کرم موبر دایمی؟ بشنو و باور نکن!موبر دائمی, کرم از بین بردن موهای زائد برای همیشه, کرم موبر دائمی

کرم موبر دائمی

 

کرم موبر دائمی حقیقیت دارد؟

از کرم های موبر می توان رفع موهای همه بخش های بدن استفاده کرد. این کرم ها موها را در قسمتی پایین تر از تیغ قطع می کنند، پس موها قدری دیرتر درمی آیند و برعکس تیغ، نوک موها بعد از اصلاح تیز نمی شود و پوست نرم تر خواهد بود، به همین علت این کرم ها برای رفع موهای زائد صورت خانم ها مناسب ترند. البته آقایان هم می توانند از این کرم ها استفاده کنند.

کرم‌هایی هستند با خاصیت کم کردن موهای زائد، اما این کرم‌ها موبر نیستند. بلکه باید آنها را مانند کرم معمولی روزی دو بار به قسمتی که مو دارد بمالید تا بعد از مدتی کم کم موهای زائد این ناحیه کم شوند. این تاثیر تا هنگامی ادامه دارد که به مصرف کرم ادامه داده شود و با قطع مصرف، موها به صورت قبل برمی‌گردند.

 

موبر دائمی, کرم از بین بردن موهای زائد برای همیشه,کرم موبر دائمی

کرم از بین بردن موهای زائد برای همیشه

 

فقط خانم ها باید استفاده کنند یا آقایان هم می توانند استفاده کنند؟

این کرم ها موها را در قسمتی پایین تر از تیغ، قطع می کنند. پس موها قدری دیرتر درآمده و برعکس تیغ، نوک موها بعد از اصلاح تیز نشده و پوست نرم تر خواهد بود. بنابراین این کرم ها بیشتر برای رفع موهای زائد صورت خانم ها مناسب ترند. البته آقایانی که در قسمت گردن موهای زبری دارند و با اصلاح نیز مشکل دارند، کرم های موبر جایگزین خوبی برای اصلاح هستند. برطرف کردن موهای زائد دیگر بخش های بدن با کرم موبر در زنان و مردان فرقی ندارد.

 

موبر دائمی, کرم از بین بردن موهای زائد برای همیشه,  لوسیون موبر دائمی

موبر دائمی

 

نوجوانان و کودکان نیز می توانند از این کرم ها استفاده کنند؟

استفاده از این کرم ها در کودکان لازم نیست. چون در سنین کودکی موی زائدی ندارند که بخواهند آن را برطرف کنند. درضمن پوست کودکان ظریف و حساس است و ممکن است پوستشان آسیب ببیند. مصرف این کرم ها در نوجوانان پس از سن بلوغ مانعی ندارد. پس از سن بلوغ با درآمدن موهای زائد در قسمت زیر بغل و ناحیه تناسلی، در صورت تمایل میتوانند از کرم موبر استفاده کرد.

 

شیوه مصرف کرم های موبر به چه صورت است؟

شیوه استفاده از این کرم ها به این شکل است باید قدری از کرم موبر به قسمت مودار که خشک و تمیز باشد زد و بعد از گذشت مدت زمان مشخصی آن را با آب گرم شست. مقدار کرم باید به اندازه باشد. به این ترتیب که همه سطوح موها پوشیده شود. محل آن باید خشک و تمیز باشد. چنانچه قسمت مودار به علت تعریق خیس بوده یا از قبل آغشته به کرم یا روغن باشد، کرم موبر درست عمل نمی کند.

