چند تکنيک زيبايي بدون درد و خونريزيتکنيک زيبايي,آرايش و زيبايي , عيب و ايرادهاي صورت

تمام متخصصان آرايش و زيبايي در كارشان روش‌هاي خاصي دارند كه در واقع راز و رمزشان محسوب مي‌شود و با آنها مي‌توانند عيب و ايرادهاي صورتتان را پوشش دهند و مخفي كنند. مطلب زير را مطالعه كنيد تا با برخي از اين روش‌ها آشنا شويد و خودتان به تنهايي از عهده آرايشتان بربياييد...

رژگونه با توجه به چهره: براي زدن يك رژگونه خوب، ابتدا بايد نوع صورتتان را مشخص كنيد. بعد از آن نبايد فقط رژگونه را روي گونه‌هايتان بزنيد؛ ابتدا بايد استخوان گونه‌تان را پيدا كند. حالا با توجه به استخوان گونه و نوع صورتتان كه گرد، باريك، بيضي، استخواني باشد، رژگونه را از بالاي آن بزنيد.

چسب نواري براي خط‌چشم و...: شايد اين روش كمي به نظرتان غيرمعمول برسد اما در مواقعي كه مي‌خواهيد تا حدي سايه‌هاي تيره و خط‌چشم بكشيد يك چسب زير چشمتان بزنيد و بعد شروع به كار ‌كنيد. بعد از اتمام سايه‌زدن چسب را آرام بكنيد.

چشمان زيبا: جايي كه با آن بايد چشمانتان را روشن‌تر كنيد، بسيارمهم است. نكته بعد رنگ سايه‌تان است. سفيد، كرم و هلويي انتخاب‌هاي مناسبي هستند. مي‌توانيد قسمت داخلي چشمتان و البته زير خط ابرويتان و كمي پشت پلك را با آن پر كنيد. اول با رنگ روشن‌تر اين كار را انجام دهيد. بعد از اينكه آن را پخش كرديد، مي‌توانيد از يكي، دو درجه تيره‌تر هم استفاده كنيد. مطمئن باشيد چشمانتان زيباتر از قبل و البته طبيعي به نظر مي‌رسند.

احياي ريمل : بعد از حداقل 3 ماه استفاده از ريمل بايد ريمل جديدي تهيه كنيد اما به شما راهي پيشنهاد مي‌كنيم تا اين مدت زمان را به 2 ماه ديرتر به تاخير بيندازيد. فرچه ريملتان را درآوريد و زير آب گرم بگيريد. آنقدر زيرآب نگه داريد تا پرزها به صورت شفاف‌ ديده شوند. حالا فرچه را دوباره در تيوپ قرار دهيد و تكان دهيد. آب و گرمايي كه به فرچه خورده براي شما ريمل جديدي ساخته است.

لب پوسته‌پوسته شده: از يك خميردندان بچگانه استفاده كنيد. مي‌توانيد با كمي روغن نارگيل و شكر يك براق‌كننده و ترميم‌كننده لب خانگي براي خودتان بسازيد. حالا آن را با خميردندان بچه روي لب‌هايتان بزنيد و بگذاريد حداقل براي 15 دقيقه روي لب‌هايتان بماند. مطمئن باشيد بعد از 2 هفته پوسته‌پوسته شدنشان برطرف مي‌شود.

چشمانتان را بزرگ‌تر كنيد: اگر تا حالا براي داخل چشم‌هايتان از مداد مشكي استفاده مي‌كرديد، آن را كنار بگذاريد و يك مداد سفيد را جايگزين آن كنيد تا چشمانتان درشت‌تر به نظر برسد.

يك خط و تغيير: اگر حوصله آرايش كردن نداريد و فقط مي‌خواهيد تغيير كنيد، يك مداد مشكي برداريد، چشمانتان را به دو قسمت تقسيم كنيد. حالا از قسمت انتهايي از داخل توي چشم‌هايتان را بكشيد. با اين روش مژه‌هايتان هم پررنگ‌تر و ضخيم‌تر به نظر مي‌آيند. امتحانش ضرري ندارد.

