معرفی کامل آداب و رسوم مردم استرالیافرهنگ مردم استرالیا,آداب و رسوم مردم استرالیا,با آداب و رسوم مردم استرالیا بیشتر آشنا شوید

فرهنگ مردم استرالیا

 

با آداب و رسوم مردم استرالیا آشنا شوید

استرالیا کشوری است که از کشور های دیگر به این کشور مهاجرت می کنند و همین مسئله سبب گوناگونی فرهنگی در این کشور شده است که نیاز آشنایی با آداب و رسوم مردم استرالیا برای سفر به این کشور بیشتر می‌کند.

مذهب مردم استرالیا

اگر چه استرالیا سابقه زیاد حکومت سکولار را داشته، ولی سازمان های مذهبی نقش مهمی در زندگی عمومی افراد بازی کرده‌اند. کلیساهای مسیحی به خصوص نقشی اساسی در گسترش آموزش، سلامتی و خدمات رفاهی اجرا کرده‌اند. هرچند کمتر از یک چهارم مسیحیان در مراسم هفتگی کلیسا شرکت می‌کنند، ولی به هر حال کلیسای کاتولیک رومی بزرگ‌ترین فراهم کننده غیر دولتی خدمات سلامت و آموزش در این کشور بوده است.

 

انجام ملاقات‌ های کاری

اغلب در نخستین دیدار دو طرف با هم دست می‌دهند. چنانچه با فردی ملاقات کردید که قبلاً هم او را دیده‌اید، مؤدبانه نیست در مورد موضوعات شخصی حرف بزنید. استرالیایی‌ها در تعاملات روزانه خود خیلی غیر رسمی و راحت هستند و صدا کردن افراد با نام کوچک چیز تعجب آوری نیست.

 

در بعضی موارد کاری نادر، اشخاص را به عنوان یا نام خانوادگی صدا می‌کنند. اگر چه به طور کل در موقعیت‌های کاری مردم کمی رسمی‌تر می‌شوند. استرالیایی‌ها در کسب و کار خیلی بی تعارف بوده و هیچ احتیاجی به ارتباطات طولانی مدت برای برقراری ارتباط کاری ندارند.

 

امکان دارد دوستان نزدیک زمان بازدید گونه همدیگر را ببوسند و یکدیگر را در بغل بگیرند، مردم استرالیا ارزش بسیاری برای ارتباطات قائل هستند و با توجه به جمعیت نسبتاً کم این کشور بسیار مهم است که اشخاص با یکدیگر ارتباط خوبی داشته باشند، در گفتگوها به دنبال نتیجه برد- برد هستند و چون دو طرف از روحیه مثبتی برخوردار هستند، معاملات تجاری به آسانی انجام می‌شود.

 

آن‌ها در فروش، اطلاعات حقیقی و خاضعانه را بیشتر دوست دارند. مشورت و صبر در تصمیم گیری در میان این افراد بسیار دیده می شود. با توجه به این که اهالی این کشور نه گفتن را خیلی خوب بلدند و هیچ تعارفی نیز ندارند، بهتر است قبلا مواظب حرف‌ها یا پیشنهاداتی که می‌دهید باشید.

 

استرالیایی‌ها افرادی خونسرد، راحت، صمیمی، متواضع، خوش صحبت و شوخ طبع هستند، آن‌ها دقیقاً منظور خود را به طور مستقیم می گویند، از غرور و خودخواهی تنفر دارند. صداقت، اصالت و صمیمیت ارزش بسیاری برایشان دارد و از زیاده گویی و خود نمایی بیزارند. آن‌ها اغلب موفقیت خود را بزرگ نشان نمی‌دهند.

 

شاید دلیل خونسردی استرالیایی‌ها سواحل وسیع و آرامشان، طبیعت فوق العاده و یا کیفیت بالای زندگی باشد ولی به هر حال هیچ چیز نمی‌تواند حال استرالیایی‌ها را بد کند.

 

فرهنگ مردم استرالیا,آداب و رسوم مردم استرالیا,آشنایی کامل با فرهنگ مردم استرالیا

آداب و رسوم مردم استرالیا

 

گفتگو با دیگران

هر چند زبان ملی استرالیا انگلیسی است، ولی با انگلیسی ایالات متحده یا انگلیس فرق دارد. درک اصطلاحات استرالیایی برای افراد کشورهای دیگر سخت است.

 

به طور مثال، کالباس “snag”، پشه “mozzies”، مرد یا پسر “bloke” و صبحانه “brekkie” نامیده می شود. و البته، “g’day” یک احوالپرسی معمولی به معنی “good day” (روز خوبی داشته باشید) است. در صورتی که متوجه منظور فردی نمی شوید، می توانید از او بخواهید منظور خود را آشکارتر بگوید.

 

استرالیایی ها معاشرت کردن را دوست دارند و درست کردن غذا روی باربیکیو عادی ترین شیوه برای سرگرمی در منزل است. بیرون رفتن برای صرف غذا یا نوشیدنی، تماشای فیلم، رفتن به پیک نیک یا کنسرت را هم دوست دارند.