 

موبر دائمی, کرم از بین بردن موهای زائد برای همیشه,خرید کرم های موبر دائمی

خرید کرم های موبر دائمی

 

ترکیبات موبرها از چیست؟

مواد اصلی کرم های موبر سدیم تیوگلی کولات و کلسیم هیدرواکساید (نوعی باز) است. این مواد باند دی سولفیدکراتین را می شکنند. ماده اصلی تشکیل دهنده مو کراتین است. کرم های موبر ماده کراتین را حل می کنند. به این ترتیب باعث شکسته شدن و کنده شدن مو می شوند. این کار را با حل کردن پیوندهای شیمیایی سولفور درون کراتین می کنند. لایه سطحی پوست هم دارای کراتین است. چنانچه کرم موبر مدت طولانی درسطح پوست باقی بماند، ممکن است به پوست آسیب برساند.

 

امکان دارد کسی به ایم مواد حساسیت داشته باشد، چه باید بکند؟

کرم های موبر امکان دارد حساسیت زا باشند. این حساسیت امکان دارد به ماده اصلی کرم موبر یعنی سدیم تیو گلی گولات یا کلسیم هیدروکساید باشد. همینطور امکان دارد آلرژی به مواده نگهدارنده، عطر یا افزودنی های دیگر درون کرم موبر باشد. پس بهتر است پیش از استفاده، کرم را روی پوست خود آزمایش کنید. قدری از کرم را در سطح داخل بازو بزنید و بعد از نیم ساعت آن را بشویید.

 

چنانچه در محل، التهاب، قرمزی و خارش به وجود نیامد، یعنی احتمالا به این کرم موبر حساسیت ندارید. چنانچه کسی به کرم های موبر حساسیت داشته باشد نباید از آنها استفاده کند. راهی برای حساسیت زدایی نسبت به این کرم ها وجود ندارد. هیچ وقت کرم موبر را روی پوست صدمه دیده (بریده، زخمی ...) استفاده نکنید. کرم موبر نباید روی پوست قرمز یا ملتهب (به هر علتی) استفاده شود. همینطور نباید نزدیک به چشم استفاده شود.

 

موبر دائمی, کرم از بین بردن موهای زائد برای همیشه,کرم های موبر برای رفع موهای زائد

کرم های موبر برای رفع موهای زائد

 

انواع کرم موبر

اشکال گوناگون کرم موبر در بازار موجود است. به صورت اسپری، ژل و موس هم وجود دارند. ماده اصلی تشکیل دهنده این اشکال گوناگون یکی است و فرقی باهم ندارند.

 

نکته قابل توجه

ماده اصلی کرم های موبر یکی است اما انواع گوناگون کرم های موبر در بازار وجود دارد. کرم موبر برای قسمت های گوناگون بدن وجود دارد. مثلا کرم موبر برای صورت با کرم موبر دیگر نواحی بدن فرق دارد. این تفاوت در غلظت ماده موثره کرم موبر است. انواع خاص صورت ماده موثره رقیق تری دارد.

 

برندهای گوناگون کرم موبر بیشتر از جهت رنگ عطر یا بسته بندی فرق دارند. مهم این است شرکت های سازنده، استاندارد تولید را رعایت و از تبلیغات اشتباه خودداری کنند.

 

بعضی شرکت های سازنده کرم موبر، مواد افزودنی مثل ژل آلوئه ورا یا ترکیبات نرم کننده دیگر اضافه می کنند. ادعای کرم موبر دائمی؛ عجیب و غیرعلمی است. هیچ کرم موبر با خاصیت رفع دائمی موها وجود ندارد. حتی هیچ کرم موبری با خاصیت کاهش موهای زائد هم وجود ندارد. البته کرم هایی با خاصیت کاهش موهای زائد وجود دارند. ولی این کرم ها موبر نیستند. بلکه باید این کرم ها را مثل کرم معمولی روزی ۲ بار به ناحیه مودار بمالید.

 

استفاده همیشگی این محصولات به تدریج باعث کاهش موهای زائد قسمت موردنظر می شوند. این اثر کاهش موهای زائد تا هنگامی ادامه پیدا می کند که شما به استفاده از آن کرم ادامه دهید. با قطع استفاده از کرم موها به حالت طبیعی بازمی گردند. یعنی اثر دائمی ندارند. 

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------