امن ترین مکان برای آکواریوم خانگیاز ما بپرسید. ما تصمیم داریم برای دکوراسیون منزلمان آکواریوم خانگی کوچک تهیه کنیم. ولی در مورد محلی که باید آن را قرار دهیم اطلاعات کافی نداریم. بهترین فضا برای نگهداری آکواریوم خانگی کدام است؟

 

برای خرید آکواریوم خانگی این نکته را بدانید که تنها زیبایی منزل شما مهم نیست. ماهی ها موجودات زنده ای هستند که باید نیازهای مورد نیاز خود را برای زندگی سالم برطرف کنند. پس فضای مناسب برای نگهداری آکواریوم خانگی کوچک تنها به دکوراسیون منزل شما باز نمی گردد. سعی کنید از یک آکواریوم بیوتوپ که یک زیستگاه شبیه سازی شده است و در  آن ماهی‌ها و گیاهان در کنار هم قادر به زندگی هستند استفاده کنید.

 

نکاتی برای خرید آکواریوم,فنونی برای خرید آکواریوم

آکواریوم نباید در معرض نور آفتاب و درست در مجاورت پنجره نورگیر قرار بگیرد

 

آکواریوم نباید در معرض نور آفتاب و درست در مجاورت پنجره نورگیر قرار بگیرد. با نور زیاد جلبک درون آکواریوم رشد می کند. همچنین گرمای حاصل از آفتاب با تمام شدن روز از بین می رود و افت دما درون آکواریوم ایجاد می شود که برای موجودات خونسردی مانند ماهی ها مناسب نیست. همچنین گرمای زیاد خصوصا در روزهای گرم می تواند موجب مرگ ماهی ها شود.

 

باز و بسته شدن درب منزل و امواجی که از صدای درب حاصل می شود می تواند برای ماهی ها آسیب رسان و استرس زا باشد. آکواریوم خانگی را در نزدیکی درب ورودی و یا فضاهای شلوغ قرار ندهید. صدای تلویزیون، رادیو و مانند آن هم برای ماهی ها مزاحم است.

 

وسایل گرمایشی و سرمایشی نباید در نزدیکی محل نگهداری آکواریوم خانگی باشد.

آکواریوم را مستقیم روی زمین قرار ندهید و آن را روی پایه یا میز بگذارید.

اگر برای تامین برق مورد نیاز برای پمپ آکواریوم یا نور آن، آکواریوم را در نزدیکی پریز برق قرار می دهید، برای وسیله دیگری از آن پریز استفاده نکنید تا رفت و آمد برای ماهی ها استرس و تنش ایجاد نکند.

 

سعی کنید آکواریوم را در قسمتی قرار دهید که برای سرویس دهی، تمیز کاری و تعویض آب آکواریوم فضای کافی داشته باشید.

آکواریوم خانگی را آنقدر دور از دید قرار ندهید که نتوانید از زیبایی آن بهره کافی را ببرید.

 

منبع : chidaneh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------