خواص سنگ فیروزه و کاربردهای آنانگشتر فیروزه,خواص سنگ فیروزه,سنگ فیروزه

برقراری آرامش و صلح از خاصیت سنگ فیروزه می باشد

 

آیا از خواص سنگ فیروزه چیزی میدانید؟

یکی از خواص سنگ فیروزه تقویت قلب، دستگاه تنفسی، چشم ها، گردش خون، گلو، معده و كبد می باشد. در صورتی كه فرد بيمار باشد و يا اتفاق ناخوشايندی برايش در شرف وقوع باشد، رنگ فيروزه عوض می شود، گاه در راه مراقبت از فرد و به خاطر مراقبت از وی ترک بر می دارد.

تاریخچه ی سنگ فیروزه

فیروزه، سنگی با رنگی از آبی مایل به سبز و همچنین سبز مایل به زرد، با الگوهای فوق العاده ماتریس قهوه ای و سیاه پر شده است که عمدتا از رسوبات مس تشکیل شده است. گرچه فیروزه قرن ها فکر انسان را مجذوب خود کرده است، اما کسی دقیقاً از زمان کشف آن مطمئن نیست. اعتقاد بر این است که مردم ما قبل تاریخ آن را به دلیل رنگ های سبز آبی و آبی مورد استفاده و جایزه قرار داده اند زیرا قطعات حکاکی شده در مکان های دفن و باستان شناسی در سراسر کره زمین پیدا شده است.

 

زیبایی و تاریخچه فیروزه به سختی قابل تطبیق است! با غرق شدن در تاریخ و دسیسه ها، واقعاً یک سنگ فریبنده است. این در دین، ​​هنر، تجارت، مذاکرات معاهدات و البته به عنوان جواهرات ارزشمند برای بسیاری از پادشاهی ها و مردمان استفاده شده است. به نظر می رسد که فیروزه همیشه سنگی از زندگی، زیبایی و خوش شانسی به حساب می آید.

 

فیروزه یکی از قدیمی ترین سنگ های درمانی در طول تاریخ است. قرن ها به عنوان ابزاری شفابخش برای کل تمدن ها خدمت کرده است. این سنگ یکی از اولین سنگ های قیمتی است که تاکنون استخراج شده است و قدمت آن به 6000 سال قبل از میلاد مسیح در شبه جزیره سینا در مصر بر می گردد. مصریان باستان مردگان خود را با سنگ فیروزه به خاک می سپردند و حتی در ایران و دیگر سواحل ایرانی نیز این سنگ دارای ارزش معنوی زیادی شناخته می شد. در مکزیک، آزتک ها نیز چیز خاصی در سنگ قیمتی فیروزه مشاهده کردند و اغلب هنگام ساخت ماسک های زیبا از آن استفاده می کردند. در دنیای مدرن تر ما، فیروزه مترادف فرهنگ بومی آمریکا است و مردم ناواهو و زونی اغلب از آن برای پخت و پز طلسم های زیبا، طلسمات، آویزها، انگشترها، دستبندها و حتی سگک های کمربند استفاده می کنند.

 

برای کسانی که می خواهند از این سنگ نهایت استفاده را ببرند باید از آن هر روز به صورت کامل استفاده کنند.

 

فواید انگشتر فیروزه,خاصیت سنگ فیروزه,خواص فیروزه در روایات

انواع سنگ فیروزه

 

خواص زمین شناسی سنگ فیروزه

فیروزه جلای کدر دارد. این به طور معمول سبز آبی است و رگه های ماتریس قهوه ای / سیاه از آن عبور می کنند. مقداری فیروزه رنگ شده است تا به آن رنگی کاملاً واضح بدهد. بیشتر فیروزه ها برای بهبود مقاومت کلی و صیقل دادن تثبیت می شوند.

 

این سنگ در سرتاسر کره زمین استخراج می شود و از هر مکان رنگ و ویژگی های سنگی مشخصی از فیروزه استخراج می شود.

