درباره کرم موبر چه می دانید؟کرم مو بر, کرم موبر, کرم موبر چیست

کرم موبر چیست

 

همه چیز درباره کرم مو بر

کرم های موبر برای رفع موهای زائد بخش های گوناگون بدن مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این کرم ها شیوه ای خیلی راحت تر و کم هزینه تر نسبت به شیوه های دیگر است و از سویی مثل اپیلاسیون درد ندارد.

کرم های موبر چه فوایدی دارد؟

کرم های موبر سبب صافی پوست می شود

یکی از مهم ترین مزایای کرم موبر، صافی و لطافت پوست است. برای برطرف کردن موهای زائد شیوه های گوناگونی مثل استفاده از ژیلت، وکس، اپیلاسیون و لیزر وجود دارد ولی این شیوه ها امکان دارد التهاب و قرمزی پوست را به دنبال داشته باشد. کرم های موبر برای کسانی که پوست حساس تری دارند، شیوه بی ضررتری محسوب می شود و می تواند سطح پوست را صاف و نرم کند.

 

استفاده از کرم موبر راحت است

از دیگر مزایای کرم موبر می توان به آسان بودن استفاده از آن اشاره کرد. کرم های موبر شیوه های استفاده راحتی دارند. دستور استفاده از آن در جعبه قرار گرفته است. فقط لازم است پوست خود را خشک و تمیز کنید و مانند دستورالعمل ها قدم به قدم پیش بروید. اشکال مختلف محصولات موبر از جمله اسپری موبر، ژل و موس موبر در بازار وجود دارند. ماده اصلی تشکیل دهنده این اشکال مختلف یکسان است و فرقی با هم ندارند.

 

استفاده از این محصول کم هزینه است

از فواید کرم موبر نسبت به دیگر شیوه های حذف موهای زائد می توان کم هزینه بودن این محصول اشاره کرد. این محصول در قیمت ها و انواع مختلفی در داروخانه ها و فروشگاه ها وجود دارد. برعکس تیغ ها و نوار های وکس که یکبار مصرف هستند و دبع از استفاده باید دور ریخته شوند، از این کرم ها می توانید به مدت چند ماه طبق احتیاج خود استفاده کنید.

 

کرم مو بر, کرم موبر, موی بر

کرم موبر

 

با این شیوه موهای زائد رشد زیادی نمی کند

نتایج به دست آمده از این محصول در قیاس با شیوه هایی مانند استفاده از ژیلت به مراتب طولانی تر خواهد بود. پس ، صرفه جویی در زمان از مهم ترین مزایای کرم موبر است که می تواند برای ماه ها شما را از شر موهای زائد رها کند.

 

استفاده از این شیوه ضخامت مو را کاهش می دهد

هر چه از این شیوه برای برطرف کردن موهای زائد خود به مدت طولانی تر استفاده کنید، ضخامت موهای شما کمتر می شوند. این امر باعث می شود هنگام رویش دوباره مو به تاخیر بیافتد. به همین جهت، با گذشت زمان نه فقط موهای بدن نازک تر می شود بلکه مدت زمان طولانی تری برای رویش دوباره مو احتیاج است.

 

عوارض استفاده از کرم موبر بر روی صورت و بدن چیست ؟ 

زمان استفاده از کرم های موبر روی صورت و بدن، متداول ترین عارضه تحریک و درد ملایم پوستی می باشد. از دیگر عوارض جانبی احتمالی می توان به واکنش آلرژیک ،سوختگی، بو، تیره شدن پوست، زخم، موهای زیر پوستی و فولیکولیت، سوزش چشم و صورت اشاره کرد. بعضی از این عوارض جانبی قدری ترسناک به نظر می رسد ولی مهم است دقت داشته باشید که بیشتر موارد نادر و موقتی هستند. 

 

تحریک و درد ملایم پوست

تحریک پوستی رایج ترین عارضه جانبی کرم های موبر است. مواد شیمیایی موجود دراین کرم ها سبب تحریک پوست خواهد شد. سوزش، قرمزی و خارش، واکنش طبیعی پوست به این مواد شیمیایی است. در حالی که هنوز کرم روی پوست قرار دارد امکان دارد حس گزیدگی یا سوزش داشته باشید و بعد از پاک کردن کرم اغلب این حس پس از چند ساعت از بین خواهد رفت. قرمزی پوست هم اغلب در طول چند ساعت برطرف خواهد شد. 

 

کرم مو بر, کرم موبر,ایا کرم موبر باعث کم شدن مو میشود

پماد موبر

 

واکنش آلرژیک 

هر چند بعضی از تحریکات به علت استفاده از کرم های موبر عادی است ولی در بعضی افراد پاسخ ایمنی سیستم بدن به مواد شیمیایی موجود در کرم موبر مثل سدیم تیو گلیگولات و یا کلسیم هیدروکساید، سبب سوزش شدید پوست و درماتیت تماسی می شود. البته این امر می تواند بلافاصله با یکبار و یا چند بار استفاده اتفاق بیفتد و سبب حساسیت شود. 

