آشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستانآشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستان, مهمترین فستیوال های گرجستان, بهترین فستیوال های گرجستان کدام‌اند

آشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستان

 

مهمترین فستیوال های گرجستان

فستیوال های گرجستان یکی از بهترین راه‌ها برای آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردمان گرجی است. در این فستیوال‌ها رخدادهای پر هیجان و دیدنی اتفاق می افتد که همه گردشگران را به سوی خود جذب می‌کنند. چنانچه شما نیز از دوستداران سفر به گرجستان هستید؛ در ادامه با بیتوته همراه باشید تا با بعضی از مهم‌ترین فستیوال های گرجستان آشنا شویم.

فستیوال جاز

در سال 2011 میلادی سازمان یونسکو 30 آوریل را به عنوان روز جهانی و بین المللی جاز اعلام کرد و از آن زمان تا به حال این روز که به سرپرستی هربی هنکاک سفیر یونسکو ، پیانیست ها و خوانندگان مشهور جاز اجرا می شود در خیلی از کشورها و با کنسرت های گوناگون جشن گرفته می شود و در بین همه این کشورها گرجستان از سال 2018 توانسته افراد بسیاری را برای جشن و پایکوبی به سوی خود بکشاند و لحظات شاد و با نشاطی را برای آنان به وجود آورد.

 

همین طور شرکت استرن پرومشن از سال 1998 میلادی موفق شد فستیوال جاز را در شهر های زیبا و خاص باتومی و تفلیس برگزار کند و هدف از برپایی این جشن ها را ترویج موسیقی در بالاترین سطح عنوان کرد ، بنابراین گردشگران می توانند با در دست داشتن کردیت کارت یا کارت اعتباری و مستر کارت اقدام به خرید بلیط این فستیوال جذاب کنند و همین طور این فستیوال که یکی از بزرگ ترین فستیوال ها در شهر تفلیس و باتومی می باشد و در بازده زمانی ماه اکتبر تا ماه نوامبر برگزار می شود توانسته میزبان خیلی از موسیقی دانان و نوازندگان مشهور دنیا باشد. 

 

آشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستان, مهمترین فستیوال های گرجستان, معرفی پرطرفدارترین فستیوال های گرجستان

فستیوال جاز گرجستان

 

فستیوال رنگ گرجستان

از جذاب ترین فستیوال های گرجستان می‌توان به فستیوال رنگ اشاره نمود که حتما مثل آن را در کشورهای دیگری مانند هند دیده اید. مکان اجرای جشنواره بزرگ رنگ گرجستان در یکی از دیدنی‌ترین مناطق تفلیس یعنی دریاچه لاک پشت‌ها است که در آن علاقه‌مندان به شادی و هیجان دور هم جمع می‌شوند و بازی می‌کنند. در این جشن رنگارنگ، شرکت کنندگان پودرهای رنگی را به همدیگر پرتاب می‌کنند و در فضایی شاد و سرشار از رنگ غرق می‌شوند. در طی فستیوال موزیک‌های شاد پخش می‌شوند و گروه‌های رقص بسیاری برای مهمانان حاضر در جشن اجراهای دیدنی را به نمایش می‌گذارند.

 

آشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستان, مهمترین فستیوال های گرجستان, فستیوال های مهم در گرجستان

فستیوال رنگ گرجستان

 

جشنواره پنیر گرجستان

تقریبا بیشتر مردم از طعم پنیر لذت می برند. و طرفداران بسیاری نیز دارد و اینکه جشنواره های گوناگونی در همه فصل ها در گوشه کنار جهان در حال اجرا و ارائه متنوع ترین پنیرها هستند و برخی از این جشن ها مربوط به فرهنگ و آداب و رسوم آن کشور و بعضی مربوط به رویدادهای بین المللی میباشد.

 

آشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستان, مهمترین فستیوال های گرجستان, فستیوال های گرجستان را بشناسید

فستیوال پنیر گرجستان

 

فستیوال هیت باتومی

یکی دیگر از فستیوال های موسیقی گرجستان فستیوال هیت بوده که در شهر باتومی اجرا می شود. گردشگران تور باتومی لازم است بدانند که این فستیوال یکی از قدیمی ترین فستیوال های این کشور بوده و در آن موسیقی سنتی با ساز های بادی نواخته می شود. از دیگر قسمت های این فستیوال می توان به رقص محلی افراد اشاره نمود. زمان برگزاری این فستیوال فصل تابستان می باشد.

