چه برسی بخریم؟خرید برس مو, چه برسی بخریم, چه نکاتی را موقع خرید برس مو باید بدانید

خرید برس مو

 

نکات مهم درباره خرید برس مو

حتما دوست دارید بدانید موقع خرید یک برس خوب باید چه خصوصیت‌هایی را در نظر بگیرید تا بتوانید به خوبی موهایتان را مرتب کنید و همزمان به پوست‌سر و موهای شما آسیبی وارد نکند. ما در اینجا راهنمایی برای خرید یک برس خوب به شما ارایه می‌دهیم.

چه نکاتی را زمان خرید برس مو باید بدانید

برسی که می خرید باید استاندار های لازم را داشته باشد، تا به مو و پوست سر صدمه نزند. ولی شرایطی که یک برس خوب باید داشته باشد، چیست؟ 

 

- دانه های برس مطلوب باید از جنس نایلون باشند. نایلون نسبت به پلاستیک انعطاف بیشتری دارد و صدمه به مو ها را به کمترین حد ممکن می رساند.

- دسته برس مهم است. دسته آن باید به گونه ای باشد، که به آسانی آن را در دست بگیرید.

- برسی که می خرید باید بالشتک پارچه ای داشته باشد. از خریدن برس هایی که این  نوع پوشش را ندارند، پرهیز کنید، زیرا صدمه زیادی به مو و پوست سر می زنند.

- دانه های برس باید کمی از هم فاصله داشته باشند. نه خیلی بهم چسبیده باشند و نه خیلی از هم دور.

- نوک دانه های برس تان باید گرد باشد. این گردی مانع صدمه به پوست سر می شود.

 

خرید برس مو, چه برسی بخریم, چه نکاتی را موقع خرید برس مو باید بدانید

چه برسی بخریم

 

انواع برس موها

برس پهن چهارگوش، برای صاف کردن موهای بلند

این برس برای صاف کردن موهای بلند و خشک کردن سریع آنها عالی است. هر چقدر پهن‌تر و صاف‌تر باشد، بیشتر می‌تواند موها را صاف و ابریشمی حالت دهد.

از سوی دیگر اگر موهایی بلند دارید، اندازه بزرگ این نوع برس‌ به دردتان می‌خورد، به ویژه زمانی که می‌خواهید موها را خیلی به سرعت سشوار کنید، چون موهای زیادی را در خود جا می‌دهد و در نهایت زمان را کمتر می‌کند.

 

برس پیچی

برس‌های پیچی حجم‌دهنده‌اند و برای حالت‌دادن و فرکردن موها با سشوار کارایی دارند. هرچه گردی برس کم‌قطرتر باشد، فر بهتری به موها می‌دهد؛ از قطورترها معمولا برای صاف‌کردن و ایجاد موج‌های درشت استفاده می‌کنند.

 

برس‌های پیچی سرامیکی، چون به علت حرارت سشوار قدری داغ می‌شوند، از حالت‌دهندگی بهتری بهره مند می شوند و فرهای بهتری در قیاس با برس‌های پیچی چوبی به وجود می آورند؛ البته، مهارت فرد هم مهم است! ولی شماهایی که موهای ضعیفی دارید، باید در استفاده از برس‌های پیچی فلزی با احتیاط تر باشید، چون فلزی‌ها به‌ علت داغ‌شدن درصورت استفاده اشتباه به موها صدمه می‌زنند. برای رفتار ملایم‌تر با موها به جای آن از برس‌های پیچی بدنه‌چوبی استفاده کنید.

 

خرید برس مو, چه برسی بخریم, چه نکاتی را موقع خرید برس مو باید بدانید

انواع برس مو ها

 

برس پوش

برس پوش برای حجم‌دادن به موهاست. این مدل برس‌ها برای به وجود آمدن حجم بیشتر برعکس شانه می‌کنند. زیرا برای پوش‌دادن موها تقسیم‌بندی هم باید بکنید، بهتر است دنبال مدل‌های با دسته نوک‌تیز باشید.

 

برس دندانه چوبی، برای موهای فر

چنانچه موهایی فر دارید توصیه می‌کنیم برسی با دندانه‌های چوبی تهیه کنید، زیرا این گونه برس ها از سویی فشار کمتری به موهای نازک شما می‌آورد و از سوی دیگر فر موها را باز نمی‌کند و در نهایت سبب به وجود آمدن وز نمی‌شود.

 

برس سوراخ‌دار

برس‌های این مدلی برای خشک‌کردن زودتر موها با سشوار استفاده می شود. زیرا سوراخ‌دارند، موقعی که همراه با سشوار استفاده شوند، گردش هوای بهتری لابه‌لای موها به وجود می آورند؛ درنتیجه، موها زودتر خشک می‌شوند.

 

خرید برس مو, چه برسی بخریم, چه نکاتی را موقع خرید برس مو باید بدانید

چه نکاتی را بعد از استفاده برس مو باید رعایت کنیم

 

چه نکاتی را پس از استفاده برس مو باید رعایت کنیم؟

این که یک برس خوب بخرید، به تنهایی کافی نیست، بلکه باید پس از خرید، به خوبی از آن مواظبت کنید. موردهای مراقبتی برس مو بسیار سهل است. شما به راحتی می توانید آنها را انجام دهید.

 

- پس از هر بار شانه کردن، موهای اضافی جمع شده، در برس را بیرون بکشید.

- هر دو هفته یک بار برس را با شوینده های مناسب موی خودتان بشویید.

- از برس های که در مکانهای عمومی مثل آرایشگاه ها وجود دارند به اصلا استفاده نکنید.

- برس افراد خانواده تان و دیگر اشخاص را استفاده نکنید. برس خود را هم با کسی به اشتراک نگذارید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های آرایش و زیبایی(سلامت پوست، سلامت مو، لوازم آرایشی، آرایش مو، آرایش صورت و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------