عوارض دکلره کردن موعوارض دکلره مو, عوارض دکلره, درمان عوارض دکلره

عوارض دکلره مو

 

مضرات و عوارض دکلره کردن مو

خیلی از خانم ها برای زیباتر شدن از دکلره کردن موها استفاده می کنند ولی باید بدانند این مواد شیمیایی تغییراتی در مو به وجود می آورد که عارضه های زیادی برای سلامت دارد.

عوارض دکلره مو

از بین رفتن رطوبت موها

یکی از عوارض دکلره موها، کم شدن میزان رطوبت مو است. مواد شیمیایی سفید کننده برای عمل فعل و انفعالات شیمیایی برای از بین بردن رنگ دانه ها احتیاج به رطوبت دارند که این رطوبت را از بافت های مو می گیرند. در صورتیکه موها رطوبت مورد احتیاج خود را از دست داده و این مورد تامین نشود، سبب می گردد تا شکنندگی ایجاد شود و موها مقاومت خود را از دست داده و به طور متخلخل و آسیب پذیر پدیدار می شوند.

 

سوختگی پوست

چیز عادی نیست که موقع استفاده از دکلره سوزش را تجربه کنید، زیرا این ماده سفید کننده در تماس با پوست قرار می گیرد. هرچند، امکان دارد پوست عکس العمل منفی نشان دهد یا از سوزش شیمیایی به وجود آمده از استفاده محصول رنج ببرید.

 

در هر شرایط، خارش به حس سوختن تبدیل خواهد شد و امکان دارد با قرمزی، خارش و زخم همراه باشد. با چشم پوشی از علت واکنش، محصول باید سریع از پوست سر برداشته شود.

 

عوارض دکلره مو, عوارض دکلره, درمان عوارض دکلره

عوارض دکلره

 

شکنندگی مو 

دکلره امکان شکننده کردن مو را دارد. شکنندگی بیشتر نتیجه ماهیت متخلخل مو پس از دکلره است. از آنجا که این ماده سبب می شود لایه های پوست از هم جدا شوند، ماندن طولانی مدت در ماده دکلره باعث ریزش و شکنندگی بیشتر می شود.

 

پف کردن مو 

صرف نظر از تغییر بافت طبیعی مو ، دکلره کردن مو سبب می شود موها قدری پف کرده  و وز به چشم بیاید. دکلره کوتیکول مو را باز و تارموها را خشک می کند، به این علت است که پس از رنگ کردن می تواند خشک شود. در عرض چند هفته، هنگامی پوست شروع به بسته شدن می کند، نرم تر خواهد شد.

 

زخم شدن پوست سر

حتما این مورد را شنیده اید که با دکلره کردن موها، پوست سر فرد از بین رفته و او دچار خونریزی شده است. این مورد یکی از صدمه های دکلره است که بیشتر برای افرادی که دارای پوست حساس هستند، به وجود می آید.

 

اگر پوست شما دچار این مشکل شد، بیشتر پیشنهاد می شود که از شامپوهای شیمیایی تا چند روز استفاده نکنید و با روغن های گیاهی محل زخم را نرم و چرب نگه دارید تا این مسئله حل شود. البته استفاده از پودر های دکلره نامناسب و نداشتن مهارت فرد در دکلره کردن هم می تواند دردسر ساز شود. همینطور آرایشگر شما باید به تمام نکات دکلره کردن مو دقت داشته باشد.

 

تغییر رنگ 

از آنجا که پوست سر به طور کل از همان پروتئین های پایه مو ساخته شده است، احتمالا تغییر رنگ پوست در هر ناحیه از پوست سر را تجربه می کنید که با ماده سفید کننده ارتباط دارد.  گذشت زمان به برگشت رنگ طبیعی پوست کمک می کند.

 

عوارض دکلره مو, عوارض دکلره, درمان عوارض دکلره

درمان عوارض دکلره

 

درمان عوارض دکلره های درمانی عوارض دکلره

- برای درمان عوارض ناشی از دکلره در دکلره ضعیف و متوسط می توان از لوسیون ها یا تقویت کننده های ساقه مو که سبب لطافت و شفافیت موها می شوند استفاده کرد.

 

- چنانچه دکلره از نوع قوی باشد و به روش صحیحی انجام نشود موها دچار تخریب در قسمت ساقه می شوند که در این صورت نباید موها مجدد رنگ یا دکلره شوند و باید موها را کوتاه کنید و چند ماه صبر کنید تا دوباره موهای شما رشد کنند و شادابی خود را بدست آورند.

 

عوارض دکلره مو, عوارض دکلره, درمان عوارض دکلره

آیا دکلره مو را میسوزاند

 

توصیه هایی مهم برای انجام دکلره

- برای کم کردن عوارض دکلره سالانه بیشتر از یک یا دوبار از این شیوه استفاده نکنید.

 

- برای نشانه های حساسیت به رنگ مو ۱۲ تا ۲۴ ساعت قبل از انجام دکلره موها برای کاهش عوارض دکلره بهتر است تست حساسیت را انجام دهید.

 

- در صورت ضعیف بودن مو ها از انجام دکلره دوری کنید.

 

- در صورت امکان از انجام دکلره قوی اجتناب کنید و به انجام دکلره ضعیف و متوسط اکتفا کنید.

 

- برای کاهش مضرات ناشی از دکلره بعد از انجام آن برای فرم دادن به موها از اتو یا سشوار استفاده نکنید زیرا این وسایل فرم دهنده سبب شکننده شدن موها و از بین رفتن آن ها می شوند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------