 

آشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستان, مهمترین فستیوال های گرجستان, پرطرفدار ترین فستیوال های گرجستان

فستیوال هیت باتومی گرجستان

 

فستیوال شراب در گرجستان

اغلب جشنواره شراب در یکی از مناطق سبز در تفلیس اجرا می شود. مسافران، وبلاگ نویسان، روزنامه نگاران، و صاحبان صنایع شراب از سراسر جهان برای تست طعم  بیش از 60 نوع از شراب عالی گرجستان از آخرین برداشت به فستیوال شراب می آیند. این جشنواره همراه با رقص های گرجی و اجرای آهنگ های سنتی گرجی همراه است.

 

آشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستان, مهمترین فستیوال های گرجستان, معرفی پرطرفدارترین فستیوال های گرجستان

فستیوال شراب گرجستان

 

فستیوال اوپن ایر

یکی از بزرگترین فستیوال های موسیقی گرجستان، فستیوال اوپن ایر بوده که در آن چندین گروه راک به اجرای موسیقی الکترونیک می پردازند.  شعار این فستیوال آزادی از استرس و بیان احساسات می باشد. زمان اجرای این فستیوال در ماه ژوئن است.

 

آشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستان, مهمترین فستیوال های گرجستان, بهترین فستیوال های گرجستان کدام‌اند

فستیوال اوپن ایر گرجستان

 

فستیوال آرت ژن

یکی از دوست داشتنی ترین فستیوال های موسیقی در گرجستان فستیوال آرت ژن است که نخستین بار در سال 2003  شروع شد و در میان مردم گرجستان و گردشگران به محبوبیت رسید. فلسفه اجرای این جشنواره احترام به سنت های موسیقی و میراث کشور گرجستان است. در جشنواره آرت ژن انواع موسیقی های محلی و رقص های سنتی گرجستان به اجرا در می آیند و فضایی دوستانه و شاد را فراهم می کند.

 

همین طور فضایی برای فروش صنایع دستی گرجستان هم به وجود می آید. این فستیوال در فضایی باز اجرا می شود و شرکت کنندگان می توانند به آسانی در محوطه رفت و آمد کنند و لذت ببرند. همین طور می توانید از نوشیدنی های رایگان و خوراکی های متنوع استفاده کنید و لذت ببرید. زمان برگزاری این فستیوال جذاب هر سال در ماه جولای است.

 

آشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستان, مهمترین فستیوال های گرجستان, معرفی پرطرفدارترین فستیوال های گرجستان

 فستیوال ارت ژن گرجستان

 

فستیوال رت ولی 

فستیوال رت ولی یک روز تعطیل ملی و همراه با مراسم‌های گوناگون در گرجستان که از دوران باستان تا به امروز برگزار می شود. این رویداد مربوط به آغاز پاییز می‌شود و محلی ها با کندن انگور و اجرای موسیقی و جشن همین‌طور پخت غذا و تولید نوشیدنی‌های گوناگون روز‌های پایانی تابستان و آغاز پاییز را گرامی میدارند.

 

در قدیم در این ماه خانواده‌ها دور همدیگر جمع می‌شدند، کوچکترها به بزرگتر ها سر میزدند و در حالی که این برنامه ها به شکل محلی و خانوادگی بوده با خونگرمی ساکنین گرجستان تبدیل به یک برنامه برای همه میهمانان شده است که آنها میتوانند در مراسم‌های گوناگونی مثل کندن انگور، درست کردن کباب و نان شرکت کنند و البته از غذا و نان محلی در این مراسم میل کنند. زمان برقراری این فستیوال ماه سپتامبر و اکتبر یا ابتدای مهر است.

 

آشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستان, مهمترین فستیوال های گرجستان, فستیوال های مهم در گرجستان

فستیوال روت ولی گرجستان

 

فستیوال جم گرجستان

یکی از بهترین فستیوال های گرجستان، جشنواره جم گرجستان میباشد که هر ساله در گرجستان به شکل یک جشن کامل برای عاشقان موسیقی اجرا می شود. جالب است بدانید که خیلی از افراد که تصمیم سفر به کشور گرجستان را دارند؛ تاریخ سفر و برنامه سفر خود را به گونه ای تنظیم میکنند که همزمان با برگزاری فستیوال جم گرجستان شود.

 

چنانچه شما نیز دوستدار موسیقی الکترونیک میباشید و یا از فستیوال های شلوغ ، پرسرو صدا و پر هیجان خوشتان می آید حتما باید در این فستیوال شرکت کنید. جشنواره جم گرجستان یکی از راه های لذت بردن از موسیقی همراه با تخلیه انرژی در این جشنواره پر شور و هیجان است. جشنواره جم گرجی از سال 2007 هر ساله به صورت منظم در تاریخ 14 جولای تا 14 آگوست اجرا می گردد. مکان برگزاری جشنواره جم در شهر ساحلی آناکلیا میباشد.

