بیوگرافی استیون اسپیلبرگ؛کارگردان پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمابهترین فیلمهای اسپیلبرگ, بیوگرافی استیون آلن اسپیلبرگ, زندگی نامه استیون آلن اسپیلبرگ

عکس استیون آلن اسپیلبرگ

 

بیوگرافی و عکس های استیون اسپیلبرگ

استیون آلن اسپیلبرگ را می توانیم یکی از کارگردانان بزرگ دنیا معرفی کنیم که فیلم های او یکی از پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما به حساب می آیند. او یک کارگردان اهل اوهایو است و فعالیت های هنری بیشماری را در عرصه ی سینمای جهانی انجام داده است.

چکیده ای از بیوگرافی استیون اسپیلبرگ

نام : استیون

نام خانوادگی : آلن اسپیلب

نام مادر : لیا آلدر

نام پدر : آرنولد اسپیلبرگ

زمان تولد : هجدهم دسامبر سال ۱۹۴۶ ایالات متحده، اوهایو- سینسیناتی

محل زندگی: لس آنجلس، کالیفرنیا و ایالات متحده

پیشه: فیلم‌ساز

سال‌های فعالیت: از سال ۱۹۵۹ تا به امروز

دارایی خالص: ۷.۶۳ میلیارد دلار آمریکا (۲۰۲۱)

حزب سیاسی: دموکرات

دین : یهودیت

همسر(ها) : ایمی اروینگ (ا. ۱۹۸۵–۱۹۸۹)

کیت کپشا (ا. ۱۹۹۱)

فرزندان: شش فرزند۶

خویشاوندان: آن اسپیلبرگ خواهر استیو

 

 تصاویر استیون آلن اسپیلبرگ, استیون آلن اسپیلبرگ, فیلم‌شناسی استیون اسپیلبرگ

استیون اسپیلبرگ کارگردان بزرگ

 

بیوگرافی استیو اسپیلبرگ

استیون آلن اسپیلبرگ در ۱۸ دسامبر سال ۱۹۴۶ در سینسیناتی اوهایو در ایالت متحده به دنیا آمد. خانواده ی او یکی از خانواده های یهودی و معتقد بودند. مادر استیون یک رستوران بزرگ داشت و نوازنده ی پیانو بود. نام او لیا آلدر بود و نام پدرش آرنولد اسپیلبرگ بود؛ آرنولد اسپیلبرگ در یک شرکت توسعه ی رایانه به عنوان یک مهندس برق فعالیت داشت.

 

او تنها یک خواهر داشت و خانواده ی او جزو خانه های کم جمعیت محسوب می شوند. تمامی دوران کودکی و نوجوانی اسپیلبرگ در هدن و نیوجرسی گذشت. او اولین فیلم زندگی اش را در قالب یک تئاتر دید و به سینما علاقمند شد.

 

فیلم‌شناسی استیون اسپیلبرگ, عکس های استیون اسپیلبرگ, استیون اسپیلبرگ کارگردان

عکس دوران جوانی استیون اسپیلبرگ

فعالیت های سینمایی استیو اسپنبرک

همان طور که خدمت تان عرض کردیم، استیون اسپیلبرگ یکی از معروف ترین کارگردانان می باشد. او برای سینمای تجاری یکی از بهترین انتخاب ها بوده و هست. از معروف ترین آثار هنری اسپیلبرگ می توانیم به مواردی همچون آرواره ها، ئی. تی . موجود فرازمینی و پارک ژوراسیک اشاره نماییم که این آثار به ترتیب در سال های ۱۹۷۵، ۱۹۸۲ و ۱۹۹۳ ساخته شده اند و رکورد پرفروش ترین فیلم های سینمایی را در همان سال ها شکسته و ارز آوری خوبی داشته اند. اکثر فیلم های اسپیلبرگ در ابعاد جهانی شهرت دارند و فروش فیلم های او، او را به یکی از ثروتمندترین کارگردانان دنیا تبدیل نموده است.

 

تصاویر استیون آلن اسپیلبرگ, استیون آلن اسپیلبرگ, فیلم‌شناسی استیون اسپیلبرگ

اسپیلبرگ فعالیت های هنری بیشماری را در عرصه ی سینمای جهانی انجام داده است

 

دغدغه های فیلم سازی اسپیلبرگ

اسپیلبرگ ابتدا فیلم سازی خود را حول محور فیلم های حادثه ای شروع کرد و در این زمینه هم بسیار موفق ظاهر شد اما دغدغه های او کم کم تغییر کرد و به سمت اتفاقات بزرگ و تاریخی دنیا کشیده شد؛ اتفاقاتی نظیر هولوکاست، تروریسم، جنگ و برده داری که به عنوان معضلات بزرگ بشریت و معضلات اجتماعی در ابعاد جهانی عرض اندام می کنند.

 

استیون اسپیلبرگ به عنوان منبع الهام خیلی از کارگردان های بزرگ دنیا معرفی می شود چرا که او کارگردانی و تهیه کنندگی پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای جهان را بر عهده داشت و در واقع یکی از کار درست ترین کارگردانان عصر خود و تمام اعصار و تاریخ سینمای جهان به حساب می آید. اسپیلبرگ را بزرگ ترین و پر نفوذترین فرد سینمای جهان معرفی می کنند و عملا احترام زیادی در دنیای هنر هفتم برای این کارگردان کاردرست و حرفه ای قائل هستند.

