10 علامت که میتواند شما را آگاه کند افسردگی داریدعلائم افسردگی

علامت های افسردگی

 

در بسیاری از فیلمها افسردگی نشانه های بزرگی دارد که همراه با اشک، اندوه و تاریکی است. ولی در زندگی واقعی این گونه نیست ممکن است افسردگی نشانه های کوچکی داشته باشد که به راحتی قابل مشاهده می باشد.

تصور کنید که یک جسم سنگین روی سرتان وجود دارد که  هر چه فشار وارد میکنید نمی توانید آن را از خود دور کنید. افسرگی هم چنین حسی را به شما وارد میکند.

 

همه چیز برایتان بی اهمیت است. هدفی در زندگی ندارید . امید و عقیده ای ندارید و زندگی کاملا بر عکس فیلمها می باشد.

 

ممکن است هر کسی از بیرون شما را ببند فکر کند فقط آدم خسته ای هستید که سخت کار میکند و فقط باید کار خود را برای مدتی رها کنید و به استراحت و مسافرت بپردازید.

 

ممکن است که وقتی با فردی روبرو می شوید لبخند بزنید و طوری وانمود کنید که همه چیز خوب است و مشکلی وجود ندارد و سعی میکنی همه چیز را از دیگران پنهان کنید و تنها باشید. شما هرگز نمی دانید که اشکالی در کار هست و شما فرد سالمی نیستید.

 

افسردگی ظاهری فریبنده دارد و فکر میکنید هیچ مشکلی وجود ندارد و شما فقط کمی تنبل هستید.این افسردگی کمک رشد میکند و به جایی می رسد که دیگر هیچ راهی ندارید.

 

گاهی اوقات میتوان با انجام کارهایی از پیشرفت افسردگی جلو گیری کرد. افسرگی را نمی توان به طور کامل از بین برد ولی میتوان با انجام یک سری از کارها تسکین پیدا کرد.

 

افسردگی

نشانه های افسردگی

 

در اینجا ما نشانه هایی از افسردگی را برای شما آورده ایم که میتوانید با دانستن اینها بفهمید که خود و یا اطرافیانتان افسردگی دارند یا نه.

 

صداهایی که در ذهن وجود دارد  معنی پیدا میکنند

همه افراد کمتر از خود انتقاد می کنند ولی فردی که افسرده هست در مورد خودش بسیار بدبین میشود مثلا می گوید من نمتوانم این کار را انجام دهم و یا من خوب نیستم .

 

انجام کارهای روزمره کاهش پیدا می کند

کارهای روزمره ای هستند که برای ما عادت شده اند و بدون اینکه در موردشان فکر کنیم آنها را انجام می دهیم ولی زمانیکه این کارها برایمان بی معنی شود و انجام دادن آنها سخت شود دچار بیماری افسردگی هستیم.

 

در این هنگام ظرفها در ظرف شویی جمع می شوند تا جاییکه فرد مجبور می شود غذا از بیرون سفارش دهد تا نیازی به شستن ظرفها نباشد. گاهی اوقات حتی زحمت این کار را هم نمی کشد وفقط یک تکه پنیر می خورد. چه کسی دوست دارد که یک کوه ظرف در سینک خود داشته باشد .

 

از مسواک زدن یا دوش گرفتن خودداری میکنید

رعایت بهداشت به نظر ساده می آید ، ولی افرادی که افسرده هستند مراقبت کردن از خود و چیزهای دیگر را یک کار بیهوده می دانند حتی لباس تمیز هم نمی پوشند.

 

علائم افسردگی

بیماری افسردگی

 

هیچ کاری را هر چند کوچک و ساده قادر نیستید انجام دهید

فرد افسرده ممکن است حتی داروهای ضد افسردگی را از طریق پست تحویل بگیرد . حتی رساندن خود به ماشین برای تهیه دارو یک کار بسیار سختی باشد. حوصله رفتن به فروشگاه و یا صحبت کردن با دیگران را نداشته باشد هرچند که میداند به این چیزها نیاز دارد.

 

احساس گناه میکنید

ممکن است دیدن این جمله خنده تان بگیرد. یکی از راههایی که می توان گفت فردی دچار بیماری افسردگی است اگر حیوان خانگی داشته باشد نمی تواند به آنها رسیدگی کند و به این علت هر روز احساس گناه میکند و این یک نشانه خوبی است.

 

شما واقعاً واقعاً واقعاً خسته هستید ، اما نمی توانید یک شب خوب بخوابید

بسیاری از افراد افسردگی را با عدم توانایی بیرون آمدن از رختخواب مرتبط می دانند. اما این بدان معنا نیست که کل زمان در خواب هستند، یا وقتی خواب می بینند ، احساس استراحت می کنند.  وقتی بخواهند بخوابند ، نمی توانند بخوابند ، وقتی می خواهند  بیدار بمانند نمی توانند بیدار بمانند .

 

از جواب دادن به نامه ها و یا پیام ها خودداری می کنید

روابط افراد افسرده با دیگران کم و در نهایت متوقف می شود .

 

شما بسیار حساس هستید و هر چیز کوچکی شما را اذیت می کند

افراد افسرده بسیار حساس می شوند حتی صدای غذا خوردن و یا راه رفتن و نفس کشیدن افراد اذیت می شوند.

 

تمرکز برای شما واقعاً دشوار است

فردی که افسرده است نمی تواند کتاب بخواند و حتی فیلمها را نمیتواند کامل ببیند . حوصله دیدن چیزهای جالب را ندارم.

 

الکل بیشتری می نوشید

فردی که افسرده باشد و الکل هم می نوشد به مرور زمان الکل بیشتری استفاده می کند و با این کار افسردگی طولانی تری خواهد داشت و دیرتر به سمت سلامتی خواهد رفت.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------