30 کار کوچک برای داشتن زندگی بهترداشتن زندگی بهتر, زندگی بهتر, برای زندگی بهتر, برای ساختن بهترین زندگی

برای زندگی بهتر

 

برای بهتر شدن زندگی

برای داشتن بهترین زندگی چه باید کرد؟ خوشبختی و داشتن زندگی بهتر آرزوی همه افراد است، ولی فرق در نوع نگاه آن‌ها به این موضوع است. روزها به فرداهای زیبایی که در افکارتان ساخته‌اید می‌اندیشید و امید دارید به آن برسید. ولی چطور می‌توان به آن رسید؟ راه‌هایی برای داشتن بهترین زندگی وجود دارد که در ادامه این مقاله بیتوته به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

برای آن چه که دارید شکرگزار باشید.

دفعه بعد اگر نکته منفی ذهن شما را درگیر کرد، توصیه می کنم تلاش کنید همه چیزهای خوبی را که در زندگی خود دارید در ذهنتان مرور کنید. شما در حال حاضر یک زندگی عالی دارید، و برای یادگیری شیوه بهتر شدن آن، باید این مورد را فراموش نکنید.

 

این قدرت تفکر مثبت، در بهترین حالت است. می توانید برای خانواده، دوستان، شغل خود، یک تجربه در گذشته، فرصت ها و موارد دیگر شکرگزار باشید.

 

با دیگران مهربان باشید

مهربان بودن با دیگران کاری است که همیشه باید انجام دهید و این کار به شما کمک می کند تا یک زندگی بسیار خوب داشته باشید. مهربان بودن می تواند ذهن شما را به سوی اشخاص جدید و تجربیات نو باز کند، می تواند به شما کمک کند جلوی چیزهای منفی را بگیرید.

 

ورزش کنید

بهترین زمان برای ورزش کردن صبح است. هنگامی که شما صبح ورزش می کنید در حقیقت فشار خون تان را بعد از بیدار شدن از خواب تنظیم خواهید کرد. همین طور بعد از ورزش صبحگاهی، تمرکز بیشتری برای انجام کارهایتان خواهید داشت. سلامت خود را تضمین می کنید و شب ها هم به آسانی به خواب می روید.

 

داشتن زندگی بهتر, زندگی بهتر, برای زندگی بهتر, برای ساختن بهترین زندگی

داشتن زندگی بهتر

 

قدردان آدم‌ها و چیزهای خوب در زندگیتان باشید 

بعضی وقتها کارهایی کـه دیگران برایمان می کنند را نمی بینیم تا تازمانیکه روزی برسد که دیگر پیشتان نباشند. نباید این گونه باشید. برای چیزهایی کـه دارید، کسانی کـه دوستتان دارند و مراقبتان هستند، قدرشناس باشید.

 

حرف‌های منفی دیگران را نادیده بگیرید

چنانچه بـه دیگران اجازه دهید بیشتر از این کـه چیزی بـه زندگی‌تان بدهند، از ان کم کنند، تعادل زندگی‌تان بر هم خورده و بدون این کـه بفهمید اسیر منفی‌بافی خواهید شد. نظرات بی‌فایده و آزاردهنده دیگران را نادیده بگیرید. هیچ کس حق قضاوت کردن درمورد شـما را ندارد.

 

امکان دارد داستان زندگی‌تان را شنیده باشند ولی مطمئناً نمی توانند حس و حالتان را درک کنند. شـما هیچ کنترلی روی حرف‌هاي‌ دیگران ندارید؛ ولی بازرسی این کـه بـه آن ها اجازه بدهید این حرفها را بـه شـما بزنند یا نه دست خودتان اسـت. شـما میتوانید حرف‌هاي‌ مسموم آنها را رد کنید تا بـه قلب و فکرتان صدمه نرسانند.

 

افرادی که به شما بدی کرده اند را ببخشید 

این کـه دیگران را ببخشید بـه این معنی نیست کـه باز بـه آن ها اعتماد کنید. تنها نباید وقت تان را برای متنفر شدن از افرادی کـه اذیتتان کرده‌اند تلف کنید چون باید حسابی مشغول دوست داشتن افرادی باشید کـه دوستتان دارند.

 

بیشتر بخندید

لبخند زدن مسری است (دیگران را سریع تحت تاثیر قرار می دهد که آن ها هم این کار را انجام دهند) همچنین خندیدن می تواند به همه کمک کند. مطالعات حتی ثابت کرده اند که لبخند زدن می تواند روحیه انسان را بهبود ببخشد، حتی اگر لبخند اجباری باشد.

 

وقتی با دیگران رو به رو می شوید لبخند بزنید، وقتی در حال صحبت کردن با تلفن هستید لبخند بزنید، وقتی دوستتان به خانه شما می آید لبخند بزنید، زمانی که مصاحبه می کنید لبخند بزنید و موارد دیگر.

