راهکارهایی که باعث می شود در زندگی متاهلی بیشتر به ما خوش بگذردراز خوشگذرانی از زندگی متاهلی, چگونه زندگی مشترک شادی داشته باشیم, چگونه با همسرمان خوش بگذرانیم

چطور در زندگی متاهلی خوش بگذرانیم

 

چگونه با همسرمان شاد زندگي كنيم/ نقش زن ومرد در شادی یکدیگر

در این مقاله راهکارهایی که باعث می شود در زندگی متاهلی بیشتر به ما خوش بگذرد و به رضایت از ازدواج برسیم را با هم مرور می کنیم.

اگر بلد نباشید چطور از زندگی متاهلی لذت ببرید و به خودتان خوش بگذرانید بعد از 6 ماه تا یک سال که از ازدواجتان می گذرد دچار روزمرگی خواهید شد و ازدواجتان تبدیل به یک بار اضافه در زندگیتان خواهد شد که فقط گرفتاری هایتان را بیشتر کرده است. شاید به ندرت بتوانید در اطرافیانتان کسی را پیدا کنید که بعد از گذشت چند سال از ازدواجش همچنان احساس رضایت واقعی داشته باشد.

 

برای اغلب زوجین ، ازدواج یک هدف است و هیچ برنامه خاصی برای بعد از آن ندارند ، در حالی که مهم ترین بخش زندگی شما بعد از ازدواج شروع می شود ، خیلی افراد ازدواج را با میدان جنگ اشتباه میگیرند و سعی می کنند حرف خودشان را به هر طریقی که شده به کرسی بنشانند و بابت هر موضوعی با هم بحث و کلنجار می کنند. 

 

بزرگترین اشتباهی که زوجین بعد از ازدواج مرتکب می شوند این است که تصور می کنند یک ازدواج خوب به شانس افراد بر می گردد و آن ها از این نظر شانس نیاورده اند در حالی که یک ازدواج خوب ساختنی است و شما با رعایت یک سری نکات می توانید کاری کنید که از زندگی متاهلی خود لذت ببرید. 

 

در ادامه مقاله راهکارهایی که باعث می شود  در زندگی متاهلی بیشتر به شما خوش بگذرد را با شما در میان می گذاریم. باید بدانید که اگر بلد نباشید از زندگی متاهلی لذت ببرید ، ازدواجتان تبدیل به یک بار اضافه خواهد که باید مسئولیت سنگین آن را بر دوش بکشید. 

 

راههای رضایت از ازدواج, چطور در زندگی متاهلی خوش بگذرانیم, خوش گذرانی در زندگی متاهلی

اگر میخواهید از زندگی متاهلی لذت ببرید بخشش و عذرخواهی را بیاموزید

 

چطور از زندگی متاهلی لذت ببریم

در صورتی که میخواهید از زندگی متاهلی لذت ببرید باید اصل سازگاری را بیاموزید ، هر دو نفر شما به جای این که به فکر تغییر دیگری باشد به فکر تغییر خودتان باشید ، اگر کاری انجام می دهید ک باعث خوشحالی همسرتان می شود ، بیشتر تکرارش کنید و اگر کاری انجام دادید که باعث ناراحتی همسرتان شد ، ترکش کنید.

 

مهم ترین راهکارهایی که برای لذت بردن و خوش گذرانی در زندگی متاهلی باید انجام دهید به شرح زیر است:

 

گفتگوی فعال و صمیمانه

همه زوجین با هم صحبت می کنند ولی گوش دادن فعال را نیاموخته اند و به حرفهای هم فکر نمی کنند. اگر میخواهید از زندگیتان احساس رضایت داشته باشید باید در طی روز برای حرف زدن با هم وقت بگذارید و به حرفهای هم گوش بدهید ، در مورد اتفاقات روزانه باهم حرف بزنید ، در مورد کارهایتان با هم مشورت کنید ، در مورد مشکلاتتان صحبت کنید تا راه حل درستی برایش پیدا کنید ، اگر چیزی باعث دعوا یا ناراحتی بین شما شده بعد از آرام شدن در موردش گفتگو کنید تا دوباره تکرار نشود و مشکل را بدون حل شدن رها نکنید.

 

قبل از ایراد گرفتن تعریف کنید

اگر همسرتان کاری را انجام میدهد که باعث ناراحتی شما شده است حتما به او گوشزد کنید و از او بخواهید خودش را اصلاح کند ولی باید به خاطر داشته باشید که قبل از گفتن مشکل باید حداقل از 5 خصلت او تعریف کنید و در آخر از او بخواهید به خاطر حفظ آرامش زندگیتان این مشکل را حل کند. 