 

فیروزه گچی نوعی فیروزه طبیعی است که دارای قوام شبیه گچ سفید است. این رنگ با رنگ های دلپذیر رنگ آمیزی شده و تثبیت شده و از آن ها مهره هایی تولید می کنند که برای استفاده در جواهرات به اندازه کافی سخت هستند.

 

سنگ فیروزه مزایای بسیاری برای همه ی افرادی که عاشق استفاده از فیروزه هولیت هستند، دارد. این سنگی است که خوش شانسی می آورد، زخم های قدیمی را التیام می بخشد و به طور کلی زندگی بیشتری را به اثبات می رساند و بخت را به دنیای شما می زند. در اینجا چند مزیت دیگر از آوردن جوهر آرام رنگ آبی (سنگ فیروزه) به زندگی شما وجود دارد.

 

خواص درمانی جسمی سنگ فیروزه

فیروزه که سنگ چاکرای گلو است، به بهبود همه مسائل آن منطقه کمک می کند. اگر گلودرد، مشکلات تنفسی، آلرژی، میگرن و سایر بیماری های جسمی که از طریق گوش، بینی، گلو و ریه ها جریان دارد، فیروزه همیشه مشتاق است که مشکل شما را رفع کند.

 

این سنگ ارتباط عمیقی با تنفس دارد و از آنجا که لمس کردن آن با آب خنک باعث آرامش می شود، می تواند به نفس و ریه ها کمک کند تا جریان عمیق تری پیدا کنند، به طور کلی، فیروزه به عنوان یک سنگ تقویت کننده بهترین عملکرد را دارد و پر از خاصیت ضد التهابی است که می تواند به روماتیسم و ​​سایر موارد کمک کند. این سنگ در مورد بالا بردن سیستم ایمنی بدن شما، کمک به شما برای جذب این مواد مغذی، پاکسازی اضطراب اسیدی برای حل نوسانات خلقی و متعادل سازی کامل جسم و روح فیزیکی خود را حفظ می کند تا احساس شادابی کنید.

 

سنگ فیروزه,خواص انگشتر فیروزه,خواص فیروزه

با استفاده از جواهرات و زیورآلات با سنگ فیروزه از خواص آن بهره ببرید

 

خواص درمانی ذهنی و عاطفی

فیروزه در سراسر جهان برای سلامتی شما معجزه می کند، اما به عنوان سنگ درمانی برای سلامت عاطفی و روانی شما جایی است که بیشترین میزان لرزش و تابش را دارد. این انرژی شفابخش در مورد آرامش و صلح است. درست مانند بیرون رفتن در یک روز گرم در کنار دریای آرام. برای کسانی که احساس سوختگی می کنند یا مثل این که روحشان غمگین شده است، این سنگ می داند که چگونه می تواند به طور موثر این تله های زندگی را بهبود بخشد.

 

• فیروزه یک حقیقت طلب نرم و ملایم است. این به شما کمک می کند تا بفهمید چه چیزی برای شما مفید است و چه چیزی مفید نیست. این سنگ با دادن شجاعت، قدرت و آرامش خاطر شما را راحت می کند.

 

• وقتی ما با ابزارهای حیاتی ارتباطات خود همسو شویم و احساس کنیم که از ما شنیده می شویم، این فضای رشد ترحم را فراهم می کند. هولیت فیروزه ای ماهیتی نرم و درخشان دارد و دلسوزی را به سمت خارج از آب و همچنین به سمت داخل دعوت می کند.

 

• توانایی جذب منفی ها و عدم تعادل های زندگی شما را دارند و شما را از فشارهای مالی رها می کنند.

 

• آنها می توانند انرژی شخصی شما را به تعادل برسانند.

 

• سنگ های فرو ریخته فیروزه ای را می توانید به داخل جیب یا کیف پول خود حمل کنید. همچنین می توانید آنها را در اتاق مورد علاقه خود قرار دهید تا انرژی موجود در آن فضا پاک شود.

 

• هنگامی که سنگ های فیروزه را با خود حمل می کنید، مزایای آن به راحتی به درون شما راه پیدا می کنند.

 

• برخی از مردم دوست دارند سنگ را زیر بالش خود قرار بدهند تا تضمین کنند رویاهای خوب و یک شب بدون خواب های ناخوشایند را برای خود به ارمغان بیاورند.

