بیوگرافی پیر کوری فیزیک دانان معروف فرانسوی + عکس همسرشفعالیت های علمی پیر کوری, همسر پیر کوری, پیر کوری و همسرش ماری کوری

پیر کوری، همسر ماری کوری یکی از فیزیک دانان معروف فرانسوی بود

 

پیر کوری دانشمندی که از رادیواکتیو نمرد اما درشکه او را کشت

پیر کوری، همسر ماری کوری یکی از فیزیک دانان معروف فرانسوی بود. او در علوم مختلفی همچون بلور شناسی، رادیواکتیویته و مغناطیس، فعالیت های زیادی داشت.

چکیده ای از بیوگرافی پیر کوری

نام : پیر

نام خانوادگی : کوری 

زمان تولد : 15 مه سال 1859

مکان تولد : پاریس 

شغل : فیزیک دان

 

بیوگرافی پیر کوری فیزیکدان, پیر کوری, ماری کوری و پیر کوری

پیر کوری به همراه همسرش ماری کوری، فعالیت های زیادی در زمینه اکتیویته انجام دادند

 

بیوگرافی پیرکوری 

نام او پیر است و او را به اسم فامیل کوری می شناسند. او در فرانسه به دنیا امده و تاریخ تولدش را ۱۵ مه ۱۵۸۹ گزارش کرده اند. پیر کوری به همراه همسرش ماری کوری، توانستند تا فعالیت های زیادی را در زمینه های مختلف اکتیویته انجام دهند. او علاوه بر اکتیویته در مغناطیس و بلور شناسی نیز دستی بر آتش داشت و با توجه به تخصصش، می توانیم او را یکی از پیشگامان این علوم معرفی نماییم.

 

خانواده پیر کوری 

پیر در خانواده ای آشنا به علوم و علاقمند به کسب علم بزرگ شد. پدر او پزشک بود و همین منصب باعث شد تا او از کودکی با علوم ریاضیات و فیزیک آشنایی پیدا کند. آن ها خانواده ی ثروتمندی نبودند، با این حال پیر کوری توانست در دانشگاه سوربن فرانسه ادامه ی تحصیل دهد و نهایتا در سال ۱۸۷۸ از این دانشگاه فارغ التحصیل گشت.

 

فقر شدیدی که پیر با آن درگیر بود، مانع از ادامه ی تحصیل او در رشته های مختلف شد و او برای کسب درآمد و امرار معاش، در یک آزمایشگاه مشغول به کار شد و درآمدزایی نمود. این در شرایطی بود که پیر علاقه ی شدیدی داشت تا تحصیلات خود را تا مقطع دکتری ادامه دهد اما به دلیل محدودیت مالی ای که داشت از این موضوع محروم شد. 

 

ماریا کوری؛ همسر پیر کوری

در پاراگراف های قبلی نیز به محدودیت ها مالی پیر کوری اشاره کردیم و گفتیم که این محدودیت ها مانع از این شد که او بتواند تا مقطع دکتری، تحصیل خود را ادامه دهد. به همین دلیل او حتی بعد از این که مدرک کارشناسی خود را در سال 1859 دریافت کرد، در منصب یک معلم فیزیک، دست به آموزش زد و دانش آموزان زیادی را برای یادگیری فیزیک آماده کرد.

 

این سال ها، زمانی بود که او با ماریا اسکلودوفسکا آشنا شد. آن ها بعد از مدتی به صورت کاملا رسمی با یکدیگر ازدواج کردن و صاحب دو فرزند شدند. ماریا یکی از شرکای همیشگی پیر در تمامی کارهای تحقیقاتی و غیر تحقیقاتی اش بود. او بعد از ازدواج با پیر، نام خود را ماری کوری تغییر داد و حتما تا به امروز شما برای یک بار هم شده، نام این شخصیت به گوشتان خورده است. ماریا شاگرد پیر بود و به همین دلیل خط مشی فکری آن ها در انواع تحقیقات علمی یکی بود و نهایتا توانستند با هم جوایز زیادی را در زمینه های مختلف علمی کسب نمایند. 

 

بیوگرافی پیر کوری, زندگی پیر کوری, عکس های پیر کوری

پیر کوری و همسرش ماری کوری

 

فعالیت های علمی پیر کوری 

پیر کوری به همراه برادرش ژاک کوری و همسرش ماری، یک تیم تحقیقاتی قوی بودند که آزمایش  های زیادی را در زمینه های مختلف مواد انجام می دادند. آن ها خواص فیزیکی عناصر جدید را تحت بررسی قرار دادند و نهایتا توانستند روشی را بر پایه ی روش ‌های مختلف تبلور، برای جداسازی رادیوم کشف نمایند.

 

نهایتا در سال 1910، همسر پیر، ماری کوری جایزه ی نوبل شیمی را به دلیل  تهیه رادیوم خالص فلزی دریافت کرد و اینجا نقطه ی عطف موفقیت این زوج علمی به حساب می آمد. در نهایت در سال 1903، ماری، پیر و آنری بکرل توانستند  جایزه فیزیک نوبل را نیز اذان خود کنند. 

 

انتهای زندگی پیر کوری 

ایرن ژولیو و آیو دو فرزند پیر و ماری بودند، که هر کدام در یک رشته ی خاص توانستند به موفقیت های خوبی دست پیدا کنند. ایرن توانست جایزه نوبل شیمی را در سال 1935 ، بخاطر تحقیقاتش دریافت کند و آیو در نهایت یک نویسنده ی معروف شد. نهایتا پیر پس از یک زندگی 47 ساله ی پر ثمر و پر خدمت به جامعه ی بشریت، در 19 آوریل 1906 بر اثر برخورد با درشکه، دچار شکستگی شدید جمجمه شد و درگذشت. 

 

گردآوری : بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------