 

همان کسی باشید که واقعاً هستید

چنانچه آنقدر خوش‌شانس باشید کـه چیزی داشته باشید کـه شـما را از دیگران متفاوت کند، بـه هیچ عنوان آن را تغییر ندهید. خاص بودن با ارزش اسـت. در این دنیای دیوانه کـه سعی دارد شـما را مثل بقیه کند، جرات این را پیدا کنید کـه خودِ فوق‌العاده‌تان باشید. این کـه خودتان باشید خیلی باارزش اسـت!

 

داشتن زندگی بهتر, زندگی بهتر, برای زندگی بهتر,برای درست زندگی کردن

برای ساختن بهترین زندگی

 

خودتان را دوست داشته باشید 

چنانچه میتوانید بچه‌ها را با وجود شلوغی‌هایي کـه میکنند دوست داشته باشید؛ اگر میتوانید مادرتان را با وجود غرغرهایی کـه می کند دوست داشته باشید؛ اگر می توانید خواهر و برادرتان را بااینکه هیچ وقت بـه حرفتان گوش نمیدهد دوست داشته باشید؛ اگر میتوانید دوستتان را بااینکه فراموش میکند چیزهایی کـه قرض گرفته را پس بدهد دوست داشته باشید؛ دراین صورت می دانید چطور می توان آدم‌هایي کـه کامل نیستند را دوست داشت. بنابراین مطمئناً میتوانید خودتان را نیز دوست بدارید.

 

از زیاده روی دوری کنید

همه چیز را به اندازه تعادل داشته باشید و همه خواسته هایتان را متعادل کنید تا با زیاده خواهی و انتظارات غیر معمول خود را اذیت نکنید.

 

مسئولیت پذیر باشید

این خصوصیت یکی از اصلی ترین خصوصیت های افراد موفق است و در توصیف این جمله همین بس که معروف ترین و موفق ترین انسان های دنیا اشخاص مسئولیت پذیر و مصمم هستند.

 

ریسک پذیر باشید

هیچ وقت از تغییر نترسید. بعضی وقت ها تغییرات نقش مهمی در زندگی تان خواهند داشت و برعکس انتظارتان عمل خواهد كرد. گاهی اوقات فاصله میان یک زندگی بد و یک زندگی بهتر تنها یک تصمیم کوچک میتواند باشد.

 

زخم های کهنه را پشت در بگذار

همه ما قبلا یک سری زخم های کهنه را پشت سر گذاشته ایم که هنگامی که امروز به آن فکر می کنیم، نگرانمان می کند. زخم هایی که از یک رابطه عاطفی خورده ایم، زخم هایی که به علت از دست دادن یک شغل به ما وارد شده است، از دست دادن عزیزانمان و ده ها مورد دیگر که شاید حتی گفتنش برای بعضی از افراد سخت به نظر برسد.

 

در این رویکرد خیلی مهم است که خودتان را از یک جا به بعد رها کنید. سوگواری کنید، به اندازه کافی ناراحتی کنید ولی از یک جایی به بعد دیگر به خودتان بیایید. اجازه دهید همه چیز ترمیم شود. زخم ها اثر بدی دارد. یک دفتر کوچک بردارید و زخم هایی که هنوز آزارتان می دهد را فهرست کنید، بگذارید معلوم شود چه مواردی جلوی پیشرفت شما را می گیرد همان ها را خنثی کنید، زندگی بهتر به دست خودمان شکل می گیرد.

 

غذا خوب بخور!

شاید قدری عجیب به نظر برسد ولی خوب غذا خوردن قسمت مهمی از زندگی بهتر است. تغذیه خوب و خواب خوب باعث می شود، بدنتان در چرخه صحیحی قرار بگیرد. باعث می شود بتوانید همه چیز را آن گونه که دوست دارید پیش ببرید. بدن شما نگران کم و کسری ها نمی شود.

 

برای داشتن زندگی بهتر از همین اﻣﺮوز شروع کنید

ﻳﻚ ﺿﺮب اﻟﻤﺜﻞ ﭼﻴﻨﻲ می ﮔﻮﻳﺪ: «ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ زﻣﺎن ﺑﺮاي ﻛﺎﺷﺖ ﻳﻚ درﺧﺖ ۲۰ ﺳﺎل ﭘﻴﺶ ﺑﻮد. ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ زﻣﺎن ﺑﻌﺪی اﻻن اﺳﺖ»

 

