بهترين توصيه‌ها براي طرفداران تناسب اندامورزش و تناسب اندام

با انجام ورزش منظم و يك رژيم غذايي سالم وخوردن يك سيب قبل از شام مي‌توان وزن كم كرد‎

 

حقيقت اين است كه همين توصيه‌هاي ساده و حتي شايد در نگاه اول، خنده‌دار، پلي هستند به سوي تناسب اندام. شما مي‌گوييد نه؟ بخوانيد و امتحان كنيد!

 

1- قدم درماني

دويدن يا قدم زدن سريع در آب، نوعي فعاليت كششي عضلاني است كه مي‌تواند باعث سوختن 17 كالري در دقيقه شود. آب 12 تا 15 بار مقاوم‌تر از هواست و اين كار باعث از دست رفتن اضافه وزن خواهد شد.

 

2- وقت درماني

وقت تلف نكنيد. تنبلي، كندي و يكنواختي باعث باختن مسابقه مي‌شود. بعد از اين كه كمي خود را گرم كرديد، با همه توان و هر چه سريع‌تر ورزش را شروع كنيد.         دوچرخه‌سواراني كه با تمام قدرت و در نيم ساعت اول سريع‌تر پدال مي‌زنند و در نيم ساعت دوم، آرام‌تر پدال مي‌زنند، 10 درصد بيشتر از آن‌هايي كه پدال زدن را كندتر شروع مي‌كنند، كالري مي‌سوزانند.

 

3- گرم درماني

يك گردش كوتاه با دوچرخه، در جا زدن و يا كم راه رفتن باعث افزايش تعداد ضربان قلب مي‌شود و عضلات تاندون‌ها را گرم مي‌كند. اين كار باعث به جريان افتادن مايعات در مفاصل مي‌شود و خاصيت كششي عضلات را هم افزايش مي‌دهد. در اين صورت اگر بتوانيد وزنه‌هاي سنگين را راحت‌تر و در مدت طولاني‌تري بلند كنيد، كالري بيشتري از دست مي‌دهيد.

 

4- موسيقي درماني

سعي كنيد نرمش‌ها و ورزش‌هاي جديد را همراه با موسيقي انجام دهيد. هنگام انجام ورزش‌هاي جديد به دليل عدم آشنايي بدن با اين حركات، با دقت بيشتري به انجام اين ورزش‌ها بپردازيد. اين كار باعث هماهنگي عضلات گروهي شده و بدن سخت‌تر براي انجام آن‌ها تلاش مي‌كند.

 

5- موز درماني

قبل از شروع ورزش كردن يك موز بخوريد. خوردن موز به شما كمك مي‌كند تا بتوانيد بيشتر و مدت طولاني‌تري ورزش كنيد. مي‌توانيد سخت ورزش كنيد و با اين كار كالري بيشتري بسوزانيد.

 

6- شن درماني

با راه رفتن و دويدن در ساحل و بر روي شن 20 تا 50 درصد بيشتر از وقتي كه روي سطوح صاف راه ‌مي‌رويد، مي‌توانيد كالري بسوزانيد.

 

7- قوز درماني

قوز كردن نه تنها باعث بد شكلي بدن مي‌شود، بلكه ورزش كردن با حالت خميدگي باعث مي‌شود نتوانيد از اثرات مفيد ورزش بهره‌مند شويد. ستون فقرات از كمر شما محافظت مي‌كند، كمرتان را راست نگه‌داريد. دست‌تان را هنگام رفتن تردميل صاف بگيريد تا عضلات، باز و كاملا كشيده شوند.

 

8- بازو درماني

هنگام ورزش‌هايي كه فقط پاهايتان درگير است، سعي كنيد بازوهايتان را نيز حركت دهيد. استفاده از اندام‌هاي بالايي و پاييني و درگير شدن آن‌ها هنگام ورزش باعث سوختن كالري بيشتري مي‌شود. زماني كه وقت كافي براي ورزش كردن نداريد، سعي كنيد در همان زمان كوتاه فعاليت‌هايي را انجام دهيد كه تمام بدن در آن شركت كند. شنا قايقراني، اسكي و حتي پياده‌روي باعث تحرك همه بدن مي‌شود.