 

رضایت از ازدواج, راههای زندگی شاد, راههای رضایت از ازدواج

برای این که از زندگی متاهلی لذت ببرید مشکلات را پشت در اتاق خواب رها کنید

 

قبل از خواب فقط در مورد خودتان صحبت کنید

هیچگاه مشکلات روزمره یا بچه ها و خانواده را وارد اتاق خواب نکنید. صحبت قبل از خواب باید اختصاص به شما دو نفر داشته باشد ، باید صحبتی باشد که حالتان را خوب کند و باعث آرامش شما شود. قبل از خواب سعی کنید یک گفتگوی صمیمانه بین خودتان داشته باشید ، از هم تعریف کنید ، قربان صدقه هم بروید یا فانتزی های جنسی خودتان را برای همسرتان بیان کنید و در مورد کارهایی که انجام میدهد و شما را به وجد می آورد برایش حرف بزنید. 

 

قرارهای عاشقانه داشته باشید 

سعی کنید هفته ای یک بار یا ماهی یک بار قراری عاشقانه و شبانه ترتیب دهید و با هم به تفریح و رستوران بروید ، و حال و هوای رمانتیک رابطه تان را حفظ کنید. حتی اگر بچه دارید سعی کنید او را به پدربزرگ و مادربزرگش بسپارید و یک شب گرم و پر حرارت را تجربه کنید. 

 

به هم ابراز علاقه کنید و برای هم پیام عاشقانه بفرستید

علاوه بر این که سعی می کنید در طول روز با جمله های مختلف دوستت دارم را به هم ابراز کنید ، زمانی که با هم هستید ، یکدیگر را با القاب عاشقانه و زیبا صدا بزنید ، در پاسخ به یکدیگر از کلمات عاشقانه و محبت آمیز استفاده کنید تا صمیمیت بین شما حفظ شود. زمانی که از هم دور هستید پیامی عاشقانه برای هم بفرستید یا تماس بگیرید و حال همدیگر را بپرسید و با حرفهایتان به لب های هم لبخند بیاورید. 

 

در طول روز محبت جسمی داشته باشید

اگر فکر می کنید ابراز محبت صرفا کلامی و قربان صدقه رفتن است کاملا در اشتباهید ، اگر میخواهید از زندگی متاهلی لذت ببرید و همیشه احساس خوبی نسبت به هم داشته باشید در طول روز ابراز محبت جسمی داشته باشید . این ابراز محبت میتواند یک بوسه شیطنت آمیز غافلگیرانه باشد ، یک آغوش گرم باشد ، نوازش پشت دست باشد یا هر کار دیگری که به شریک زندگیتان نشان دهند به لمس و بوسیدن او علاقه دارید. 

 

فعالیت مشترک انجام دهید

اگر میخواهید دوباره شور و هیجان را به رابطه تان وارد کنید باید هر از گاهی یک فعالیت سرگرم کننده مشترک انجام دهید مثلا با هم آشپزی کنید ، با هم برقصید ، با هم ورزش کنید ،  با هم به پارک بروید ، باهم کایت سواری کنید ، با هم سوار جت اسکی شوید ، با هم به شهر بازی بروید ، با هم برف بازی کنید ، با هم آب بازی کنید ، با هم تاب بازی کنید ،  با هم در یک بازی والیبال شرکت کنید ، با هم خرید کنید ، با هم به کوهنوردی بروید با هم بازی کامپیوتری انجام دهید ، با هم مسابقه دهید یا هر کار دیگری که فکر میکنید باعث می شود هیجان لحظه هایتان بالا برود و کنار همدیگر به شما خوش بگذرد.

 

ساعت رفتن به اتاق خواب را تنظیم کنید

ساعت خواب زوجین باید با هم تنظیم شود و اینطور نباشد که در اغلب موارد یکی از شما به تنهایی وارد بستری سرد شود و دیگری بعد از به خواب رفتن او به اتاق خواب بیاید. رابطه ای که زوجین با فاصله زیاد از هم به اتاق خواب می روند نمیتواند گرم و صمیمی باقی بماند. زمان خصوصی که قبل از به خواب رفتن در آغوش هم سپری میکنید حتی اگر منجر به رابطه جنسی نشود باعث کاهش استرس و پایدار شدن گرمای عشقتان به هم شده و حس خوبی در رابطه تان جاری خواهد کرد. 

 

یکدیگر را بخندانید

اگر میخواهید همسرتان به شما وابسته شود و بودن با شما را به هر جای دیگر ترجیح دهد باید بتوانید او را بخندانید. هر چه بیشتر شادی در زندگیتان جریان داشته باشد ، لذت بیشتری از زندگی متاهلی می برید. سعی کنید مشکلات را با گفتگو خیلی زود حل و فصل کنید تا کارتان به غرغر و گلایه های مداوم نکشید و رابطه تان سرد نشود. 

