تراپی مو چیست؟ + معرفی انواع آنتراپی مو ,تراپی مو چیست,انواع تراپی مو

تراپی مو چیست

 

همه چیز درباره تراپی مو 

داشتن موهای سالم و برّاق یکی از مهم ترین چیزهایی است که زیبایی صورت شما را تضمین می کند. گاهی هم آن قدر موهایتان را دوست دارید که دلتان نمی آید کوتاهشان کنید. ولی مراقبت از موی بلند راه و رسم خود را دارد.

تراپی مو چیست؟

به هر نوع ویتامینه و پروتئینه مو تراپی مو گفته می شود. ولی همه اقسام تراپی شیوه کار یکسان ندارند. یادتان باشد ویتامینه و پروتئینه کردن مرتب موها ( با حداقل فواصل زمانی دو هفته تا یک ماهه)، سبب می شود شما به مرگ موهایتان نزدیک نشوید. تراپی مو، سلامت از دست رفته موها را به شما برمی گرداند. این یعنی یک متخصص بعد از بررسی جنس موی شما، با استفاده از مواد آب رسان و جوان کننده مو، تازگی را به آن ها برمی گرداند.

 

تراپی انواع مختلفی هم دارد که امکان دارد نام آن ها به گوش شما اشنا باشد: آرگان تراپی، خاویار تراپی، کره تراپی، بوتاکس تراپی، پروتئین تراپی، پلکس تراپی ، آنزیم تراپی مو و .... پیش از اقدام برای تراپی مو به خاطر داشته باشید که چنانچه ریزش موی ارثی دارید، باید با پزشکتان در مورد باید و نبایدهای استفاده از محصولات آب رسان یا برند مواد تراپی مشورت کنید.

 

محصولاتی که برای تراپی موها بکار میروند ، دارای مواد معدنی، ویتامین ها، انواع کاندیشنرهای آب رسان و پروتئین ها هستند که در ساقه مو نفوذ نموده و با تزریق این مواد به ساقه موادغذایی از دست رفته آنها را به کوتیکل های مو بازگردانده و سبب استحکام بیشتر موها میشوند .

 

ما در این مقاله به انواع و اقسام تراپی مو می پردازیم تا شما با انجام آنها موهایتان را از خشکی و آسیب دیدگی نجات دهید.

 

تراپی مو ,تراپی مو چیست,انواع تراپی مو

انواع تراپی مو

 

انواع تراپی مو

پروتئین تراپی

پروتئینی به نام کراتین در رشته های مو انسان وجود دارد که موها را سالم و با طراوت نگه می دارد و خاصیت ارتجاعی موها به همین علت است. ولی به علت اسیب هایی که به موها زده می شود بر اثر حرارت دادن زیاد( سشوار و اتوکشیدن زیاد موها) یا رنگ کردن مداوم موها، کراتین شروع به تجزیه می کند.

 

بعضی از روش های زندگی و رژیم های غذایی هم میتواند منجر به کمبود عمومی کراتین در بدن شما شود. با توجه به اینکه حفظ یک رژیم غذایی متعادل و مملو از پروتئین برای رشد سالم مو ضروری است، عدم استفاده پروتئین کافی هم میتواند سبب ریزش مو شود.

 

پروتئین تراپی در واقع استفاده از محصولی است که دارای پروتئین است که موها به آسانی میتوانند آنرا جذب کنند و برای تقویت و ترميم کراتین بکار می رود. شما میتوانید محصولات پروتئین تراپی را از فروشگاه های آرایشی و زیبایی خریداری کنید، یا یک درمان پروتئین خانگی انجام دهید.

 

اولاپلکس تراپی

اولاپلکس( پلکس تراپی) به روشی گفته می شود که پیوندهای دی سولفید اسیب دیده در موها را که در اثر براشینگ مو، ریباندینگ مو، دکلره و رنگ مو شکسته شده اند را به صورت دایم ترميم و بازسازی می کند. در صورتی که از موهایتان را بطور مداوم رنگ کرده باشید و به مراتب از مواد شیمیایی و هایلات مو استفاده می کنید موهایتان بسیار اسیب پذیر و شکننده می شود.

 

برای بازگشت قدرت، ساختارو و یکدستی موهایتان میتوانید از اولاپلکس مو استفاده کنید. توجه داشته باشید که این شیوه تنها برای افرادی که موهای خود را رنگ می کنند مطلوب نمی باشد. و همه ی اشخاص با هر نوع جنس مویی میتوانند برای براقیت، درخشندگی و تحکیم مو های خویش از پلکس تراپی که جزء شیوه های تراپی مو است استفاده کنند.

 

تراپی مو ,تراپی مو چیست,انواع تراپی مو

پروتئین تراپی

 

خاویار تراپی

خاویار مملو از عناصر مفیدی مثل اسید چرب، ید، آمینو اسید ، پروتئین و … است که با انجام خاویار تراپی همه ی این موارد جذب مو می شوند. بنابراین با جذب این مواد غنی به طور واضح تأثير آن قابل مشاهده خواهد بود. در واقع خاویار تراپی جزء معدود اقسام تراپی مو است که تأثير آن بلافاصله پس از انجام نمایان می شود. خاویار این ماده شگفت آور خواص زيادي برای پوست و مو دارد.