 

9- تمركز درماني

هنگام انجام فعاليت‌هاي ورزشي روي عضلات بدن متمركز شويد زيرا هنگام تمركز روي عضلات شكم، ران‌ها و بازوها، قدرت‌تان بيشتر مي‌شود و با شدت بيشتري ورزش مي‌كنيد، در اين صورت كالري بيشتري نيز از دست مي‌دهيد.

 

10- صبح درماني

افرادي كه صبح‌ها و مدت زمان بيشتري ورزش مي‌كنند، داراي متابوليسم بالاتري هستند و كالري بيشتري مي‌سوزانند.

 

11- حرف درماني

وقتي در حال پياده‌روي هستيد، صحبت كنيد، در صورتي كه براي 10 دقيقه اين كار را بكنيد و اين كار را 3 بار در روز تكرار كنيد، 100 كالري در ماه مي‌سوزانيد.

 

12- سالاد درماني

قبل از آغاز غذا خوردن، سالاد و سبزيجات بخوريد. اين كار باعث كاهش حجم معده و كم‌تر غذا خوردن مي‌شود. در اين صورت 10 درصد كمتر در هر وعده كالري دريافت خواهيد كرد.

 

13- خشكباردرماني

دانشمندان دانشگاه‌ هاروارد معتقدند، يك مشت كامل خشكبار (شامل گردو، بادام و پسته و...) در روز باعث از دست دادن وزن در افرادي مي‌شود كه داراي رژيم غذايي بدون چربي هستند.

 

14- راه درماني

در صورتي كه هنگام كار مجبوريد، مدام بنشينيد، مي‌توانيد به  مدت چند دقيقه از صندلي بلند شده و حركت بشين و پاشو را انجام دهيد. به طور متوسط هر فرد با نشستن 100 كالري و با بلند شدن 140 كالري در ساعت مي‌سوزاند.

 

15- خواب درماني

خواب ناكافي باعث افزايش هورمون استرس در بدن مي‌شود و افزايش هورمون استرس منجر به پرخوري و عادات بد غذايي مي‌شود. خواب كم باعث عدم سوختن كربوهيدرات و چربي در بدنتان مي‌شود.

 

16- پروتئين درماني

مصرف بيشتر پروتئين و كربوهيدرات كم باعث مي‌شود، عضلات بدن شما قوي‌تر شده و از شل شدن آن جلوگيري شود. پروتئين در گوشت، ماهي، مرغ، تخم‌مرغ و لبنيات وجود دارد و بافت عضلاني شما را حفظ مي‌كند.

 

17- لبنيات درماني

يك تكه پنير و يا يك فنجان شير و يا ماست به بهتر شدن سوخت و ساز بدن كمك مي‌كند. هنگامي كه فردي در رژيم غذايي خود 3 بار در روز ماست مي‌خورد 500 كالري روزانه از دست مي‌دهد و در طي 12 هفته، 5 تا 6 كيلوگرم وزن كم مي‌كند.

 

18- سيب درماني

با انجام ورزش منظم و يك رژيم غذايي سالم و متعادل و خوردن  يك سيب قبل از شام مي‌توان در عرض 3 ماه، 5 تا 8 كيلوگرم وزن كم كرد.

 

19- كودك درماني

بازي با كودكان و دويدن همراه آن‌ها و انجام فعاليت‌هاي جسمي مي‌تواند باعث سوزاندن كالري در بدن شما شود. در هر 20 دقيقه فعاليت، حدود 120 كالري از دست خواهيد داد.

هنگام تعويض كانال تلويزيون به جاي استفاده از كنترل از راه دور، برخاسته و مستقيما از تلويزيون كانال را عوض كنيد.

 

20- صبحانه‌درماني

دانشمندان معتقدند، خوردن صبحانه هر روز شانس چاقي و اضافه وزن و بيماري ديابت را 25 تا 50 درصد كم مي‌كند.

 

منبع: موفقیت

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های ورزشی(ورزشکاران، درمان با ورزش، ورزش عمومی، زیبایی اندام و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------