 

همین طور امکان دارد آلرژی نسبت به عطر، مواد نگهدارنده و یا افزودنی های دیگر داخل کرم موبر به وجود آید. پس پیش از استفاده، بهتر است کرم موبر را روی پوست خود آزمایش کنید. چنانچه در محل مالیدن کرم، التهاب ، خارش و قرمزی به وجود نیاید، به آن معنی است که به این کرم موبر حساسیت ندارید. در صورت داشتن حساسیت نباید از آن استفاده کنید چرا که راهی برای حساسیت زدایی نسبت به این کرم ها وجود ندارد. 

 

یک واکنش آلرژیک با علائم زیر همراه است : 

 - خارش 

 - قرمزی 

 - خشکی، پوسته پوسته شدن و یا ترک خوردگی پوست 

- تاول 

- سوزش 

- حساسیت 

- برجستگی 

- تورم 

- علائم درماتیت تماسی اغلب تا دو هفته بعد از استفاده از کرم موبر ازبین خواهد رفت

 

سوختگی شیمیایی

برای رفع موهای زائد در ترکیبات کرم‌های موبر مواد شیمیایی استفاده می‌شود. پس این احتمال وجود دارد که پوست هم در تماس با این مواد چنانچه ملتهب و حساس باشد، صدمه ببیند.

 

بوی قوی

مواد شیمیایی موجود در کرم های موبر بوی قوی و بدی دارند. تولید کنندگان این محصول سعی زیادی برای برطرف کردن این بو انجام داده اند، ولی تاثیری نداشته است. نگرانی دیگر درباره این بو آن است که مواد شیمیایی امکان تولید بخاراتی را به وجود می آورند که سبب تحریک ریه شده و برای کسانی که مشکلات تنفسی دارند آزاردهنده و حتی زیان آور باشد. اگر این بخارات سبب ناراحتی شد خود را به هوای تازه برسانید. 

 

تیرگی پوست و جای زخم 

زمانی که در اثر استفاده از کرم موبر چنانچه پوست سوزانده شود سبب تیرگی پوست می شود که به آن هیپرپیگمانتسیون التهابی گفته می شود. این کار در کسانی که پوست تیره دارند بیشتر دیده می شود. سوزش، تحریکات پوستی و واکنش های آلرژیک هم امکان دارد باعث زخم و تاول شود. 

 

تحریکات و آسیب های چشمی 

زمان استفاده از کرم های موبر برای صورت هیچ وقت آن را در نزدیکی چشم استفاده نکنید. ولی باز امکان دارد به صورت تصادفی قدری از این کرم به داخل چشم رود که در این شرایط باید چشمان خود را به خوبی بشویید و چنانچه لنز دارید آن را بیرون بیاورید. 

 

مسمومیت 

کرم های موبر دارای مواد سمی از جمله سدیم یا کلسیم هیدروکسید ( قلیایی) ، سولفید باریم وتیوگلیکولات هستند. در صورت استفاده از کرم موبر نزدیک دهان، اگر کمی از آن به داخل دهان وارد شد به سرعت آب دهان خود را به بیرون بریزید و اصلا آن را قورت ندهید. سریع دهان خود را به خوبی بشویید و اگر نیاز شد به اورژانس مراجعه کنید. 

 

کرم مو بر, کرم موبر,پماد موبر

کرم موبر بدن

 

برخی از اقدامات مراقبتی وجود دارند که عبارتند از:

- با انجام یک آزمایش پچ، از نداشتن حساسیت مطمئن شوید.

- زمان استفاده از کرم های موبر تهویه مناسب را درنظر بگیرید؛ چون بخارات شیمیایی آن باعث صدمه به ریه خواهد شد.

- کرم های موبر را نزدیک ابرو، گوش، بینی، دهان و چشم استفاده نکنید.

- از کرم های موبر بر پوست های آفتاب سوخته، دارای جراحت و ملتهب استفاده نکنید.

- کرم موبر را بر پوست خود نمالید.

- کرم موبر را بیش از مدت زمان توصیه شده روی پوست نگذارید.

- یک دستمال مرطوب با خود داشته باشید تا در صورت هر نوع واکنش پوستی سریع کرم را پاک کنید.

- گرفتن دوش آب گرم حتماً پس از استفاده از کرم موبر و آنگاه خشک کردن بدن

 

طرز استفاده از کرم موبر برای خانم ها و آقایان

از آن جایی که اغلب کرم های موبر، موهای زائد را از سطحی پایین تر از تیغ اصلاح قطع می کنند و برخلاف تیغ، بعد از اصلاح، سرموها زبر و تیز نمی شوند، این کرم ها برای اصلاح صورت خانم ها مناسب هستند. همین طور اگر آقایان نیز به علت حساسیت پوستی، اصلاح با تیغ برایشان سخت باشد، استفاده از کرم های موبر می تواند جایگزین خوبی برای آن ها به حساب آید. در مورد دیگر قسمت های بدن خانوم ها و آقایان، استفاده از کرم های موبر هیچ فرقی ندارد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------