آشنایی با نحوه خواندن نماز امام موسی کاظم (ع)نحوه خواندن نماز امام موسی کاظم, آشنایی با نحوه خواندن نماز امام موسی کاظم, خواندن نماز امام موسی کاظم

نحوه خواندن نماز امام موسی کاظم (ع)

 

روش های خواندن نماز امام موسی کاظم (ع)

یکی از نمازهای مستحبی و بسیار مجرب برای رفع حاجات، نماز امام کاظم (ع) است. خواندن این نماز در روز ولادت امام موسی کاظم (ع) توصیه شده است. در ادامه با نحوه خواندن نماز امام موسی کاظم (ع) آشنا می شوید.

نماز امام کاظم از جمله اعمال مستحبی است که مانند بسیاری از ادعیه دیگر در کتب دعا توصیه شده است. نماز امام کاظم (ع) از نمازهای مقرب و بسیار مجرب برای رفع حاجت ها است. خواندن نماز امام کاظم (ع) در روز میلاد این امام توصیه می شود. امید است با خواندن نماز امام کاظم (ع) حاجات برآورده به خیر شود.

 

نحوه خواندن نماز امام موسی کاظم (ع) :

نماز آن حضرت دو رکعت است که در هر رکعت «یک مرتبه» سوره «حمد» و «دوازده مرتبه» سوره «توحید» خوانده می شود.

 

دعاى آن حضرت :

إِلٰهِى خَشَعَتِ الْأَصْوَاتُ لَكَ، وَضَلَّتِ الْأَحْلَامُ فِيكَ، وَ وَجِلَ كُلُّ شَىْءٍ مِنْكَ، وَهَرَبَ كُلُّ شَىْءٍ إِلَيْكَ، وَضَاقَتِ الْأَشْيَاءُ دُونَكَ، وَمَلأَ كُلَّ شَىْءٍ نُورُكَ، فَأَنْتَ الرَّفِيعُ فِى جَلَالِكَ، وَأَنْتَ الْبَهِىُّ فِى جَمَالِكَ، وَأَنْتَ الْعَظِيمُ فِى قُدْرَتِكَ، وَأَنْتَ الَّذِى لَايَؤُودُكَ شَىْءٌ، يَا مُنْزِلَ نِعْمَتِى، يَا مُفَرِّجَ كُرْبَتِى، وَيَا قَاضِىَ حَاجَتِى، أَعْطِنِى مَسْأَلَتِى بِلَا إِلٰهَ إِلّا أَنْتَ، آمَنْتُ بِكَ مُخْلِصاً لَكَ دِينِى، أَصْبَحْتُ عَلَىٰ عَهْدِكَ وَوَعْدِكَ مَا اسْتَطَعْتُ، أَبُوءُ لَكَ بِالنِّعْمَةِ، وَأَسْتَغْفِرُكَ مِنَ الذُّنُوبِ الَّتِى لَايَغْفِرُها غَيْرُكَ، يَا مَنْ هُوَ فِى عُلُوِّهِ دَانٍ، وَفِى دُنُوِّهِ عَالٍ، وَفِى إِشْرَاقِهِ مُنِيرٌ، وَفِى سُلْطَانِهِ قَوِيٌّ، صَلِّ عَلىٰ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ.

 

خدایا، آواها در آستانت کوتاه و آهسته گشته و اندیشه ها در شناسایی ات سرگردان شده و هر چیز از بلندای هیبتت ترسان است و همه آفریدگان به درگاهت گریزان، در برابر هستی ات، هستی هر آفریده ای در تنگنای نیستی است و همه چیز را نور هستی تو آکنده است، پس تو والائی در بزرگی ات و فروزنده ای در زیبایی ات و بزرگی در توانایی ات و تویی آن که هیچش درمانده نسازد، ای فرو بارنده ی نعمتم، ای گشایشگر اندوهم و ای برآورنده ی نیازم، خواهشم را به حق یگانگی ات روا ساز، به تو ایمان آوردم ایمانی خالص، بر پیمان وعده ات صبح کردم تا توان دارم، با عطایت به سویت آیم و از تو آمرزش می جویم از گناهانم که جز تو آنها را نمی آمرزد، ای آنکه در اوج بلندای خویش به آفریده ها نزدیک است و در کمال نزدیکی به آنان فراتر از همگان است و در تابشش پرتوافشان و در پادشاهی اش بس نیرومند است، بر محمّد و خاندانش درود فرست.

 

روش خواندن نماز امام موسی کاظم, نکاتی برای خواندن نماز امام کاظم, نکته هایی برای خواندن نماز امام کاظم

کیفیت نماز امام موسی کاظم (ع)

 

نمازی دیگر از امام کاظم (ع) معروف به نماز توسل :

نماز حضرت موسی بن جعفر(ع) که به ایشان باب الحوائج هم گفته می شود، به جهت برآمدن حاجت و طریقه توسل به ایشان به نحو زیر می باشد:

دو رکعت نماز به نیت توسل به امام موسی کاظم (ع) خوانده می شود، در هر رکعت بعد ازحمد دوازده مرتبه سوره توحید قرائت می شود. بعد از نماز صد مرتبه صلوات بفرستید و بعد به سجده بروید و دوازده مرتبه بگویید:

 

اَللّهُمَّ اِنّی اَسْئَلُکَ بِحَقَّ الْمَحْبُوسِ فی سِجْنِ هارُونَ اَنْ تَقْضِیَ حاجَتی

و سپس حاجات خود را از خداوند متعال درخواست نمایید.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,خدمات سیم کارت و تلفن همراه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023