات مهارت زبانی برای دوره کارشناسی کافی است؛ ولی برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و به‌ویژه دکترا ارائه مدرک زبان الزامی است. همچنین حداقل سن 18 سال برای ورود به مقطع کارشناسی، حداکثر سن 35 برای تحصیل در دوره ارشد و حداکثر 40 سال برای مقطع دکترا از دیگر شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین هستند.

 

مقاطع تحصیل فیزیوتراپی در چین

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکترا با بهترین تجهیزات فراهم شده است. در ادامه شرایط تحصیل در هرکدام از مقاطع تحصیلی را بررسی می‌کنیم.

 

1. دوره کارشناسی فیزیوتراپی چین

طول دوره تحصیل در دوره کارشناسی فیزیوتراپی 4-3 سال و به دو زبان انگلیسی و چینی ارائه می‌شود. دانشجویان قبل از انتخاب دانشگاه و مهاجرت تحصیلی به چین باید دانشگاه خود را براساس زبان تحصیل خود انتخاب کنند. در این مقطع تحصیلی دانشجویان مفاهیم بنیادین رشته فیزیوتراپی و همچنین دروس مربوط به الکتروتراپی، مهارت‌های حرکتی کودکان معلول، درددرمانی، حرکت‌شناسی و بازیابی پزشکی را فرامی‌گیرند.

 

2. دوره کارشناسی ارشد فیزیوتراپی چین

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین در مقطع کارشناسی‌ارشد در بهترین سطح و مطابق استانداردهای بین‌المللی وجود دارد. در این مقطع دانشجویان با داشتن پیش‌زمینه قوی از دوره کارشناسی، به درک عمیق‌تر و گسترده‌تری از رشته فیزیوتراپی دست می‌یابند.

در این مقطع تحصیلی رویکرد فیزیوتراپی برای درمان دردها و اختلالات عضلانی و اسکلتی است. در این مقطع که پژوهش‌محور است دانشجویان در زمینه‌های مرتبط با فیزیوتراپی تحقیقات گسترده انجام داده و آن‌ها را در قالب مقاله و پایان‌نامه ارائه می‌دهند.

 

3. مقطع دکترا فیزیوتراپی چین

همانند مقاطع قبلی، شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین در مقطع دکترا نیز در بهترین سطح آموزش و پژوهش است. دانشجویان مقطع دکترا فیزیوتراپی عضو فعال و مهم جامعه پزشکی محسوب می‌شوند و علاوه بر کار در رشته فیزیوتراپی، در یک زمینه رشته فیزیوتراپی به تحصیل و تحقیق می‌پردازند. در مقطع دکترا عمده تمرکز دانشجویان و اساتید بر تحقیق و پژوهش است و دانشجویان در پایان دوره تحصیلی خود، نتایج تحقیقات خود را در قالب رساله دکترا ارائه می‌دهند.

 

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین؛ برترین دانشگاه ها

 

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین؛ برترین دانشگاه ها

باتوجه‌به قدمت رشته پزشکی و زیرشاخه‌های آن در چین و همچنین وجود دانشگاه‌های معتبر و باسابقه در این کشور، بهترین شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین در این دانشگاه‌ها وجود دارد. در ادامه فهرست برخی از بهترین دانشگاه‌های تحصیل فیزیوتراپی در چین آمده است:

* دانشگاه پکن

 * دانشگاه چینهوا

 * دانشگاه فودان

 * دانشگاه شانگهای جیائوتونگ

 * دانشگاه علم و فناوری چین

 * دانشگاه ژجیانگ

 * دانشگاه شاندونگ

 * دانشگاه نانجینگ

 

متقاضیان تحصیل فیزیوتراپی در چین باید اطلاعات کاملی درباره شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین داشته باشند. مؤسسات مهاجرتی معتبر تنها مرجع مطمئن برای کسب اطلاعات جامع و دقیق درباره شرایط تحصیل در خارج از کشور هستند. مؤسسه علم ویرا یکی از برترین دفاتر مهاجرتی است که می‌تواند اطلاعات دقیق را در این زمینه در اختیار متقاضیان قرار دهد.