 

به طورمثال ماسک خاویار حاوی Abbysine که خواص ضد آلرژی دارد و بسیار التیام بخش می باشد. ماده Cerammide این ماسک باعث احیا و مقاومت در فیبر مو ها می شود، همینطور ماده Cationic Derivatives باعث درخشندگی و لطافت موها می شود و گره ها را از بین می برد. همینطور ماده Gluco_ lipid در خاویار ترکیبات فعال چربی دارد. خاویار تراپی را برای مواردی مثل موهای کم پشت ، موهای نازک، موهای اسیب دیده ، موهای فر یا پر از گره، موهای کدر و تیره، موهایی که بطور مستمر رنگ و دکلره میشوند استفاده می کنند.

 

آرگان تراپی

آرگان تراپی یا درمان به وسیله روغن آرگان از روش های از بین بردن عارضه های پوست و مو میباشد. با استفاده از روغن آرگان می توان موهای اسیب دیده توسط مواد شیمیایی( رنگ مو یا دکلره) و یا حرارت( سشوار و اتومو) را رفع کنید. همینطور مو خوره، وز مو و خشکی مو را کاهش میدهد.

 

روغن آرگان به علت محدودیت تولید و تقاضای فراوانی که دارد جزء روغنهای گران دنیاست و به نام طلای مایع یا طلای بیابان شهرت یافته است. برای استخراج این روغن معجزه آسا از هسته موجود در میوه های درخت آرگان استفاده می شود که نخست میوه آرگان را در مجاورت هوای محیط خشک می کنند، آنگاه میوه گوشتی آنرا جدا نموده و پس از شکستن هسته، مغز آنرا بیرون می آورند، آنگاه تحت دما و فشار کم( Cold press) روغن آرگان بدست می اید. روغن آرگان مملو از اسیدهای چربی مانند اسید لینولئیک و لیئولنیک( امگا۳ و امگا۶ و کمی امگا۹) ویتامین های AوE، آنتی اکسیدان و اسید هیالورونیک است.

 

تراپی مو ,تراپی مو چیست,انواع تراپی مو

آرگان تراپی

 

اوزون تراپی

اوزون تراپی مو با دستگاه مایکرومیست روشی کاملاً جدید و فوق حرفه ای که بهترین ابزار مراقبتی مو و درمانی است که با تولید بخار و باد سرد، گرم و نور درمانی هم زمان استفاده از سه نوع نور ابی، قرمز و سبز( موی اسیب دیده، موی چرب، موی معمولی) برای درمان موی سر، ابرسانی مو و اکسیژن رسانی مو به ریشه مو را انجام میدهد.

 

پروتئین تراپی

چنانچه بخواهیم درمان پروتئین را به بیانی ساده توضیح دهیم موهای ما از پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده اند تا بتوانند سالم، قوی و ارتجاعی شوند. پروتئین ها دارای اسیدهای آمینه اند که برای تقویت و رشد مو ضروری هستند و در اثر اسیب های ناشی از آلودگی هوا ، اشعه نور خورشید و رنگ و دیگر موارد کراتین موها آغاز به تجزیه شدن می کند و تارهای مو شکسته می شود.

 

علاوه بر این بعضی از روش های زندگی و رژیم غذایی هم منجر به کمبود کلی کراتین در بدن می شوند. با توجه به اینکه حفظ رژیم غذایی غنی از پروتئین برای رشد سالم موها ضروری است( حتی بعضی ادعا می کنند که بعضی از غذاهای غنی از پروتئین منجر به رشد سریعتر موها می شود)، عدم استفاده پروتئین کافی میتواند به ریزش مو کمک کند. با این حال پروتئین درمانی برای بسياري از اشخاص نامی نا اشنا است.

 

هیدروژن تراپی

هیدروژن تراپی مو با دستگاه نانو استیم یا همان نانو اسپری دستگاهی است که تحت فشار ۳/۳ اتمسفر تک مولکولهای آب را به قطر ۰/۲۶ نانومتر تبدیل می کند و با گرمای بخار و آنیون سازی قوی خود در کوتیکول و کورتکس مو به قطر یک نانومتر نفوذ کرده و بهمراه گرما دوام محصولات مراقبتی مو مانند کراتین، ریباندینگ، بوتاکس یا رنگ و دکلره را بسیار بیشتر می کند و سبب ثبات بیشتر می شود، این دستگاه با آبرسانی به مو سبب نابود کردن یون های منفی و رایحه های مرده مو میشود و زمان عملیاتی ترمیمی و رنگ کردن و … بسیار کوتاه می کند.

 

فیلر تراپی

با توجه به وضعیت زندگی، الودگی، رنگ، استفاده از سشوار و اتوی مو آسیب دیدن موها اجتناب ناپذیر است. به همین علت خشکی و دو شاخه شدن موها امری طبیعی می باشد. فیلر مو به رفع این مشکلات کمک می کند.

 

این محصول برای جلوگیری از ریزش مو ، تقویت فولیکول مو و تسریع رشد مو بکار می رود. فیلر مو موادی مانند فاکتورهای رشد، آنزیم های لازم، مواد معدنی و ویتامین ها را به ریشه موها می رساند. برای افرادی که موهای ضعیف و شکننده ای دارند انتخاب فیلر مو بهترین گزینه است.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------