دردسرهای همسر ماجراجوروانشناسان بسياري می‌گویند اگر دنبال همسر ایده‌آل‌تان می‌گردید، راهش این است که اول، شخصیت خودتان را بشناسید و بعد براساس شخصیت خودتان، دنبال شخصیتی بگردید که با شما سازگار باشد. براي مثال آدم‌هاي ماجراجو حتما بايد در اين مورد دقت كنند. فکر می‌کنید زندگی با یک فرد ماجراجو چگونه خواهد بود؟ يعني تماما سرشار از هیجان و خطر است؟ يا اينکه چنين حالتي با روحیه شما سازگار نیست و دلتان می‌خواهد با آرامش و عدم تغییر زندگی کنید؟

همسر ماجراجو,شناخت همسر ماجراجو

 

جهانگردان شجاع
زنان و مردان ماجراجو، تن به خطراتي مي‌دهند كه سايرين از انجامش ابا دارند، آنها برخلاف اغلب ما، نگران و وحشت‌زده نمي‌شوند و با محدوديت‌ها مي‌جنگند و جان خود را به مخاطره مي‌اندازند. براي آنها تن به خطر دادن، معادل پاداش است. آنها مي‌گويند اگر خطري نباشد سودي هم در كار نيست. بيشتر آنها تحت‌تاثير عقايد ديگران و هنجارهاي اجتماعي قرار نمي‌گيرند و به ارزش‌هاي خودشان معتقدند. آنها به‌راحتي به فعاليت‌هاي پرخطر تن مي‌دهند و مي‌گويند زندگي بايد مخاطره‌آميز باشد. در زندگي استقلال دارند. آنقدرها نگران ديگران نيستند و معتقدند هركس در قبال خود مسئول است. همچنين آنها از هنر متقاعد كردن برخوردارند و به‌راحتي ديگران را تحت‌تاثير قرار داده و دوستي آنها را براي خود مي‌خرند. به سياحت و سير و سفر علاقه بسيار دارند. در برابر هر كس كه بخواهد از آنها سوءاستفاده كند، مي‌ايستند و جسور و شجاع هستند. يكي از ويژگي‌هاي مهم آنها «در حال زندگي كردن» است. آنها به‌دليل حوادث و رويدادهاي گذشته تاسف نمي‌خورند، براي آنها زندگي چيزي است كه بايد آن را اكنون پيدا كرد.

ماجراجوها بايد مواظب باشند
افراد ماجراجو عاشق ریسک کردن هستند. چنین شخصیتی، احتمالا بسیار کنجکاو، خلاق و پرانرژی است و معمولا فرد خودانگیخته‌ای است، علائق فراوانی دارد؛ از کوهنوردی و ماهیگیری گرفته تا رفتن به سینما و تئاتر. اگر شخصیت ماجراجویی داشته باشید، با افراد ماجراجویی که درست مانند خودتان هستند، به خوبی رابطه برقرار می‌کنید. اگر دنبال همسر ایده‌آل خودتان هستید، عجله نکنید؛ چون ماجراجویی شما باعث می‌شود خیلی سریع در عشق گرفتار شوید و عاقلانه‌ عمل نکنید. اگر به کسی واقعا علاقه دارید، به خودتان فرصت دهید تا بهتر او را بشناسید. در عین حال گاهی ماجراجویی بیش از اندازه ممکن است آینده‌تان را به خطر بیندازید ولی باید با این خصوصیت نادرست مبارزه کنید.

 با این تست مي​فهميد ماجراجو هستيد يا نه؟!
حالا که تاحدی متوجه شدید که شخصیت ماجراجو چه شخصیتی است، با پاسخ به این 12 سؤال می‌توانید ببینید که تا چه حد از این شخصیت در شما و همسرتان وجود دارد؟

