چند وقت بعد ازدواج بچه دار شویم؟زمان و سن مناسب برای بچه دار شدن, بهترین زمان باردار شدن, بهترین زمان برای بچه دار شدن

چند وقت بعد ازدواج بچه دار شویم

 

چند سال بعد از ازدواج بچه دار شدن خوب است؟

بهترین زمان برای بچه دار شدن یکی از سوالاتی است که غلب زوجین با آن روبرو می شوند. آن ها می خواهند بدانند بهتر است چند سال بعد از ازدواج بچه دار شوند. 

چند وقت بعد ازدواج بچه دار شویم؟

بچه دار شدن مهم ترین مسئولیتی است که والدین قرار است عهده دار شوند زیرا تولد فرزندو پرورش او یک شغل 24 ساعته است به خصوص 2 سال اول که کودک بسیار ضعیف و ناتوان است و تقریبا خیلی از شب ها مانع از خوابیدن و استراحت درست پدر و مادرش خواهد شد. 

 

براساس مطالعات انجام شده مشخص شده است که والدین در 2 سال اول پرورش نوزادشان به طور متوسط 6 ماه کم خوابی خواهند داشت. 

زمان مناسب بچه دار شدن برای زوجین با توجه به سن و سطح معلوماتشان کاملا متفاوت است. زمان مناسب بچه دار شدن و بهترین زمان برای بچه دار شدن ، هنگامی است که زوجین از داشتن تفاهم اخلاقی باهم مطمئن شده باشند ، زندگی آرام ، استطاعت مالی و وقت کافی برای پرورش صحیح نوزاد خود داشته باشند. 

 

سعی کنید فاصله ازدواج تا فرزند آوری را زیاد نکنید ، هر چه این فاصله بیشتر شود احتمال این که تمایل شما برای فرزند داشتن کاهش پیدا کند و این کار برایتانن سخت تر به نظر برسد یا این که شانس بارداریتان کاهش پیدا کند بیشتر است. 

 

در مواردی که زوجین مدت زمان طولانی از روش های دارویی و هورمونی برای پیشگیری از بارداری استفاده کرده باشند شانس باروری در آن ها کاهش پیدا می کند. 

بهترین و کم خطرترین گزینه برای پیشگیری از بارداری ، پیشگیری طبیعی و استفاده از کاندوم است. 

 

چند وقت بعد ازدواج بچه دار شویم, پیشگیری از بارداری, بهترین زمان بچه دار شدن بعد ازدواج

چند سال بعد ازدواج بچه بیارم

 

چند سال بعد ازدواج بچه بیارم ؟

بارداری ممکن است از نظر جسمی و روحی با مشکلاتی برای شما همراه داشته باشد و تولد فرزند مسلما وقت و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت ، به حدی که احتمال این که رسیدگی به شوهرتان را فراموش کنید وجود دارد.

 

از سویی دیگر استرس های پرورش فرزند که به واسطه بی تجربگی پدر و مادر ایجاد می شود مسلما باعث خواهد شد که نتوانید وقت و توجه کافی به همسرتان اختصاص دهید بنابراین باید اجازه دهید نهال نوپای ازدواجتان جان گرفته و قوی شود و صمیمیت و هماهنگی بینتان را افزایش دهید و خانه ای امن برای کودکتان فراهم کنید تا بتوانید در آرامش به پرورش او برسید. 

 

از آنجا که معمولا 6 ماه تا 1 سال اول ازدواج به نام دوره ماه عسل شناخته می شود و در این دوره زوجین به خصوص آقایان با قلیان هورمون های جنسی روبرو هستند و فعالیت جنسی زیادی دارند بنابراین بهتر است صبر کنید تا این دوران به اتمام برسد و شور و حرارت جنسی اولیه فروکش کرده و بدنتان به تعادل هورمونی برسد.  زمانی که رابطه های جنسی متعدد بین شما رو به کاهش گذاشت و به تعادل نسبی از این نظر رسیدید، میتواند زمان مناسب بچه دار شدن باشد.

 

از سوی دیگر با کاهش قلیانات جنسی ، توجه مرد نسبت به همسرش به صورت ناخودآگاه با افت محسوسی روبرو می شود بنابراین به خانم های عزیز توصیه می شود، بعد از فروکش کردن هیجانات اولیه برای این که درگیر مشکلاتی از قبیل وابستگی بیش از حد به شوهر ، نیاز به جلب توجه ، روزمرگی زندگی یا سرخوردگی به دلیل کمبود توجه شوهرشان نشوند به فکر بارداری بیوفتند ، فرزند آوری می تواند وقت و فکر و ذهن شما را بر مسائلی دیگر متمرکز کند و انگیزه و حرکت و رنگ و بوی جدید به ازدواج شما بدهد. 

 

پاسخ سوال بهترین زمان بچه دار شدن جواب دقیقی ندارد و نمی توان برای همه زوجین نسخه یکسانی پیچیده شود . عده ای از کارشناسان معتقدند 1 – 2 سال بعد از ازدواج زمان مناسب برای بچه دار شدن است ولی برخی  دیگر از کارشناسان معتقدند که بعد از 3 – 4 سال به فکر بچه دار شدن بیوفتید. 