 

آینده شغلی رشته فیزیوتراپی

فارغ‌التحصیلان رشته فیزیوتراپی با درنظرگرفتن شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین و ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی می‌توانند به‌عنوان متخصصان رشته خود وارد بازار کار شوند. برخی از مشاغلی که یک فیزیوتراپیست می‌تواند در آن مشغول به کار شود عبارت‌اند از:

* فیزیوتراپیست

 * متخصص طب سوزنی

 * متخصص طب ورزشی

 * متخصص عمل جراحی

 * فیزیولوژیست ورزشی 

 

آینده شغلی رشته فیزیوتراپی

 

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین؛ هزینه تحصیل

یکی از موارد مربوط به مناسب‌بودن شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین هزینه تحصیل است. هزینه تحصیل رشته فیزیوتراپی به دانشگاه محل تحصیل و مقطع تحصیلی بستگی دارد. در ادامه میانگین هزینه تحصیل فیزیوتراپی در چین در مقاطع تحصیلی مختلف آمده است:

 

مقطع تحصیلی

میانگین هزینه تحصیل سالانه

کارشناسی

5087 دلار

کارشناسی‌ارشد

5524 دلار

دکترا

5814 دلار

 

بورسیه های تحصیلی رشته فیزیوتراپی در چین

یکی دیگر از مزایای تحصیل در چین ارائه بورسیه‌های تحصیلی متعدد است که این بورسیه‌ها به‌صورت پارت فاند یا فول فاند هستند. بورسیه‌های پارت فاند بخشی از هزینه تحصیل و بورسیه‌های فول فاند تمام هزینه تحصیل دانشجویان واجد شرایط را پوشش می‌دهند.

معمولاً دانشجویان مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکترا شانس بیشتری برای اخذ بورسیه دارند. دریافت بورسیه تحصیلی از برخی ابعاد شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین را هموارتر می‌کند. دانشجویان با اثبات شایستگی‌های علمی و تحصیلی خود و ارائه رزومه‌های علمی، مقالات معتبر و... می‌توانند برای بورسیه تحصیلی درخواست دهند. مهم‌ترین بورسیه‌های تحصیلی در چین عبارت‌اند از:

* بورسیه کنفوسیوس 

* بورسیه‌های مختلف دانشگاهی 

* بورسیه دولتی چین 

* بورسیه محلی دولت چین 

* بورسیه MOFCOM

 * بورسیه BRI چین

 

جمع‌بندی

رشته فیزیوتراپی به‌عنوان یکی از زیرشاخه‌های علم پزشکی کاربرد زیادی در درمان‌های اصلاحی، دردهای عضلانی اسکلتی و توان‌بخشی دارد. دانشگاه‌های چین با داشتن سابقه و قدمت بالای خود و پیروی از استانداردهای بین‌المللی آموزش اعتبار بالایی در سطح جهانی دارند.

 

از طرف دیگر این دانشگاه‌ها با داشتن امکانات تحصیلی و علمی بهترین شرایط تحصیل فیزیوتراپی در چین را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند. ارائه بورسیه‌های تحصیلی متعدد، مناسب‌بودن هزینه تحصیل، همکاری‌های علمی و شرکت در برنامه تبادل دانشجو با مراکز معتبر جهانی ازجمله مزایای تحصیل در چین است.

 

به دلیل آنکه تحصیل در یک خارجی پر از ناشناخته‌ها است و ممکن است موانع زیادی را برای متقاضیان پدید آورد بهترین راه برای مهاجرت و به‌ویژه مهاجرت تحصیلی مشاوره با یک مؤسسه مهاجرتی معتبر است. مؤسسه مهاجرتی علم ویرا از برترین مراکز تخصصی مهاجرت تحصیلی است که با تیم قوی مهاجرتی خود متقاضیان را با بهترین مسیرهای قانونی مهاجرت آشنا می‌کند. مشاوره با علم ویرا خیال شما را آسوده می‌کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2024