آشنایی با زبان بدن 8 حیوان خانگی 

آشنایی با زبان بدن حیوانات

 

حیوانات درست مثل ما با کمک بدن خود ارتباط برقرار می کنند. و وضعیت های خاصی وجود دارد و سیگنال های بدن وجود دارد که به حیوانات اجازه می دهد احساسات و مقاصد خود را به ما نشان دهند - مثل سگی که ناگهان موقعیت دم خود را تغییر می دهد، همستری که بر روی پنجه های عقب خود ایستاده است، یا طوطی که یک بال را به سمت عقب می کشد.

 

ما در این مطلب برخی از رفتارهای پرطرفدار حیوانات اهلی را مورد مطالعه قرار داده ایم. و امیدواریم که این به شما در درک بهتر حیوان خانگی خود کمک کرده و از مشکلات و سوء تفاهم های احتمالی جلوگیری کنید.

 

1. سگ
خوشحالی
دم خمیده و خمیده به معنای این است که یک سگ آماده بازی است و روحیه خوبی دارد. یک سگ می تواند در حالی که سعی در گوش دادن دارد، سر خود را به طرف خود کج کند و منتظر پاداش است.

 

پرخاشگری
گوش ها رو به جلو و راست قرار دارد. سر در این حالت قائم (عمودی) نیز می تواند نشانگر پرخاشگری یا تمایل به نشان دادن تسلط باشد.

 

اضطراب
یک دم مستقیم و افقی نشان می دهد که یک سگ متوجه چیزی شده است و در تلاش است تا دریابد که آیا این یک خطر است یا چیزی برای نگرانی ندارد.

 

دم خمیده سگ به معنای این است که آماده بازی است و روحیه خوبی دارد

 

2. گربه
خوشحالی
یک گربه آرام گوش های خود را در حالت آرام نگه می دارد. اگر یک گربه چشم بسته یا چشمان خود را نیمه بسته نگه داشته باشد، به این معنی است که به شما اعتماد دارد و احساس امنیت می کند. وقتی یک گربه دم خود را بالا می برد، ممکن است به معنای خوشحالی و دوستانه بودن باشد.

 

ترس
دم پایین بین پنجه ها نشانه ترس و وحشت است. چشم های گرد باعث اضطراب آن می شوند. و اگر یک گربه به سرعت گوش های خود را حرکت دهد ، این ممکن است به معنای هوشیاری باشد.

 

پرخاشگری
اگر بدون وقفه به شما خیره شود ، گربه می تواند شما را به چالش بکشد. گربه هنگام فشار دادن گوش به سرش می تواند پرخاشگری کند. و اگر به شدت و عصبی دم را به سمت بالا و پایین یا چپ و راست حرکت دهد، این نشانگر تحریک یا عصبانیت آن است.

 

دم پایین بین پنجه ها نشانه ی ترس و وحشت گربه است

 

3. همستر
خوشحالی
همستر می تواند با خمیازه کشیدن و کشش رضایت خود را نشان دهد. این با پریدن ابراز خوشحالی می کند. ایستادن بر روی پنجه های عقب آن و حرکت به جلو با بدن فوقانی ممکن است نشانه کنجکاوی باشد.

 

اضطراب
اگر یک همستر ناگهان شروع به شستشوی تب خود کند، این ممکن است نگرانی آن را نشان دهد. وقتی روی زمین دراز می کشد و می پیچد ، سعی در پنهان کردن دارد ، ترس را ابراز می کند.

 

پرخاشگری
حالت همستر در پنجه هایش ممکن است معنای دیگری داشته باشد. هنگامی که روی پنجه های عقب خود ایستاده است اما با قسمت بالای بدن خود به عقب حرکت می کند ، می تواند نشان دهنده پرخاشگری باشد. همچنین ممکن است پنجه های جلوی خود را به سمت بالا بکشد.

 

همستر می تواند با خمیازه کشیدن و کشش رضایت خود را نشان دهد

 

4- خرگوش
خوشحالی
خرگوش با پریدن ابراز خوشحالی می کند. این نگرش خوب خود را نسبت به شما نشان می دهد هنگامی که روی شکم خود قرار دارد و پاهای عقب و جلوی آنها را دراز می کند. این بدان معنی است که احساس راحتی و آرامش می کند.

