تازه های احکام دینی

کشتن حیوانات موذی در اسلام

احکام کشتن حیوانات در اسلام

احکام کشتن حیوانات در اسلام کشتن حیوانات در اسلام چه حکمی دارد ؟ در این مقاله از بیتوته، با احکام…

حکم خوردن تخم مرغ خام چیست؟حکم خوردن تخم مرغ خام, احکام خوردن تخم مرغ خام, خوردن تخم مرغ خام

حکم خوردن تخم مرغ خام چیست ؟

 

خوردن تخم مرغ خام چه احکامی دارد ؟

برخی افراد می گویند زرده تخم مرغ خام را به همراه شیر و عسل بخورید و برخی می گویند تخم مرغ خام را به هیچ عنوان نخورید. آیا تخم مرغ خام ضرر دارد؟ در ادامه این مطلب بیتوته به صورت خلاصه به آن می پردازیم؛ همچنین با احکام خوردن تخم مرغ خام آشنا می شویم.

مصرف تخم مرغ خام ممکن است با مسمومیت غذایی همراه باشد. خوردن تخم مرغ خام در صورتی که غیر پاستوریزه باشد، ایمن نیست؛ اگر چه تخم مرغ را می توان به شکل "پاستوریزه" مصرف کرد، اما نباید به صورت خام خورد.

 

یک متخصص تغذیه گفته است : من به کسی توصیه نمی کنم که تخم مرغ خام بخورد. برخی از افراد این سوال را می پرسند: آیا ممکن است با مصرف تخم مرغ خام به سالمونلا مبتلا شویم؟ این اتفاق نادر است؛ اما ممکن است فرد پس از خوردن تخم مرغ خام در اثر سالمونلا دچار مسمومیت غذایی شود. خوشبختانه با خوب پختن غذا و نخوردن تخم مرغ خام می توان از کابوس سالمونلا جلوگیری کرد.

 

افراد بالای 65 سال که به دلیل بیماری های تضعیف کننده سیستم ایمنی مانند سرطان یا بیماری های مرتبط با بیماری التهابی روده از ایمنی ضعیف رنج می برند، به شدت باید از مصرف تخم مرغ خام خودداری کنند.

 

از هر 10000 عدد 1 تخم مرغ به سالمونلا آلوده است. همه غذاهای خام با منشا حیوانی مثل گوشت، مرغ، شیر و لبنیات، تخم مرغ و غذاهای دریایی می توانند آلوده به باکتری سالمونلا شوند که ممکن است باعث مسمومیت غذایی شوند.

 

آیا در روایت قوی و مستند داریم که خوردن تخم مرغ کراهت دارد؟ دلیل را بیان فرمایید و آیا کاری می شود کرد که کراهت آن از بین برود؟

مکروه بودن خوردن تخم مرغ امر مسلمی نیست. در استفتائاتی که از آیت الله مکارم شیرازی شده است ایشان خوردن تخم مرغ را مکروه نمی داند. در صورتی که خوردن تخم مرغ کراهت داشته باشد احتمالا مربوط به زیاده روی در خوردن آن است نه اصل خورد ن آن و گر نه بر خوردن آن و مفید بودن آن در برخی روایات تاکید شده است. مثلا محدث قمى در سفینه البحار مى فرماید: مداومت به خوردن تخم مرغ، بدن انسان را لاغر مى کند و زیاد خوردن آن با پیاز یا گوشت، نسل را زیاد مى کند. شاید توصیه به خوردن پیاز به این خاطر باشد که افراط در خوردن تخم مرغ به تصلب شرایین و سخت شدن دیواره رگ ها منجر می شود و بر عکس خوردن پیاز در بر طرف شدن این حالت موثر است.

 

خوردن تخم مرغ خام چه حکمی دارد, آشنایی با احکام خوردن تخم مرغ خام, احکام مصرف تخم مرغ خام

احکام خوردن تخم مرغ خام

 

حکم خوردن تخم مرغ خام :

پرسش: خام خوردن تخم مرغ چه حکمی دارد ؟

پاسخ آيت الله سيستانی : جایز است.

 

پرسش : خوردن تخم مرغ خام بازرده وسفيدي و سس مایونز که از تخم مرغ خام درست می شود چه حكمي داره ؟

پاسخ آیت الله مکارم شیرازی : خوردن تخم مرغ خام و پخته کراهتی ندارد

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------