آرگان تراپی چیست؟ فواید و نحوه انجام آنآرگان تراپی, آرگان تراپی چیست, خواص جالب آرگان تراپی برای مو

آرگان تراپی چیست

 

از خواص آرگان تراپی برای مو چه میدانید؟

آرگان تراپی یا درمان توسط روغن آرگان از روش های برطرف کردن عارضه های پوست و مو می باشد. با استفاده از روغن آرگان میتوان موهای صدمه دیده به وسیله مواد شیمیایی (رنگ مو یا دکلره) و یا حرارت (سشوار و اتومو) را رفع کنید. همیطور وز مو،خشکی مو و موخوره را کاهش میدهد.

آرگان تراپی چیست؟

روغن آرگان محصول گیاهی است که از دانه میوه درخت ارگان خارج می شود. این درخت در برخی از نقاط مراکش می روید و دارای مقادیر بسیار زیادی از اسید های چرب می باشد که دربرابر عمل اکسیده شدن بسیار مقاوم تر از روغن زیتون است. آرگان تراپی یا درمان به وسیله روغن آرگان از روش های رفع کردن عارضه های پوست و مو میباشد. با استفاده از روغن آرگان میتوان موهای صدمه دیده به وسیله مواد شیمیایی (رنگ مو یا دکلره) و یا حرارت (سشوار و اتومو) را برطرف کنید. همیطور وز مو،خشکی مو و موخوره را کاهش میدهد.

 

آرگان تراپی, آرگان تراپی چیست, خواص جالب آرگان تراپی برای مو

خواص جالب آرگان تراپی برای مو

 

خواص جالب آرگان تراپی برای مو 

نرم کننده طبیعی مو: آرگان تراپی به عنوان یک نرم کننده طبیعی مو شناخته می شود، همینطور به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی و نرم کنندگی خیلی عالی آرگان تراپی ، از بین برنده مو خوره های موی سر می باشد.

 

تقویت و رشد مو: آرگان غنی از فنول های طبیعی و ویتامین E است به بهبود سلامت فولیکول های مو کمک کرده و سبب افزایش رشد موها می شود.

 

آرگان تراپی, آرگان تراپی چیست, خواص جالب آرگان تراپی برای مو

روش انجام آرگان تراپی

 

درمان شوره سر: آرگان تراپی تولید چربی پوست سر را تنظیم میکند بنابراین بهترین راه برای از بین بردن شوره سر است. ترکیبات فعال طبیعی موجود در آرگان تراپی به تسکین التهاب پوست سر، کاهش خارش و قرمزی و تمیزی پوست سر کمک می کند.

 

درمان ریزش مو: ریزش مو می تواند برای هر فردی تبدیل به یک معضل نگران کننده شود. آرگان تراپی اثر بی نظیر روی تقویت فولیکول های مو داشته و ریزش مو را به مقدار زیادی کاهش می دهد. آرگان از ریزش مو پیشگیری کرده و سبب تقویت موی سر می شود.

 

آبرسانی و فرم دهی به موها: آرگان تراپی سبب آبرسانی مناسب به موها و پوست سر می شود و سبب بازسازی موهای وز،خشک و شکننده شما می شود. مقدار بالای اسید اولئیک موجود در آرگان تراپی سبب آبرسانی و تغذیه کامل موها گردیده و ظاهری زیبا و خوش حالت به موها می دهد. این ویژگی های به خصوص باعث خواص شگفت انگیز آرگان تراپی برای مو شده است.

 

آرگان تراپی, آرگان تراپی چیست, خواص جالب آرگان تراپی برای مو

خواص شگفت انگیز آرگان تراپی برای مو

 

روش انجام آرگان تراپی

- ابتدا موها سر را داخل سرشور با یک شامپو شستشو دهید . اجازه بدهید که ۱۰ دقیقه کف روی سر بماند و سپس شست و شو بدهید . آبکشی کنید و بعد با یک حوله فقط نم موها را بگیرید .

 

- بعد از اینکه نم موها را گرفتید از روغن آرگان استفاده کنید لایه به لایه از پشت سرلایه های یک سانتی بردارید و شروع کنید به مواد زدن بر روی موها . هیچ اشکالی ندارد اگه مواد به ریشه های سر هم برخورد کند.

 

- از مشتری بخواهید حدود ۱۰ دقیقه زیر سشوار کلاهی باشد و سپس از سشوار کلاهی بیرون بیاید مشتری را تا ۱۰ دقیقه در هوای آزاد ( هوای متعادل سالن) بماند . دوباره ۱۰ دقیقه دیگر مشتری را زیر سشوار کلاهی قرار دهید .

 

- شروع می کنید به اطوکشی ( البته نه مثل اطوکشی کراتینه کردن ، بلکه فقط یک تا دو بار هر لایه از موها را اطو می کنید ).

 

- بعد از اتمام اطوکشی از مشتری بخواهید که موها را داخل سرشور بشوید و سپس یک ماسک موی ملایم روی موها بزنید و بعد از ۱۰ دقیقه مکث شروع کنید به سشوار کردن موها . موها نرم ، براق و خوش حالت می شوند. به عمل بالا آرگان تراپی میگویند.

 

آرگان تراپی, آرگان تراپی چیست, خواص جالب آرگان تراپی برای مو

آرگان تراپی 

 

روغن آرگان دارای مواد مغذی ضروری است

- روغن آرگان در درجه اول از اسیدهای چرب و انواع ترکیبات فنلی تشکیل شده است.

 

- بیشتر محتوای چربی روغن آرگان از اسید اولئیک و لینولئیک حاصل می شود.

 

- تقریباً ۲۹–۳۶٪ محتوای اسیدهای چرب روغن آرگان از اسید لینولئیک یا امگا ۶ حاصل می شود ، و این منبع خوبی از این ماده مغذی ضروری است.

 

- اسید اولئیک ، اگرچه ضروری نیست ، ولی ۴۳-۴۹٪ از ترکیب اسیدهای چرب روغن آرگان را تشکیل می دهد و همیطور یک چربی بسیار سالم است. اسید اولئیک که در روغن زیتون هم پیدا می شود ، به علت اثر مثبت آن بر سلامت قلب معروف است.علاوه بر این ، روغن آرگان منبع غنی از ویتامین E است که برای سلامت پوست ، مو و چشم مورد احتیاج است. این ویتامین همینطور دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است .

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------