برگشت همسر بعد از طلاق! بعد از طلاق,اشتباهات بعد از جدایی,همسر سابق

 

برگشت همسر بعد از طلاق!

فکر می کردی همه چیز مرتب است، زندگی ات مثل خیلی از زندگی های دیگر برای خودش مشکلاتی داشت اما خب! عشق همچنان سوسوی کم نور اما پرقوتش را داشت، حداقل تو این طور تصور می کردی تا این که یک روز همسرت، کاملا روشنفکرانه درحالی که ریموت کنترل را در دست هایش مثل یک هفت تیر می چرخاند و مدام کانال های تلویزیون را تغییر می داد، گفت: «می دونی چیه؟ این روزها احساس می کنم خیلی با هم غریبه شدیم.

 

باور کن خیلی تلاش کردم تا این حس را از بین ببرم اما نشد! باور کن تلاش کردم!» حباب های بادکنکی یک عشق جاودانه با این حرف ها بالای سرت می ترکد و یک عصر بارانی که همه جزئیاتش خوب در ذهنت مانده تنها عشق زندگی ات، با گفتن این جمله همه چیز را به آخر می رساند:« ما دیگه به درد هم نمی خوریم.» درست به سادگی تغییر دادن یک کانال! کسی که همه زندگی ات بوده محو می شود.

 

اشتباهاتی که بعد از جدایی انجام می دهی

این جملات شما را یاد چه می اندازد؟ «من بدون تو نمی توانم زندگی کنم»، «من واقعا به تو علاقه دارم»، «خواهش می کنم ترکم نکن»، «من عاشقت هستم» این التماس ها و خواهش هایی از سر نیازمندی نه تنها دل شریکت را به رحم نمی آورد بلکه او را از شما دورتر می کند چون هیچ انسانی نمی تواند عاشق و دلباخته یک فرد نیازمند و ضعیف شود و مهم تر از همه هیچ مرد یا زنی تا به حال از روی تاسف و دلسوزی به سمت شریک شان برنگشته اند. متاسفیم اما ابراز علاقه ات هیچ تاثیری در بازگشت شریکت ندارد. 

 

گاهی هم ممکن است همسرت بدون هیچ دلیلی تو را ترک کرده باشد و دلیل واقعی اش را برایت بیان نکند. خب اشتباه دوم این است که مصرانه از او بخواهی دلیل جدایی اش چه بوده و باز هم باید بگوییم با این کار او را یک قدم از خودت دورتر کرده ای. یادت باشد الان شرایط خوبی برای پرسیدن این سوال نیست چون بعد از جدایی آنقدر احساسی هستی که در مقابل هر جوابی که شریکت بدهد واکنش بدی نشان خواهی داد. اشتباه سوم هم که خیلی شایع است برای زمانی است که همسر سابقت را با زن یا مرد دیگری ببینی. واکنشت چیست؟ داد می زنی؟ به همسر سابقت سیلی می زنی؟ فحش و ناسزا چطور؟ این هم اشتباه سوم که شریکت را حسابی از تو دورتر می کند. اگر یاد بگیری این 3 اشتباه را در شروع جدایی انجام ندهی قول می دهیم همه چیز به تدریج به حالت اول بر می گردد؛ باور کن.

 

مردان شوالیه می شوند

اگر خودت را در خانه محبوس کرده ای و به امید بازگشت شریکت با هر صدای تلفن قلبت تند و تند می زند، اشتباه می کنی. توصیه ما این است بیشتر از گذشته خودت را مشغول نگه دار. می توانی در یک کلاس آموزشی شرکت کنی و با این کار در خودت تغییرات بزرگی به وجود بیاوری. شادی شما نباید وابسته به شخص دیگری باشد تا جایی که نبود همسر و شریکت تو را به ضعف و افسردگی بکشاند. شریکت جزو دارایی ها نیست. کنترل کردن، انتقاد کردن و تغییر دادن او مطابق میلت، او را از شما دور می کند. اگر یک زن هستید و به تازگی همسرتان شما را بدون هیچ دلیلی ترک کرده باید نکته مهمی را برای تان بگوییم؛ مردان عاشق تحسین، تعریف و تمجید هستند.

