موهای خشک دارید؟ این 5 کار را باید انجام دهید!مواد شیمیایی، نرمی طبیعی مو را از بین می‌برند و ساقه‌ها را ضعیف و نازک می‌کنند‎

 

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که زیاد مو رنگ می‌کنید یا زیاد از سشوار و اتو مو استفاده می‌کنید، حتما از خشکی مو رنج می‌برید. برای رفع خشکی و شکنندگی مو به روش طبیعی، چند راهکار وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

 

 5 کاری که برای موهای خشک باید انجام دهید

 

موهای‌تان را برای خواب آماده کنید

با موهای‌تان خوش‌رفتار باشید حتی زمانی که می‌خواهید بخوابید. قبل از رفتن به تخت خواب، با یک برس گره موهای‌تان را باز کنید. با شانه زدن مو، چربی کف سر جدا شده و بر روی ساقه موها پخش می‌شود، این کار به نرم شدن موها کمک می‌کند. اگر موهای بلندی دارید، با یک تور شل، جمع کنید. اگر موهای کوتاهی دارید، بر روی روبالشی نخی بخوابید تا کمتر به موها آسیب وارد شود.

  

کمتر مواد شیمیایی به موها‌ی‌تان بزنید

مواد شیمیایی، نرمی طبیعی مو را از بین می‌برند و ساقه‌ها را ضعیف و نازک می‌کنند. اگر زیاد از رنگ‌ها و مواد شیمیایی بر روی موها ی‌تان استفاده کرده‌اید احتمالا موهای وز و خشکی دارید. بهتر است همیشه رنگی حداکثر با سه درجه تیره تر یا روشن‌تر از موهای خود انتخاب کنید. زیرا رنگ مو با اختلاف سه درجه نسبت به رنگ طبیعی موهای خودتان، به مواد شیمیایی کمتری نیاز دارد.

 

  بیشتر بخوانید: نرم كردن موهای خشک و وز

 

ماسک مو را دست کم نگیرید

موهای خشک را با ماسک‌های مختلف تقویت کنید. به اندازه مساوی، روغن زیتون و عسل را با یکدیگر مخلوط کرده و بر روی موها بمالید و به مدت نیم ساعت آن را با یک کیسه فریزر ببندید. سپس آن‌ها را با شامپو و نرم‌کننده مناسب بشویید. ماهی یک بار یا اگر می‌توانید هفته‌ای یک بار این کار را تکرار کنید.

  

کمتر شامپو بزنید

شاید دوست داشته باشید هر روز موهای‌تان را بشویید اما در واقع تا زمانی که پوست سرتان چرب نشده است، نیازی به شامپو ندارید. کمتر از شامپو استفاده کنید یا یک روز شامپو بزنید و یک روز فقط موهایتان را خیس کنید و در نهایت از نرم‌کننده استفاده کنید. نرم‌کننده را هرگز به کف سر نزنید.

  

رژیم غذایی‌تان را اصلاح کنید

موهای شما به چربی‌های مفید نیاز دارد. بنابراین، آووکادو، سالمون و روغن زیتون مصرف کنید. این غذاها سرشار از اسیدهای چرب هستند که به نرمی مو و پوست سر به طور طبیعی کمک می‌کنند. هر کاری می‌کنید، رژیم‌تان را متوقف نکنید، این مواد برای حفظ سلامت موها ضروری هستند.

 

منبع : salamatism.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------