 

تعیین بهترین زمان برای بارداری بعد از ازدواج, بهترین زمان بچه دار شدن, زمان بچه دار شدن

چند سال بعد ازدواج باید بچه دار شد

 

چند سال بعد ازدواج باید بچه دار شد؟

زوجین کمتر از 35 سال هر زمان که اقدام به بارداری کردند در صورتی که بعد از یک سال ، بارداری صورت نگیرد بهتر است برای پیدا کردن مشکل ناباروری احتمالی به پزشک مراجعه نمایند ولی زوجین بالای 30 – 35 سال از همان ابتدا که اقدام به باردرای می کنند باید آزمایشات لازم را برای سلامت باروری انجام دهند که در صورت نیاز سریعا درمان شده و زمان طلایی برای باردار شدن را از دست ندهند. 

 

قبل از 20 سالگی : در صورتی که در سنین قبل از 20 سالگی ازدواج کرده اید ، بدن شما از نظر جسمی هنوز به رشد کامل نرسیده است و نیاز به مواد مغذی بیشتری از یک فرد بزرگسال دارد ، از آن جایی ک تامین نیازهای بدن جنین در بارداری نسبت به تامین  نیازهای بدن خودتان در اولویت قرار می گیرد و در صورتی نتوانید مواد مغذی کافی به بدنتان برسانید ، رشد جنین در رحم شما ممکن است باعث ایجاد اختلال در رشد جسمی خود شما شود ، بهتر است تا اتمام رشد جسمی خود صبر کنید و سپس اقدام به بارداری کنید.  

 

بعد از 20 سالگی : اگر در سن بالای 22 سال قرار دارید می توانید بعد از گذشت 1 سال به فکر باردار شدن بیوفتید. 

 

بعد از 30 سالگی : در سنین بالای 30 سال هستید سعی کنید بعد از 1 سال اقدام به بارداری کنید.

 

بعد از 35 سالگی : در صورتی که در سنین بالای 35 سال ازدواج کرده اید بهتر است با فاصله 6 ماه یا کمتر از ازدواج اقدام به بارداری کنید و همزمان تمام معاینات لازم برای اطمینان از سلامت خود و همسرتان را انجام دهید که معطل نمانده و دوره طلایی بارداری را از دست ندهید. 

 

ولی قبل از این که بخواهید به فکر این باشید که چند سال بعد ازدواج باید بچه دار شد ، باید به این فکر باشید که چه مقدماتی برای تولد یک انسان جدید و ورود یک فرد جدید به خانواده شما باید فراهم باشد :

 

 تعیین بهترین زمان برای بارداری بعد از ازدواج, بهترین زمان بچه دار شدن, زمان بچه دار شدن

بهترین زمان بچه دار شدن بعد ازدواج

 

قبل از بچه دار شدن به تفاهم و شناخت کافی برسید

بعد از ازدواج و زندگی زیر یک سقف بهتر است اجازه دهید زمانی بگذرد تا صمیمیت و تفاهم لازم و هماهنگی اخلاقی در زندگی بین شما ایجاد شود. در صورتی که توانستید به تفاهم لازم برای داشتن یک زندگی آرام و کم تنش برسید میتوانید اقدام به بارداری کنید. 

 

به طور کلی باید اجازه دهید که به شناخت کامل از یکدیگر برسید و از تداوم رابطه خود مطمئن شوید و آینده ازدواجتان روشن و قابل پیش بینی باشد و سپس وارد مرحله ای جدید از زندگی و آوردن فرزند به خانواده باشید.

 

به خاطر داشته باشید که اگر زندگی زناشویی متزلزلی داشته باشید و با هم تفاهم نداشته باشید وجود نوزاد فقط می تواند بار مشکلات شما را افزایش دهید و برخلاف تصورات قدمی نمی تواند باعث ترمیم با تحکیم زندگی شما شود. چه بسا ورود فرزند به چنین زندگی ای مانع از طلاق شده ولی شما مجبور شوید یک عمر با همسری که با او کوچکترین تفاهمی ندارید ، بسوزید و به خاطر فرزندتان بسازید. 

 

امنیت شغلی و درامدی داشته باشید

شما باید بتوانید حداقل رفاه و امکانات اقتصادی و تغذیه یک زن باردار و  فرزند خود را تامین کنید. ضمن این که هزینه های کودک همزمان با رشد او افزایش خواهد داشت و شما باید بتوانید هزینه زایمان ، درمان ، تغذیه ، پوشاک و اسباب بازی ، شهریه مدرسه و دانشگاه و اوقات فراغت و در آخر ازدواج او را تامین کنید. 

 

البته نیازی نیست تا رسیدن به رفاه کامل برای باردرای صبر کنید، همین که دارای امنیت شغلی و مالی داشته باشید و درامدتان کافی و پایدار باشد و بتوانید پس انداز کنید یعنی زمان مناسب برای بچه دار شدن است .

 

برای تربیت و آینده فرزندتان به تفاهم برسید

اگر از دو فرهنگ یا طبقه اجتماعی هستید  یا از نظر مذهبی و اعتقادی تفاوت زیادی با هم دارید حتما قبل از بچه دار شدن در مورد روش تربیت فرزندتان با همسرتان به توافق برسید تا بتوانید به صورت همسو و هماهنگ او را بزرگ کنید و جنگ و بحث های غیرلازم در آینده پیشگیری کرده باشید. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------