 

• سنگ های فرو ریخته شده فیروزه ای سنگ های آرام و مسالمت آمیزی هستند که بدون اینکه شما را منزوی کرده و احساس تنهایی و ناامیدی کنید، شما را به یک تنهایی آرامش بخش دعوت می کند.

 

• آنها به شما کمک می کنند ماهیت جهانی روح خود را درک کرده و به شما در بهبود احساسات ناکافی یا منفی کمک می کند.

 

• سنگ های فرو ریخته فیروزه ای همچنین استقلال و فردیت را تشویق می کنند و دیدگاه مثبت و خوش بینانه تری برای شما فراهم می کنند.

 

• آنها موثرترین درمانگران هستند و می توانند به شما روحیه و آرامش کلی در بدنتان بدهند.

 

• انرژی های درمانی این سنگ ها با ایجاد تعادل و احاطه در آرامش و صلح، مزایای خوبی بر روحیه و احساسات شما دارند.

 

• نگه داشتن یا حمل قطعات سنگ های فرو ریخته شده فیروزه ای می تواند به شما کمک کند تا شادابی بدن شما را بازیابی کند و روحیه پایین را بالا ببرد.

 

• آنها شما را از استرس خلاص می کنند و تمرکز شما را به افکار، اعمال و احساسات برمی گردانند.

 

• به عنوان سنگ های تصفیه، سنگ های فرو ریخته شده فیروزه ای دود الکترومغناطیسی یا آلودگی محیط شما را پاک می کنند.

 

• هنگامی که سنگ های فرو ریخته فیروزه را روی چشم سوم خود قرار می دهید، آنها می توانند از تمرینات مراقبه شما پشتیبانی کرده و شهود شما را تقویت کنند.

 

• اعتقاد بر این است که سنگهای فرو ریخته فیروزه ای می توانند زمین و آسمان را به هم نزدیک کنند و انرژی های زن و مرد را متحد کند.

 

• سنگ های فرو ریخته شده فیروزه ای همچنین باعث ایجاد عشق رمانتیک و تشویق خودانگیختگی در روابط عاشقانه می شوند.

 

اگر در فکر این هستید که چند قطعه سنگ ریخته شده فیروزه ای برای خود تهیه کنید، بهترین کار را می کنید زیرا آنها ارزش پول شما را خواهند داشت!

 

فیروزه,خاصیت انگشتر فیروزه,فواید انگشتر فیروزه

سنگ فیروزه خواص درمانی بسیاری برای بدن دارد

 

خصوصیات متافیزیکی فیروزه

نمی توان انکار کرد که فیروزه مقوی روحیه است. این از نزدیک با چاکرای گلو ما که هسته اصلی ارتباط و احساس شنیده شده ماست، کار می کند که هر دو به احساس ارزشمندی ما می افزایند. 

 

اگر به دنبال جهش بالاتر هستید، یک بار دیگر فیروزه ای هولیت به شما کمک می کند. این سنگی است که شناخته شده است برای خرد کردن ذهن و کمک به تحول معنوی بدون توجه به اینکه در کدام مرحله از سفر خود قرار دارید.

 

فیروزه یکی از سنگ های رسمی تولد برای ماه دسامبر است و به عنوان سنگ ارتباطی بشارت داده می شود. این اشتیاق را تشویق می کند، بنابراین از پروژه های جدید الهام می گیرد و توانایی های هنری کشف نشده را به نمایش می گذارد. فیروزه همچنین باعث جلب توجه و جزییات در عین جلب رفاه و موفقیت می شود.

 

خطوط پراکنده ماتریس مسی مقدار زیادی انرژی را برای مصرف کننده آن فراهم می کند. این ممکن است یکی از دلایلی باشد که سنگ از مدت ها قبل به عنوان یک طلسم قدرتمند با خواص درمانی ارزشمند بوده است. اعتقاد بر این است که فیروزه می تواند به تعادل چاکرای گلو آبی کمک کند، توانایی ارتباط را افزایش می دهد در حالی که مقاومت در برابر ویروس ها را افزایش می دهد، به تسکین گلودرد و آلرژی کمک می کند.