 

در این جشنواره، دی جی های معروف، آرتیست‌ها و خوانندگان مطرح دنیا اجرا دارند. از امکانات رفاهی و تفریحی فستیوال جم میتوان به میتوان به یک پارک آبی مجهز در کنار محل برگزاری فستیوال جم و مجموعه‌ ای تفریحی ورزشی اشاره کرد. جالب اینجاست که استفاده از آن ها برای مهمانان این فستیوال کاملا رایگان است. به جز این این شما میتوانید در ساحل آناکلیا هم قدم بزنید و به تفریح بپردازید.

 

آشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستان, مهمترین فستیوال های گرجستان, فستیوال های گرجستان را بشناسید

فستیوال جم گرجستان

 

فستیوال تبلیسوبا

یکی از مشهور ترین فستیوال های گرجستان فستیوال تبلیسوبا است که به روز تاسیس تفلیس به عنوان پایتخت گرجستان مربوط می شود. این روز همراه با فرا رسیدن نخستین روز پاییز نشانه گذاری شد. در این روز مردم شهر تفلیس از خانه های خود بیرون می آیند و به رقص و پایکوبی مشغول می شود. چنانچه در این جشنواره شرکت کنید شاهد تنوع فرهنگی مردم گرجستان خواهید بود و حتی به غنی بودن و تاریخی بودن کشور گرجستان هم پی می برید.

 

برنامه های گوناگون مانند رقص های سنتی ، نمایش میوه ها و پنیرهای محلی ، آتش بازی و تئاتر و موسیقی زنده از جمله برنامه های جذابی است که در این روز اجرا می شود. بیشتر مردم محلی برای برگزاری این جشن به پارک ریک در نزدیکی رودخانه مکتوری می روند. از دیگر جذابیت های این روز و این جشنواره می توان به آشپزخانه های خیابانی و فروش صنایع دستی اشاره نمود. این فستیوال هر سال در اولین هفته ماه اکتبر برگزار می شود.

 

آشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستان, مهمترین فستیوال های گرجستان, پرطرفدار ترین فستیوال های گرجستان

فستیوال تبلیسوبا گرجستان

 

فستیوال‌ شاتیلوبا 

در بلندای کوههای قفقاز و در دهکده‌ای خیلی زیبا به نام خوسورتی یکی از مهمترین فستیوال‌های گرجستان برگزار می‌ شود که در سنت‌های محلی آنجا ریشه دارد. مکان برگزاری این فستیوال یکی از مکان‌های باستانی ثبت شده در یونسکو است و در آنجا در کنار مناظر زیبا می‌توانید از آثار صنایع‌دستی و غذاها و نوشیدنیهای گوناگون در کنار موسیقی و اجرای برنامه‌های محلی لذت ببرید.

 

برگزاری مراسم کشتی سنتی و اسب سواریهم در این مکان انجام می‌شود. حتماً از خینکالی های پخته شده محلی آنجا میل کنید، خینکالی غذای معروف گرجستانی است که در آنجا می‌توانید از بهترین نوع آن میل کنید و در کنار دوستان خود زمان خوبی را طی کنید. این فستیوال در ماه جولای و آگوست یا حوالی تیر و مرداد برگزار می‌ شود.

 

آشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستان, مهمترین فستیوال های گرجستان, فستیوال های مهم در گرجستان

فستیوال شاتیلوبا گرجستان

 

جشن نوروز

کشور گرجستان به دلیل پذیرش دین زرتشت پیش از دین مسیحت دارای سنت هایی شبیه به مردم ایران و آذربایجان می باشد که از جمله این سنت ها می توان به جشن نوروز اشاره کرد و همین طور گرجستان هم همانند ما ایرانیان روز اول فروردین را جز تعطیلات رسمی خود اعلام کرده و در آن روز همه آیین های نوروزی و سنتی خود را به صورت کامل اجرا می کند و همین طور در آن روز علاوه بر دید و بازدید به جشن و پایکوبی هم می پردازند و با شیرینی ها و غذاهای سنتی به استقبال بهار می روند . 

 

آشنایی با مهمترین فستیوال های گرجستان, مهمترین فستیوال های گرجستان, فستیوال های گرجستان را بشناسید

فستیوال جشن نوروز گرجستان

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------