درد در نخستين رابطه زناشویی در شب زفافشب اول عروسی چقدر درد دارد, درد زفاف چیست, درد واژن در اوایل ازدواج

درد زفاف چیست

 

درد در شب زفاف

کمی درد در اولین رابطه طبیعی و شب زفاف است، ولی چنانچه این مسأله برای شما خيلي وحشتناک است قدری لیدوکایین استفاده کنید. چنانچه درد در طی رابطه ادامه پیدا کرد و شما را آزرد، دخول را ادامه ندهید. چنانچه درد مانع از ادامه دخول می شود لازم است ابتدا ریشه های روانی و جسمانی این مسئله را بررسی کنید.

 

شب اول عروسی چقدر درد دارد, درد زفاف چیست, درد واژن در اوایل ازدواج

شب اول عروسی چقدر درد دارد

 

انواع درد در اولین رابطه جنسی

دو نوع درد در هنگام اولین تجربه جنسی قابل درک است:

درد به دلیل پارگی پرده بکارت 

این درد همان طور که در بالا ذکر شد به دلیل ایجاد یک زخم سطحی در داخل واژن است. که این چنین زخمها معمولاً دردناک تر از دیگر زخمها میباشند. برای کنترل یا کاهش درد برای پارگی پرده بکارت، بهترین کار ایجاد معاشقه طولانی است.

 

این کار باعث میشود تا دختر به مرحله ارگاسم یا نزدیک آن برسد. رسیدن به ارگاسم، آستانه درد را بالا میبرد و سبب میشود که درد یا خيلی کم شود یا قابل تحمل گردد. به طورمثال در زمان ارگاسم چنانچه فرد گاز گرفته شود درد را حس نمیکند یا درد بسیار جزیی خواهد بود. پس در شب زفاف سعی کنید اول خانم خود را به آرامش و بعد به ارگاسم نزدیک کنید.

 

درد به دلیل دخول

این درد دقیقا درد به دلیل کشش دیواره واژن می باشد. شما هنگامی که بادکنکی را برای نخستین بار باد میکنید، زور بیشتری به کار میبرید تا بتوانید دیواره های بادکنک را از هم باز کنید. این حالت دقیقا دز واژن هم ایجاد میشود. واژن برای نخستین بار میخواهد باز شود. پس درد زيادي را حس می کند. برای کنترل این درد دقیقا مثل بالا باید معاشقه طولانی داشت. تا هم واژن لیز شود و هم آستانه درد افزایش یابد. برای این منظور میشود از ژل لوبریکانت استفاده نمود.

 

 راه درمان دردهای مقاربتی

آن دسته از زن هایی که در زمان رابطه جنسی دچار مشکل و درد میشوند بایستی از محلول های لیز کننده روی واژن خود بکار ببرند که البته توجه داشته باشند این کار توسط پزشک متخصص تجویز شود و همینطور خانمهایی که دچار دردهای لگنی و شکمی شدیدی میشوند باید توسط متخصصین زنان و زایمان بررسی و ازمایش و همینطور مورد ارزیابی قرار بگیرند.

 

بطور کلی باید بدانید مردان و زنانی که بنا به علل عاطفی یا هیجانی دچار دردهای آمیزشی میشوند بایستی تحت نظر و درمان روان شناس، مشاور و یا سکس تراپیست اقدام به درمان و پيش‌گيري این دست مشکلات بکنند و همینطور مردانی که دچار دردهایی حین رابطه جنسی میشوند باید به متخصصینی مانند اورولوژیست مراجعه کنند تا درمان شوند.

 

شب اول عروسی چقدر درد دارد, درد زفاف چیست, درد واژن در اوایل ازدواج

آیا دخول درد دارد

 

نکات کلی جهت کاهش ناراحتی نخستین رابطه جنسی

- با آناتومی بدن خود اشنا شوید

- در مورد نگرانی های خود با شریک جنسی تان حرف بزنید 

- توقعات واقع بینانه ای را در خصوص عملکرد و ارگاسم داشته باشید

- اهسته عمل کنید

- زمان صرف تحریک شریک جنسی خود پیش از رابطه جنسی کنید

- از مقدار زيادي روان کننده استفاده کنید

- پوزیشن های گوناگون را امتحان کنید

- در موقع انجام رابطه جنسی، احوال شریک جنسی تان را جویا شوید

 

با هم صحبت کنید

یکی از علل پیدایش درد هنگام سکس، وجود انتظارات متفاوت از امیزش است.

 

ادی موریس می گوید نزدیکی عاطفی به شریک جنسی خود بسیار دارای اهمیت است زیرا میتوانید با وی راجع به این مسئله و نگرانی‎های خود صحبت کنید.

 

" در خصوص سکس باز حرف بزنید ، برای آن وقت بگذارید و از صمیمیتی که بوجود می آورد لذت ببرید؛ اینها به شما کمک می‎کند."

 

 

شب اول عروسی چقدر درد دارد, درد زفاف چیست, درد واژن در اوایل ازدواج

درد در اولین رابطه طبیعی

 

نگران نباشید

گفتنش از عمل کردن به آن آسان‌تر است ولی سعی کنید موقع امیزش نگران نباشید.

 

" چنانچه درد موقع سکس تنها یک یا دو بار رخ دهد، علتی برای نگرانی وجود ندارد، به خصوص آنکه بنظر برسد درد کاهش یافته است. ولی اگر هر بار که رابطه جنسی دارید درد می کشید باید به دکتر مراجعه کنید."

 

آیا استفاده از اسپری بی حسی مانند لیدوکایین برای کاهش درد در زمان دخول عوارضی دارد؟

گزارش خاصی مبنی بر ضرر این اسپری ها وجود ندارد مگر این که استثنائا حساسیتی وجود داشته باشد. ولی بطور کل از آن جایی که این مواد سبب بی حسی آلت میشوند اشخاص پس از استفاده لذتی از رابطه جنسی حس نمی کنند به همین خاطر بهتر است که از روش هایی مانند عشق بازی و پیش نوازی مناسب برای کاهش درد استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------