 

راههای رضایت از ازدواج, چطور در زندگی متاهلی خوش بگذرانیم, خوش گذرانی در زندگی متاهلی

انجام فعالیت های مفرح مشترک باعث می شود زندگی متاهلی به شما خوش بگذرد

 

عذرخواهی و بخشش را بیاموزید

اگر میخواهید زمان زیادی از زندگیتان صرف ناراحتی و جر و بحث نشود باید عذرخواهی صحیح و بخشش را بیاموزید. اگر مرتکب اشتباهی شده اید به آن اعتراف کنید و عذرخواهی کنید و سعی کنید دیگر تکرارش نکنید. 

 

از سرزنش یکدیگر اجتناب کنید ، مسلما هیچ درگیری و دعوایی تقصیر یک نفر نیست و شما هم نقشی در آن داشته اید بنابراین سهم خود را از اشتباه قبول کنید و عذرخواهی همسرتان را بپذیرید و درباره اشتباهاتی که خودتان مرتکب شده اید معذرت خواهی کنید و سعی در جبران داشته باشید. روی اشتباهات کوچک زوم نکنید و روزتان را خراب نکنید. اغلب مشکلات با 5 دقیقه صحبت  کردن از بین می روند و زندگیتان به روال سابق بازمیگردد. 

 

حامی و پشتیبان هم باشید

یک زوج موفق و شاد باید یاد بگیرد که مکمل هم باشند و در کنار هم پیشرفت کنید و در مشکلات خانوادگی و کاری پشتیبان و حامی هم باشند و به افکار و نظرات یکدیگر احترام بگذراند. همیشه با هم مشورت کنند و حمایت خودشان را تحت هر شرایطی به شریک زندگیشان نشان دهند. شریک زندگی شما باید بداند حتی اگر اشتباه کرد و شکست خورد از چشم شما نمی افتد و با حمایت شما میتواند اشتباهش را جبران کند. 

 

به همسرتان اولویت دهید

بعد از ازدواج باید بدانید که اولویت شما همسرتان است و  فرزندان ، مادر ، پدر ، خواهر و برادر در اولویت های بعدی قرار میگیرند. اگر میخواهید زندگی متاهلی خوبی داشته باشید و به شما خوش بگذرد ، همسرتان باید بداند که اولویت اول شماست وگرنه دلخوری ای که از این بابت در اعماق وجود او ریشه میدواند مانع از احساس خوشی واقعی در رابطه شما خواهد شد. باید بدانید که بعد از ازدواج فقط شما دو نفرید که باید با همکاری هم قایقتان را به ساحل آرامش برسانید و هیچ کس دیگری قرار نیست در این بین به شما کمک کند. 

 

چطور در زندگی متاهلی خوش بگذرانیم, خوش گذرانی در زندگی متاهلی, چطور از زندگی متاهلی لذت ببریم

برای لذت بردن از زندگی متاهلی نباید خانواده ها را وارد بحثتان کنید

 

مشکلاتتان را به خانواده ها نکشانید

اگر بحث یا  مشکل و دعوایی بینتان پیش می آید اشتباه ترین کار ممکن این است که این مشکل را با خانواده ها در میان بگذارید ، گلایه کردن از همسر یا درد دل کردن با خانواده فقط باعث می شود پای آن ها را به زندگیتان وارد کنید و به آن ها اجازه دخالت در زندگیتان را بدهید.

 

اگر میخواهید آرامش زندگیتان حفظ شود نباید هیچ حرفی که بینتان مطرح میشود را به خانواده ها منتقل کنید. دعوا و بحث شما بعد از مدتی که آرام شدید با یک صحبت منطقی کاملا حل شده و ناراحتی تان از بین می رود ولی وارد کردن خانواده ها به بحث و دعوای بین خودتان صرفا باعث رنجش بیشتر همسرتان شده و احترام او را در مقابل خانواده تان می شکند. 

 

به هم احترام بگذارید

اگر تا قبل از این هنگام عصبی شدن شروع به توهین و ناسزا می کردید باید یاد بگیرید که این عادت را در زندگی مشترک کنار بگذارید ، توهین کردن به همسر یا خانواده همسر موقع دعوا کردن هیچ تاثیری به جز سرد شدن رابطه و دور شدن عاطفی همسرتان نسبت به شما نمی شود. 

 

سعی کنید هنگام دعوا کردن فقط دلخوری های خود را بیان کنید و دست از توهین کردن و حرفهای ناشایست که شخصیتتان را جلوی همسرتان کوچک میکند، بردارید. خشونت در رفتار و نگه نداشتن احترام به مرور زمان ارزش و احترام خودتان را در زندگی متاهلی از بین خواهد برد .

 

نه تنها در خلوت خصوصی بلکه در جمع خانوادگی و بین دوستان یا حتی در خیابان باید احترام همسرتان را حفظ کنید. 

اگر میخواهید شادی و صمیمیت از زندگی متاهلی شما پر نکشد ، شرط اولش احترام گذاشتن به یکدیگر است. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی, لوازم بهداشتی

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023