بعد از طلاق,اشتباهات بعد از جدایی,همسر سابق

آن ها می خواهند مانند یک شوالیه به قدرت شان اعتماد کنید. اگر همسرشان شاد نباشد آن ها احساس ناتوانی در خود می بینند و این یعنی مورد تحسین نیستند و اینجا همان جایی است که جدایی مثل یک دمل چرکی سر باز می زند. زنانی که شاد هستند نیرویی را در مرد بیدار می کنند؛ نیرویی که فریاد می زند: «وقتی با تو هستم شادم و این یعنی وجود تو آنقدر قابل تحسین است که مرا به وجد می آورد.» دوران جدایی فرصت خوبی است که تغییر کنید، تغییری برای بهتر شدن، بله! این جدایی شروعی تازه و بهتر از گذشته است. اگر هنوز عاشق و دلباخته شریکت هستی پرچم سفید تسلیم را به این سرعت بالا نیاور. این هم همان جمله ای است که مدت ها منتظر شنیدنش بوده ای؟ پس تغییر کن تا بازگشت واقعی را تجربه کنی. (بیشتر بخوانید: دلایل پشیمانی بعد از طلاق)

 

پرچم سفید را بالا نیاور

فرض را بر این می گیریم که آن 3 اشتباه کشنده را انجام دادی و شریکت را از خودت دورتر کرده ای! خب قبلش باید یک خبر خیلی خوبی را برایت بگوییم این که تحقیقات روان شناسانی که روی تعدادی مردان و زنان بعد از جدایی تحقیق کرده اند این بوده که درصد بالایی از ارتباط هایی که به جدایی ختم می شود دوباره به بازگشت می انجامد. اگر به خودت اطمینان داری و با همه وجود معتقد هستی که کسی به اندازه تو نمی تواند همسرت را دوست داشته باشد پای تصمیمت بمان و تسلیم نشو.

 

در قدم اول باید یاد بگیری که یک دوست خوب برای شریکت باشی. اگر در محیط کار مشترکی با او کار می کنی یا در مناسبت هایی دعوت می شوی که او را ملاقات می کنی، حتما شرکت کن و آرام و مودبانه و سرشار از احترام بله احترام!

 

تو ربات نیستی

اگر یاد بگیری که تغییر کنی و اشتباهاتت را پذیرفته باشی خودت را برای بازگشت شریکت آماده کرده ای. همه انسان ها اشتباه می کنند، در ما دکمه ای برای خاموشی خشم، حسادت و نگرانی وجود ندارد پس خودت را برای کامل نبودنت سرزنش نکن. یک ایمیل برای همسرت بفرست و در آن اشتباهات خودت را برایش یادآوری کن اما یادت باشد این ایمیل نباید نشانه ای از خواهش، التماس و ابراز عشق باشد بلکه تنها برای اقرار به اشتباهاتت این کار را انجام بده.

 

یک راز کوچک هم یادت باشد، ممکن است شریکت بعد از جدایی با تو به سرعت با شخص دیگری ارتباط برقرار کند و شاید خیلی سریع تر از زمانی که به شما پیشنهاد ازدواج داده، به رقیب تان درخواست زندگی مشترک داده باشد اما فراموش نکن صمیمیتی که به زودی و سرعت ایجاد شود به همان سرعت هم از بین خواهد رفت. خلأ نبود محبت و وجود شریک تان را به ایجاد رابطه ای جدید کشانده و این موضوعی است که باید حتما در ذهن تان نگه دارید.

 

در پایان باید بگویم تمام آنچه که گفته شد برای این نیست که شما فیلم غیرواقعی بازی کنید. بلکه واقع بین باشید. آیا لیاقت شما هم ماندن در رابطه ایی جنگی و پر از دلهره است؟ آیا این شخص ارزش ماندن دارد؟ از جدایی می ترسید یا خصوصیات خوب وی شما را در این رابطه نگه داشته است؟! شگست در زندگی مشترک ممکن است حتی برای یک انسان بزرگ یا هر شخص دیگری اتفاق بیفتد، حرف مردم چه اهمیتی دارد؟! پس در مقابل اصرار وی با جدایی موافقت کنید. مزایای این فاصله نشان دادن میزان عشق شما نسبت به یکدیگر، ایجاد تغییرات رفتاری و... می باشد. برای تصمیم بهتر در این شرایط از مشاورین خبره ترجیحا روان شناس استفاده کنید. 

منابع: ایران ویچ/ همدردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------