 

فرهنگ مردم استرالیا,آداب و رسوم مردم استرالیا,ویژگی های مردم استرالیا

با آداب و رسوم مردم استرالیا بیشتر آشنا شوید

 

فرهنگ ورزشی استرالیا

استرالیایی ها عاشق ورزش هستند، مخصوصا ورزش های تیمی مثل لیگ راگبی، فوتبال استرالیایی، فوتبال، تنیس و کریکت. مسابقات اسب سواری و اتومبیل رانی هم پرطرفدار هستند. رویدادهای بزرگی مثل گراند فینال و مسابقه اسب دوانی ملبورن تاریخ های مهمی در تقویم استرالیا هستند و جشن گرفته می شوند.

 

استرالیایی ها از ورزش کردن لذت می برند و در ورزش های تیمی شرکت می کنند یا مرتباً گلف یا تنیس بازی می کنند. دوچرخه سواری فعالیتی است که برای تفریح ​​و همین طور رفت و آمد به سرعت در حال رشد است .

 

آداب هدیه دادن در استرالیا

در روز تولد و کریسمس مردم به هم هدیه داده و بیشتر این هدایا در همان هنگام دریافت و در نزد شخص اهدا کننده باز می‌شوند. هنگامی که به منزل مردم استرالیا دعوت می‌شوید با خود گل یا شکلات به همراه ببرید اما رسمی‌تر آن است که از قبل به میزبان زنگ زده و بپرسید که چه چیزی را بیشتر دوست دارد.

 

آداب غذا خوردن در استرالیا

هنگامی که یک استرالیایی شما را به منزلش دعوت می‌کند، اغلب از باربیکیو استفاده خواهد کرد. حتما به وقت به خانه میزبان برسید و بیشتر از ۱۵ دقیقه تاخیر نداشته باشید. پیش از مهمانی به میزبان زنگ بزنید و بپرسید که آیا باید همراه خود غذا ببرید. برای چیدن میز غذا و جمع کردن ظروف در پایان غذا، به میزبان پیشنهاد کمک دهید.

 

آداب غذا خوردن مثل کشورهای اروپایی است و باید موقع غذا خوردن، چنگال را در دست چپ و چاقو را در دست راست نگه دارید. هر وقت غذای خود را تمام کردید، با گذاشتن چاقو و چنگال به گونه موازی در بشقاب، به میزبان اعلام کنید که غذای‌تان را خورده‌اید. فراموش نکنید که موقع غذا خوردن دست‌هایتان روی میز باشد، اما آرنج‌تان روی میز قرار نگیرد.

 

جشن گرفتن رخدادها در کنار هم

جشن گرفتن همیشه قسمتی از فرهنگ مردم استرالیا بوده و استرالیا کشوری است دارای یک تقویم هیجان‌انگیز از اتفاقات و جشنواره‌ها، محلی که افراد محلی و گردشگران به صورت یکسان برای جشن غذا، ورزش، هنر یا فرهنگ دور هم جمع می شوند. استرالیا میزبان تعداد بسیاری از رخدادهای ورزشی مشهور جهان مثل مسابقات تنیس اوپک استرالیا و مسابقات قایقرانی سیدنی تا هوبارت است.

 

هنگامی که صحبت از غذا به میان می‌آید به علت تنوع غذایی زیاد در این جشن‌ها مردم از کل جهان‌، دور هم جمع می شوند برای بودن در این جشن‌ها و لذت از انواع غذا‌ها. البته، به دنبال شوخ‌طبعی استرالیا بیش از چند رویداد عجیب‌وغریب شکل‌گرفته است. چنانچه به دنبال تفریحات استرالیایی هستید، فرهنگ دورافتاده را در کوئینزلند با مسابقات شتری بولیا جشن بگیرید، یا به آلیس اسپرینگز بروید و در Henley on Todd Regatta به تماشای مسابقات خشک رودخانه بپردازید.

 

فرهنگ مردم استرالیا,آداب و رسوم مردم استرالیا,آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ کشور استرالیا

ویژگی های مردم استرالیا

 

مردم استرالیا عاشق تفریحات خارج از خانه و طبیعت هستند

استرالیا دارای بعضی از زیباترین مناظر طبیعی جهان است: از ماسه‌های قرمز Uluru گرفته تا آب‌های شفاف آبی‌رنگ مرجانی بزرگ و جنگل‌های بارانی سرشار از گیاهان و جانوران بنابراین اصلاً تعجب‌ نکنید که استرالیایی‌ها عاشق طبیعت باشند. بیرون بودن از منزل و این علاقه به طبیعت در رگهای استرالیا عمیق است و در پایه‌های تاریخ این کشور وصل شده است.

 

حیات‌وحش فصلی به این معنی است که شما می‌توانید یک ماه با کوسه‌های نهنگ شنا کنید و ماه دیگر هم پرتوهای مانتا را شنا کنید. ولی افراد محلی هم مشتاق‌اند در حیاط‌خلوت خود به جستجو بپردازند. مردم سیدنی زمان طلوع آفتاب از شنای اقیانوس لذت می‌برند، اهالی کانبرا آخر هفته در اطراف دریاچه دوچرخه‌سواری می‌کند و از پارک پادشاه پرت برای پیک‌نیک استفاده می کنند. باید گفت تفریح در طبیعت قسمتی از فرهنگ مردم استرالیا می باشد.

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------