 

اضطراب
هنگامی که یک خرگوش ترس و اضطراب دارد ، در جای خود انجماد می کند. گوش های آن به سرش فشرده شده و چشمانش باز است. وقتی از تماس شما ناراضی باشد، می تواند چنین قضیه را به خود بگیرد. ضربه زدن با پاهای عقب آن یک سیگنال خطرناک است.

 

پرخاشگری
وقتی خرگوش در حال نیش زدن شماست، بر روی پنجه های عقب خود ایستاده و بدن را به جلو سوق می دهد. بیشتر اوقات، این رفتار را می توان در خرگوش های تنها مشاهده کرد.

 

خرگوش با پریدن ابراز خوشحالی می کند


5- یک طوطی
خوشحالی
هنگامی که یک طوطی خوشحال است، می تواند بال و پا راست را دراز کند. سپس، بالهای خود را به سمت بالا می کشد. همچنین ممکن است برای یک لحظه پرهای خود را باد کند.

 

اضطراب
یک تاج بلند و بدن سفت آن نشان می دهد که طوطی مضطرب است، وحشت زده و می خواهد از خود دفاع کند.

 

پرخاشگری
معمولاً قبل از حمله و گاز گرفتن شما، این حالت را می گیرد، به این صورت که یک طوطی پاهای خود را به طور گسترده ای پهن می کند تا موقعیت پایداری داشته باشد، به شما نگاه می کند، و منقار خود را باز می کند.

 

هنگامی که یک طوطی خوشحال است، می تواند بال و پا راست خود را دراز کند

 

6. خوکچه هندی
خوشحالی
پریدن به بالا نشانه خلق و خوی خوب و خوشحالی است. و اگر حیوان روی زمین دراز شود و ناله کند، احساس راحتی می کند.

 

اضطراب
خوکچه هندی هنگام ترساندن سر خود را پایین می آورد. همچنین بر روی دیوار یا کف فشار می دهد و پنجه های آن را در هنگام یخ زدن سفت می کند.

 

پرخاشگری
هنگامی که یک خوکچه هندی قدرت خود را نشان می دهد و می خواهد تصور کند، سر خود را به سمت بالا می کشد. اما اگر بر روی پنجه های خود بایستد و از یک طرف به سمت دیگر با سر بلند شده سیر شود، به این معنی است که آن را به صورت تهاجمی تنظیم کرده است.

 

خوکچه هندی هنگام ترساندن سر خود را پایین می آورد

 

7. یک لاک پشت
خوشحالی
هرچه لاک پشت احساس راحتی کند، با کنجکاوی همه چیز پیرامون خود را احساس می کند. در پوسته خود پنهان نمی شود و راحت سر و پنجه را به شما نشان می دهد.

 

اضطراب
اگر لاک پشت احساس خطر کند، سعی می کند با کشیدن سر، دم و پنجه به داخل لاک از خود محافظت کند. این یک سیگنال شناخته شده است که حیوان احساس ترس می کند.

 

پرخاشگری
وقتی لاک پشت می خواهد نشان دهد که تسلط دارد ، پوسته خود را تا حد ممکن بالا می برد و دم و گردن خود را دراز می کند.

 

اگر لاک پشت احساس خطر کند به داخل لاک خود می رود

 

8. یک اسب
خوشحالی
اگر این اولین بار نیست که با اسب در تماس هستید، شما را می شناسد و پاهای عقب خود را بالا می برد، این می تواند به معنای این باشد که حیوان در شرایط بازیگوشی است.

 

اضطراب
اگر اسب پاهای جلو یا عقب خود را بالا ببرد، ممکن است به معنای احساس خطر بودن یا تهدید بودن باشد. اگر اسب وحشت زده است، بهتر است از آن فاصله بگیرید.

 

پرخاشگری
هنگامی که یک اسب ناراضی است، می تواند قلاب یا ساعد را روی زمین بزند. می تواند سر خود را بغل کند و گوشهای خود را محکم فشار بدهد ، دم خود را بیرون بکشد و چشمان خود را به طور گسترده باز کند.

 

اگر اسب پاهای جلو یا عقب خود را بالا ببرد، به معنای احساس خطر بودن یا تهدید بودن است

 

گردآوری: بخش علمی بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------