پاک کردن تاتو ( بایدها و نبایدها در پاک کردن تاتو )پاک کردن تاتو,روش های از بین بردن تاتو,پاک کننده های تاتو

 پاک کردن تاتو

 

پاک کردن تاتو ( بایدها و نبایدها در پاک کردن تاتو )

تاتو: قرار گرفتن ماده های رنگی با فشار خارجی در زیر پوست سبب تغييرات رنگی ميشود که به خالکوبی یا تاتو مشهور هستند.

تاتو میتواند به علت یک رفتار فرقه ای و دینی و یا بخاطر زيبايي و یا به دلیل یک اعتقاد خاص خیابانی باشد.

تمایل رو به رشد گذشته بین جوانان و نوجوانان، تقاضا بیشماری از بیماران را جهت انجام تاتو بدنبال داشته و پیرو آن بیش از نیمی از این اشخاص بدلایل گوناگون من جمله تغيير مد و یا ناراضی بودن از شکل تاتو درخواست تمیز کردن تاتو را دارند.

تاتوها میتواند به صورت نقاشی روی پوست باشد و یا جهت زيبايي حواشی لبها، پلک و ابرو و گاهی وقت ها به سفارش پزشک و به خاطر اصلاح منظره ناخوش‌آیند مربوط بجاي زخم ایجاد شود. گاهی تاتو به صورت طبيعي بعد از تصادفات به دلیل سنگ ریزه یا آسفالت و یا ماده های رنگی در پوست به وجود می آید و در حین جنگ هم به علت وجود ترکش و ذرات باروت به دنبال انفجارات، تاتو ایجاد ميشد .

 

پاک کردن تاتو
اکثر خانم هایی که بدنبال تاتو میروند ، خواهان تمیز کردن آن هستند و شایعترین علل آن منصرف شدن آنهاست. چه بسا مشاهده شده 70% این اشخاص یکساعت بعد از خالکوبی از این عمل پشیمان میشوند .

 

پاک کردن تاتو,روش های از بین بردن تاتو,پاک کننده های تاتو

روش پاک کردن تاتو

 

علل عمده ديگر عدم قرینگی خط چشم یا ابرو و یا عدم تطبیق آن با طرح ایده‌ال بیمار است. در برخی اشخاص به دنبال عکس العمل حساسیت رنگ تاتو لازم ميشود که آن را از پوست بیرون کرد.

 

روشهای از بین بردن تاتو
روشهای متعددی براي از بین بردن تاتو مانند لیزر و یا استفاده از روش اسکین سازی مطرح شده است. در قبل براي پاک کردن خالکوبی از روشهایی مانند سایش پوست، سرما درمانی یا چه بسا روشهای تخریبی مثل سائیدن با نمک و ماده های اسیدی استفاده ميشد که اکثر با نمای ناپسندی همراه بود.

 

پاک کردن تاتو,روش های از بین بردن تاتو,پاک کننده های تاتو

 راه های پاک کردن تاتو

 

خالکوبی های سطحی تر و قدیمی تر راحت تر پاک میشوند . اما شرایط دارد به عنوان مثال این که هر چه رنگ بکار رفته حرفه ای تر باشد، تمیز کردن آن دشوار تر است و بعضی رنگها مانند رنگ سیاه، آبی و قهوه ای بهتر از رنگ هایی مانند قرمز قابل پاک شدن هستند.

از جمله لیزرهای مورد استفاده Q- suitched است که بدون ایجاد زخم از طريق بخش بخش کردن قطعات رنگ موجود در پوست، سلولهای ایمنی پوست را در زدودن رنگ خالکوبی کمک ميکند . اما گاهی تا 10 جلسه لیزر ضروری است.

اقسام ديگر لیزر که لیزرهای لایه بردار هم هستند، لیزرهای اربیوم و CO2 هستند. که به تعداد جلسات کمتری نیاز دارند. گاهی دیده ميشود که آرایشگران براي تمیز کردن تاتو به رنگهای هم رنگ پوست متوسل میشوند که میتواند از آن بعنوان بزرگ ترين اشتباه اسم برد به دلیل آن که تمیز کردن این رنگها به وسیله لیزر با اشکالاتی مانند تغيير رنگ تیره انجام می شود و وضعیت بدتر از قبل ميشود .

بیمار ایده‌ال در تمیز کردن تاتو، بیمار با پوست روشن و غیر برنزه با تیپ پوستی I و II و تاتو آبی تیره یا رنگ سیاه است که دست کم به مقطع 1 سال وجود داشته باشد. همان طور که قبلا هم توضیح داده شد غالبا 20- 5 جلسه درمان براي بیرنگ کردن واقعی یا محو تاتو الزامی است و چه بسا بعد از جلسات گوناگون برخی تاتوها نمی توانند بطور کامل با تکنیکهای فعلی لیزر از بین برود و چه بسا موقعی که از بین رفتن کامل یا نزديک به کامل ایجاد شد، هنوز یک هاله" روح مانند" از رنگها از شکل اصلی تاتو به نظر میرسد .

امروزه تبلیغاتی را در خصوص تمیز کننده های تاتو به شکل محلول یا کرم می بینیم. کرمهای تمیز کننده تاتو که از آن ها بعنوان جایگزین لیزر یا جراحی، یاد ميشود اکثر دو شکل اصلی دارند:

انواعی که شامل TCA( تری کلرواستیک اسید) هستند که نوعی اسید شیمیایی پیلینگ است و بیش تر به فرم محلول یافت ميشود ولی اشکال ژل یا کرم آن هم موجود است که با سوزاندن لایه بالایی پوست عمل ميکند ولی ریسک پیدایش اسکار را بهمراه دارد و از آن نمی توان در مواردی مانند لب، چشم یا دیگر نقاط حساس استفاده کرد که به دلیل پیدایش تحریک در آن ناحیه ها میباشد و صرفا در اشخاص با پوست بسیار روشن قابل استفاده است و میتواند منجر به پیدایش عارضه های جدّي در اشخاص با پوست گندمی و یا تیره شود.

و کرمهای غیر TCA که حاوی ترکیبات روشن کننده، لایه بردار و سفید کننده هستند. این کرمها براي روشن کردن تاتو در مقطع زمان طولانی مدت استفاده میشوند و تاتو را با هل دادن جوهر تزریق شده به سطح پوست محوتر ميکنند.

ولی در اثر بخشی این کرمها بسیار کند است. اما اثرات منفی آن ها از کرمهای دارای TCA کم تر است. توجه کنید برخی از این کرمها شامل هیدروکینون هم هستند که بر اساس نظر اتحادیه اروپا احتمال پیدایش سرطان را بهمراه دارد.

 

 گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022