 

تصاویر استیون آلن اسپیلبرگ, استیون آلن اسپیلبرگ, فیلم‌شناسی استیون اسپیلبرگ

عکس استیون اسپیلبرگ

 

آغاز فعالیت اسپیلبرگ

استیون اسپیلبرگ اولین فیلم سینمایی بلند خود را دوئل نامید و این فیلم را می توانیم نقطه ی آغازی برای عرض اندام هنر اسپیلبرگ در دنیای سینما در نظر بگیریم. اسپیلبرگ در دوران فعالیت خود تا به امروز، هفت بار برای دریافت اسکار بهترین کارگردانی کاندید شد که از بین این هفت بار، برای دو اثر خود یعنی فهرست شیندلر و نجات سربازان رایان، جوایز اسکار بهترین کارگردانی را دریافت نموده است.

 

البته که شیندلر به جز کاندیدای بهترین کارگردانی، جایزه ی بهترین فیلم را نیز در اسکار برده است. به طور کلی می توانیم ادعا کنیم که یازده تا از فیلم های اسپیلبرگ برای اسکار بهترین فیلم سینمایی، کاندید شده اند.

 

عکس های استیون اسپیلبرگ, استیون اسپیلبرگ کارگردان, فیلم های استیون اسپیلبرگ

استیون اسپیلبرگ اولین فیلم سینمایی بلند خود را دوئل نامید

 

زندگی شخصی اسپیلبرگ

او در سال ۱۹۸۵ با امیلی اروینگ ازدواج کرد. ازدواج آن ها تا سال ۱۹۸۹، یعنی تنها چهار سال دوام یافت و پس از آن هردو به این زندگی خاتمه دادند. امیلی یکی از بازیگران آمریکایی بود که در دوران خود، فعالیت های سینمایی زیادی داشته است. حاصل ازدواج او و استیو استیلبرک، یک فرزند می باشد. البته او نیز پس از جدایی از اسپیلبرگ دوبار دیگر ازدواج کرد.

 

او برای طلاق از اسپیلبرگ صد میلیون دلار دریافت نمود. اسپیلبرگ پس از امیلی با کیت کپشا ازدواج کرد. ان ها در سال ۱۹۹۱ با یکدیگر ازدواج کردند و ازدواج آن ها دوام خوبی داشت و پنج فرزند نتیجه ی این عشق بوده است.

 

استیون دومین همسر کیت بود و همسر اول او رابرت کاپشا بود. کیت کاپشا یک بازیگر امریکایی است که طی بازی در فیلم ایندیانا جونز و معبد مرگ با استیو آشنا شد و این آشنایی به ازدواج و پنج فرزند ختم شد.

 

بهترین فیلمهای اسپیلبرگ, بیوگرافی استیون آلن اسپیلبرگ, زندگی نامه استیون آلن اسپیلبرگ

اسپیلبرگ یکی از ثروتمندترین و پولسازترین کارگردانان تاریخ جهان می باشد

 

در نهایت باید خدمت تان عرض کنیم که استیون آلن اسپیلبرگ یکی از ثروتمندترین و پولسازترین کارگردانان تاریخ جهان می باشد. او در رتبه ی دوم فهرست پردرآمدترین چهره ‌های سرشناس دنیای هنر و سرگرمی قرار دارد و در راس این لیست نام مدونا می درخشد.

 

اسپیلبرگ علاوه بر سرمایه هایی که از فیلم سازی اش دارد، یکی از سهامداران شهر بازی های کمپانی یونی ورسال نیز می باشد و بخشی از درآمد این مجموعه به او تعلق پیدا می کند. فیلم های معروف این کارگردان هنوز هم بعد از سال های زیادی، در سینماها دوباره اکران می شوند و به اندازه ی همان سال های اولیه ی اکران، فروش و کسب درآمد می نمایند. در واقع همین مورد به ظاهر ساده می تواند هنر و درایت اسپیلبرگ در دنیای سینما را توصیف نماید.

 

استیون اسپیلبرگ اینستاگرام, تصاویر استیون آلن اسپیلبرگ, استیون آلن اسپیلبرگ

اسپیلبرگ یکی از سهامداران شهر بازی های کمپانی یونی ورسال نیز می باش

 

آثار استیون آلن اسپیلبرگ

بازیکن شماره یک آماده (۲۰۱۸) فهرست شیندلر (۱۹۹۳، اسکار بهترین فیلم و بهترین کارگردانی) آمیستاد (۱۹۹۷)
گزارش اقلیت (۲۰۰۲) اگه میتونی منو بگیر (۲۰۰۲) جهان گمشده: پارک ژوراسیک (۱۹۹۷)
لینکلن (۲۰۱۲) هوش مصنوعی (۲۰۰۱) نجات سرباز رایان (۱۹۹۸، اسکار بهترین کارگردانی)
پل جاسوس‌ها (۲۰۱۵) جنگ دنیاها (۲۰۰۵) ترمینال (۲۰۰۴)
غول بزرگ مهربان (۲۰۱۶) ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین (۲۰۰۸) مونیخ (۲۰۰۵)
پست (۲۰۱۷) اسب جنگی (۲۰۱۱) ماجراهای تن‌تن (۲۰۱۱)
شوگرلند اکسپرس (۱۹۷۴) مهاجمان صندوق گمشده (۱۹۸۱) برخورد نزدیک از نوع سوم (۱۹۷۷)
ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی (۱۹۸۹) نورآتش (۱۹۶۴ دوئل (۱۹۷۱)
۱۹۴۱ (۱۹۷۹) ئی.تی. موجود فرازمینی (۱۹۸۲) امبلین (۱۹۶۸)
گونیز (۱۹۸۵) ایندیانا جونز و معبد مرگ (۱۹۸۴) آرواره‌ها (۱۹۷۵)
همیشه (۱۹۸۹) امپراتوری خورشید (۱۹۸۷) رنگ ارغوانی (۱۹۸۵)
پارک ژوراسیک (۱۹۹۳) هوک (۱۹۹۱) ---

 

گردآوری : بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------