1- دوست ندارم وقتم را با خیالبافی هدر بدهم.
2- وقتی روش  درست انجام یک کار را پیدا کنم به همان می‌چسبم و ادامه می‌دهم.
3-  نگاه کردن به نظم حاکم بر طبیعت و زیبایی هنرها برای من بسیار جالب است.
4- من معتقدم اگر به دانشجویان اجازه بدهند به سخنرانی‌های پرچالش بحث‌برانگیز و متناقض گوش دهند،همه  آنها سردرگم و گمراه می‌شوند.
5- خواندن یک شعر تاثیر ناچیزی بر من دارد یا اینکه اصلا تاثیری ندارد.
6- معمولا غذاهای جدید و ناآشنا را امتحان می‌کنم.
7- به‌ندرت متوجه می‌شوم که احساساتم در محیط‌های مختلف فرق می‌کند.
8- معتقدم برای اخذ تصمیم درباره موضوعات اخلاقی باید به مقامات دینی خودمان اقتدا کنیم.
9- گاهی شعری می‌خوانم یا به یک اثر هنری نگاه می‌کنم و یک حالت یأس یا موجی از برافروختگی را در خودم تجربه می‌کنم.
10-من علاقه‌ای به تامل و تفکر درمورد ماهیت جهان یا وضعیت انسان ندارم.
11-  من خیلی کنجکاوم.
12- من اغلب از بازی کردن با نظریه‌ها و افکار انتزاعی لذت می‌برم.

 

همسر ماجراجو,شناخت همسر ماجراجو

 

خلاقیت یا تکرار؟!
اصلا فرض كنيد كه شما آخر خلاقيت و هنرشناسي هستيد و به کمتر از گردش موزه هنرهاي معاصر راضي نمي‌شويد يا دوست داريد برويد کل دنيا را بگرديد، با جسارت حرف‌هايتان را مي‌زنيد و اصلا محافظه‌کار نيستيد، خودتان بگوييد چطور مي‌توانيد با همسری زندگي کنيد که هنر کلاسيک را قبول ندارد، شهر، محله و خانه خودش را از همه جا بيشتر دوست دارد و مي‌خواهد همه چیز همانطور که هست باقی بماند؟ خب معلوم است به مشكل مي‌خوريد.

 ماجراجوها همه اينها را دوست دارند

اشتياق ماجراجوها به تجارب تازه شامل موارد زير است:
تخيلات؛ کساني که مشتاق به كسب تجارب تازه هستند، تخيلات قوي‌تري دارند. تخيل با خيال فرق مي‌کند؛ تخيل فعالانه و خلاقانه است. تصور کنيد فردی با تخيل بسيار قوي با کسي زندگي کند که در عمرش يک‌بار هم درمورد چيزي يک تخيل قوي نداشته باشد.

زيبايي‌ها؛ کساني که ماجراجو هستند، دوست دارند هر روز زيبايي‌هاي بيشتري را ببينند. آنها عاشق ديدن آثار هنري هستند؛ از تئاتر و سينما گرفته تا نمايشگاه‌هاي نقاشي. آنها نسبت به زيبايي حساسيت دارند. حالا تصور کنيد کسي که اصلا اثر هنري را نمي‌فهمد با کسي زندگي کند که فکر و ذکرش فهم زيبايي‌هاي هنري است.

احساسات؛ کساني که به تجربه‌هاي تازه اشتياق دارند، بدشان نمي‌آيد که احساسات جديد را هم تجربه کنند؛ مثلا آنها دوست دارند شادي بعد از طلوع آفتاب جنوب ايتاليا را هم تجربه کنند.

اعمال؛ ماجراجوها رفتارهاي جديد را هم دوست دارند. آنها دلشان مي‌خواهد سبک‌هاي جديدي از زندگي روزمره را امتحان کنند. تصور کنيد کسي که به‌شدت به پايدار بودن يک شيوه زندگي اعتقاد دارد با کسي زندگي کند که هر روز شعارش اين باشد که «خب! اين جوري‌اش را هم امتحان مي‌کنيم.»

تفکرات؛ مشتاقان به تجارب تازه عاشق شنيدن فکرهاي تازه‌اند. آنها بدشان نمي‌آيد که يک نفر درمورد فکرهاي متفاوتش با آنها حرف بزند؛ براي همين است که زياد کتاب مي‌خوانند. درواقع آنها مي‌خواهند فکرهاي تازه در کتاب‌ها را کشف کنند.

ارزش‌ها؛ مشتاقان به تجربه‌هاي تازه حتي در برابر ارزش‌هاي تازه هم از خود مقاومت نشان نمي‌دهند، براي همين خيلي به يک نوع ارزش نمي‌چسبند. اين مورد هم براي نامزدها بايد خيلي مهم باشد، وگرنه زندگي تبديل به بحث‌هاي ايدئولوژيک خواهد شد.

منبع:مجله زندگی ایده آل

 مطالب بیشتر برای زندگی بهتر

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------