شیوه برگزاری فستیوال پنیر کوپربرگزاری فستیوال پنیر کوپر, فستیوال پنیر کوپر, شیوه برگزاری فستیوال پنیر کوپر

برگزاری فستیوال پنیر کوپر

 

نحوه برگزاری فستیوال پنیر کوپر

فستیوال یا جشنواره به جشن ها، آیین ها یا رویدادهای فرهنگی گفته می شود که در جایی مخصوص در روز و یا دوره ای از زمان اتفاق می افتد. بیشتر جشنواره ها هیجان آور هستند، ولی بعضی از آن ها می توانند ترسناک یا حتی خطرناک باشند. گاهی مردم به بهانه های گوناگون در آن دور هم جمع می شوند و با هم به جشن و شادی می پردازند؛ بعضی وقتها این بهانه امکان دارد فستیوالی به نام فستیوال پنیر باشد.

تاریخچه جشن پنیر

جشنواره پنیرهای غلتان یکی از جشنواره های سنتی کهن به حساب می آید ، حتی در گذشته به آن اتفاق مشهور جهان گفته می شد ، این مسابقه قدمتی 200 ساله دارد ، ولی تقریبا پس از جنگ جهانی دوم به روش امروزی آن اجرا می شود. 

 

برگزاری فستیوال پنیر کوپر, فستیوال پنیر کوپر,تاریخچه جشن پنیر

فستیوال پنیر کوپر

 

نحوه برگزاری فستیوال پنیر کوپر

در روز مراسم شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان این مسابقه از صبح در مکان برگزاری مسابقه حاضر می شوند، ، مسابقه در حدود ساعت 12 ظهر آغاز می شود. مسابقه دهندگان بی حرکت منتظر می مانند و پس از اینکه داور آغاز به چرخاندن و غلتاندن پنیر از تپه ی شیبدار کرد، شرکت کنندگان به سرعت می دوند، می غلتند، سقوط می کنند یا به یکدیگر برخورد می کنند و این چالش دیوانه وار تا آخر مسابقه همچنان ادامه دارد.

 

در حقیقت گرفتن پنیر یک چالش است، چون سرعت آن در کوهستان تا 100 کیلومتر در ساعت افزایش می یابد. شرکت کنندگان باید این تپه ی شیبدار 90 متری را به دنبال پنیر بدوند و برنده فردی است که بتواند پنیر را پس از خط پایان بگیرد. در طول مسابقه هر 20 دقیقه یکبار یک قالب پنیر به پایین غلتانده می شود. مسابقه پنج بار برگزار می شود و درانتها افرادی که با دست و پای سالم و بدون شکستگی و دررفتگی بتوانند پنیر غلتان را بگیرند برنده می شوند.

 

در نهایت برنده فردی است که طول تپه را سالم طی کند و به خط پایان برسد. جایزه یک قالب پنیر دایره ای شکل می باشد که در ابتدای مسابقه با روبان تزیین شده است، این پنیر که نشان مسابقه کوپر هیل چیز می باشد به وسیله داور مسابقه به برنده ی مسابقه ی کوپر هیل چیز داده می شود. امروزه این مسابقه فقط  مخصوص مردم انگلستان نیست بلکه تپه کوپر میزبان شرکت کنندگان بسیاری از دیگر کشورها هم می باشد.

تصاویر برگزاری فستیوال پنیر کوپر

برگزاری فستیوال پنیر کوپر, فستیوال پنیر کوپر, شیوه برگزاری فستیوال پنیر کوپر

شیوه برگزاری فستیوال پنیر کوپر

 

برگزاری فستیوال پنیر کوپر, فستیوال پنیر کوپر,نحوه برگزاری فستیوال پنیر کوپر

تاریخچه جشن پنیر کوپر

 

برگزاری فستیوال پنیر کوپر, فستیوال پنیر کوپر, شیوه برگزاری فستیوال پنیر کوپر

نحوه برگزاری فستیوال پنیر کوپر

 

برگزاری فستیوال پنیر کوپر, فستیوال پنیر کوپر,تصاویر برگزاری فستیوال پنیر کوپر

تصاویر برگزاری فستیوال پنیر کوپر

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------