كرم‌پودر مناسب: بهترين منطقه براي امتحان‌كردن يك كرم‌پودر مناسب، گردنتان است. در واقع رنگ واقعي‌تري به شما نشان مي‌دهد زيرا پوست گردن به اندازه پوست صورت در معرض آفتاب نيست.

كارت ويزيت+ قاشق پلاستيكي: تعجب نكنيد؛ مي‌توانيد وقتي در حال زدن ريمل هستيد از يك كارت ويزيت براي راحت‌تر شدن كارتان استفاده كنيد. كارت ويزيت را بالاي پلكتان قرار دهيد و بعد ريمل بزنيد. مطمئن باشيد سرعتتان چند برابر مي‌شود. براي پايين چشمانتان هم راهكار ديگري پيشنهاد مي‌دهيم مي‌توانيد از يك قاشق پلاستيكي استفاده كنيد. هم تميزتر و هم سريع‌تر ريمل خواهيد زد.

لب‌هاي بزرگ‌تر: به جاي اينكه تن به انواع جراحي‌هاي مختلف بدهيد از روشي استفاده كنيد كه برخي از ستارگان هاليوودي مثل جنيفر لوپز هم انجام مي‌دهند. سعي كنيد خط لبتان را كمي بالاتر از خط لب طبيعي خود بكشيد اما وقتي مي‌گوييم بالاتر بايد خيلي كمرنگ باشد و اغراق‌آميز نشود حالا با رژتان كل منطقه را رژ بزنيد. لب‌هايتان درشت‌تر به نظر مي‌رسند.

كرم‌پودر رو به پايين: وقتي ماسك به صورت مي‌زنيد رو به بالا اين كار را انجام مي‌دهيد يا وقتي صورتتان را مي‌شوييد پوستتان را به بالا مي‌كشيد اما براي زدن كرم‌پودر سعي كنيد فرچه‌تان را رو به پايين‌ بزنيد تا نتيجه يكنواختي‌اش را ببينيد.

مدل ابروها: خيلي از ما به ابروهايمان چندان اهميت نمي‌دهيم در حالي كه نمي‌دانيم چقدر در تغيير چهره‌مان تاثير دارد. مدل ابرو به ميزان زيادي با فرم صورتتان ارتباط دارد. براي مدل ابروي مناسب با چهره?تان با آرايشگرتان مشورت کنيد.

فرچه‌ها: هر وقت وسايل آرايشتان خراب شد و تاريخ مصرفش گذشت آنها را دور بيندازيد، قانون در مورد فرچه‌ها فرق مي‌كند. تمام فرچه‌ها را بشوييد. يك فرچه ريمل مي‌تواند فردا شانه ابرويتان شود.

كانسيلر: اين پوشاننده‌ها خيلي از مواقع دردسرساز هم مي‌شوند به‌خصوص وقتي از كل تيوپ با هم استفاده كنيد. يك فرچه زبر برداريد و كمي از كانسيلر را روي قسمتي كه مي‌خواهيد بپوشانيد بزنيد. حالا با يكي از انگشتانتان آن را يكنواخت كنيد.

تثبيت رژ: وقتي رژتان را زديد هر چقدر هم پررنگ باشد تا يك مدت ماندگاري دارد. ما به شما روش بهتري پيشنهاد مي‌دهيم؛ رژتان را كه زديد يك دستمال روي لب‌هايتان بگذاريد. حالا با فرچه روي لب‌هايتان بزنيد و بعد از چند ثانيه دستمال را برداريد. تا آخر شب اتفاقي نمي‌افتد.

تاريخ انقضا: تاريخ انقضاي هر كدام از محصولات آرايشي از هر نكته‌اي مهم‌تر است چرا كه ارتباط مستقيمي با سلامتتان دارد. مثلا رژگونه و رژلب 12 تا 18 ماه، ريمل 3تا4 ماه و مدادچشم 18 تا 24 ماه و کرم پور بين 6 تا 12 ماه.
منبع: هفته نامه زندگی مثبت

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------