چنانچه ﺷﻤﺎ ﻣﻨﺘﻈﺮﻳﺪ ﺗﺎ ﻫﻤﻪ ﺷﺮاﻳﻂ ﺑﺮای ﻛﺎری ﻛﻪ می ﺧﻮاﻫﻴﺪ اﻧﺠﺎم دﻫﻴﺪ آماده گرد و ﺑﻌﺪ آن ﻛﺎر را آغاز ﻛﻨﻴﺪ، اطمینان داشته باشید ﻛﻪ آن زﻣﺎن ﻧﺨﻮاهد رسید. بیشتر ﻣﺎ ﺑﺮاي ﻛﺎرﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ می ﺗﻮاﻧﺴﺘﻴﻢ اﻧﺠﺎم دﻫﻴﻢ، اما ﺑﻪ ﻫﺮ علتی ﻓﺮﺻﺖ ﺳﻮزی ﻛﺮده و آن را اﻧﺠﺎم ﻧﺪاده اﻳﻢ، اﻓﺴﻮس میﺧﻮرﻳﻢ. ﻏﺎﻓﻞ از اﻳﻦ ﻛﻪ خیلی از اﻳﻦ ﻛﺎرﻫﺎ را ﻫﻢ اﻛﻨﻮن هم می ﺗﻮان اﻧﺠﺎم داد و در آﻳﻨﺪه از ﻣﻨﺎﻓﻊ آن ﺑﻬﺮه ﻣﻨﺪ ﺷﺪ.

 

داشتن زندگی بهتر, زندگی بهتر, برای زندگی بهتر,زندگی کردن به بهترین شکل

 برای بهتر شدن زندگی

 

اعتماد به نفس خودتان را بالا ببريد 

یکی از مهمترین راه های داشتن زندگی بهتر، اعتماد بنفس داشتن است. شما بايد باور داشته باشيد كه توانايي رسيدن به اهداف و عملي كردن خواسته هايتان را داريد. با اين باور سعی شما چند برابر شده و موفقيت تان تضمين مي شود.

 

ﺑﻪ دﻳﮕﺮان آﻣﻮزش دﻫﻴﺪ 

ﺷﻤﺎ داﻧﺶ و ﻣﻬﺎرت ﻫﺎﻳﻲ دارﻳﺪ ﻛﻪ ﺑﻪ درد دﻳﮕﺮان هم ﻣﻲ ﺧﻮرد. آﻧﻬﺎ را تنها ﺑﺮاي ﺧﻮدﺗﺎن ﻧﮕﺎه ﻧﺪارﻳﺪ . از ﻫﺮ ﻓﺮﺻﺘﻲ ﺑﺮاي آﻣﻮزش دﻳﮕﺮان اﺳﺘﻔﺎده ﻛﻨﻴﺪ؛ ﺑﺎ اﻳﻦ ﻛﺎر سبب ارﺗﻘﺎء ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺧﻮدﺗﺎن ﻣﻲ ﺷﻮﻳﺪ و ﺧﻮدﺗﺎن هم ﺑﻪ ﻃﻮر ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ و ﻳﺎ ﻏﻴﺮ ﻣﺴﺘﻘﻴﻢ از آن نفع ﻣﻲ برﻳﺪ.

 

مسافرت

چنانچه بودجه و شرایط کاری به شما اجازه می دهد تا می توانید سفر کنید. هنگامی که مکان های جدید و فرهنگ های جدید را تجربه می کنید در حقیقت چشم خود را به جهانی نو باز کرده اید. مسافرت کردن ذهن شما را باز کرده و خاطراتی برای شما می سازد که تا همیشه برایتان باقی خواهد ماند.

 

گاهی کودک شوید

این ایده خیلی خوبیست که گاهی مثل کودکان رفتار کنیم. کودکان خودخواه هستند. کودکان هر کاری که خوشحالشان می کند را انجام می دهند. پس هر کس باید گاهی کودکانه رفتار کند. سعی کنید مثل کودکان از هر چیز کوچکی هیجان زده شده و از زندگی لذت ببرید.

 

-  مبلغی (در حد توانایی) در یک پاکت گذاشته و با عنوان "ناشناس" برای فردی بگذارید که می دانید به آن نیاز دارد. نیکوکاری بدون اینکه شناخته شوید حسی بی نظیر در شما به وجود می آورد. امتحان کنید!

 

- به فرزندانتان بگویید "دوستتون دارم" و "به شما افتخار می کنم." به چشم های شان نگاه کنید، و به آن ها نشان دهید که چقدر برای شان ارزش قائلید. تصور کنید اگر همه ی والدین ۳۰ ثانیه در روز هم که شده به فرزندانشان اطمینان خاطر می دادند، شاهد چه تغییرات بزرگی بودیم.

 

- یک اقدام سریع برای محیط زیست بکنید. به پرنده ها غذا بدهید، زباله ها و آشغال ها را جمع و جور کنید و…

 

- یک صبحانه ی عالی برای خود انتخاب کنید ( انرژی روزانه ی خود را با یک تصمیم ۳۰ ثانیه ای آغاز کنید ). کمتر مواد قندی بخورید و بیشتر پروتئین و میوه بخورید و صبحانه ای سالم و مقوی برای خود انتخاب کنید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------