 

مراقبت مناسب از فیروزه

فیروزه یک ترکیب آبدار از مس و آلومینیوم است، بنابراین با از دست دادن آب رنگ خود را از دست می دهد. برای جلوگیری از کم آبی فیروزه، بهتر است همانند گیاهان خانگی، آب آن را به صورت دوره ای و با آب نمک خالص برای احیا یا حفظ رنگ آبیاری کنید. (اگر غبار آب شور اقیانوس مجسمه آزادی را که از مس جامد ساخته شده است، سبز کند، این کار را برای فیروزه شما نیز انجام می دهد.)

 

فیروزه متخلخل است، بنابراین مواد شیمیایی می توانند به آن آسیب برسانند. برای تمیز کردن آن فقط از آب خالص و یک پارچه نرم استفاده کنید و می توانید فیروزه خود را مرتباً تمیز کنید بدون اینکه آسیبی ببیند. روغن طبیعی پوست شما برای فیروزه مفید است و هنگام استفاده آن به طور طبیعی آن را صیقل می دهد. اگر آن را به رنگ نقره ای تنظیم کنید، پوشیدن آن باعث می شود نقره کدر نشود. لاک نقره ای به سطح فیروزه آسیب می رساند.

 

فیروزه را با سنگ های قیمتی سخت تر و یا مواد دیگری که ممکن است در اثر برخورد و مالش به آن آسیب برساند، نگهداری نکنید. فیروزه می تواند در زیر نور خورشید، عرق زیاد، سفید کننده کلر و ماشین ظرفشویی محو شود.

 

فیروزه اغلب متخلخل است و توانایی جذب مایعات را دارد. این مایعات می تواند شامل تعریق، روغن بدن، محصولات تمیز کننده یا هر مایعی باشد که به طور تصادفی در تماس قرار گیرد. این مایعات پس از جذب، می توانند به فیروزه آسیب برسانند و یا رنگ آن را تغییر دهند. در صورت تماس با مواد آرایشی یا مایع آسیب رسان احتمالی، باید فیروزه را با پارچه ای نرم که با محلول صابون بسیار ملایم مرطوب شده بشویید و سپس با پارچه ای نرم که با آب ساده مرطوب شده است، تمیز کنید. سپس، بعد از خشک شدن فیروزه، آن را در جعبه جواهرات و دور از نور و گرما نگهداری کنید.

 

خاصیت انگشتر فیروزه,فواید انگشتر فیروزه,خاصیت سنگ فیروزه

افزایش رزق و روزی از خاصیت انگشتر فیروزه است

 

خواص فیروزه در روایات :

البته روایت های بسیاری درباره ی خواص فیروزه وجود دارد که ما به 4 مورد آن اشاره می کنیم.

 

* در مورد خواص انگشتر فیروزه در احادیث حضرت محمد (ص) فرموده اند که همانا پروردگار به من خطاب کرد: ای پیامبر همانا من حیا می‌کنم از این که بنده‌ای در دستش انگشتر فیروزه باشد و دستش را برای دعا به سمت آسمان ببرد و من دعای او را مستجاب نکنم.

 

* شخصی نزد امام رضا (ع) گلایه از نداشتن فرزند می کند و حضرت درباره فضیلت و فواید انگشتر فیروزه می فرماید : انگشتری از فیروزه تهیه کن و بر آن بنویس «رب لا تذرنی فردا وانت خیر الوارثین»

 

* امام صادق (ع) فرموده اند: از برای فیروزه فوایدی است، نگریستن به آن چشم را قوت میبخشد، نگاه کردن به آن سبب نشاط و شادی روح است، موجب تقویت قلب و افزایش سعه صدر می گردد، تحمل در برابر سختی ها را زیاد و موجب براورده شدن حاجات است.

 

* امام صادق (ع) می فرمایند: «کسی که انگشتری با نگین فیروزه در دست کند، فقیر نمی شود و بی پول نمی ماند» 

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

 چند دقیقه با دانستنی ها

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------