روشهای درمان شپش سردرمان شپش, درمان شپش سر, درمان شپش مو

درمان شپش سر

 

راه های درمان شپش

شپش حشره ی کوچکی است که از خون سر تغذیه می کند. در مواردی از نظر ظاهری شبیه شوره ی سر است؛ ولی با این تفاوت که با حرکت دادن مو، از سر جدا نمی شود. معمولاً بچه ها بیشتر در معرض این بیماری قرار می گیرند. شپش مشکل حادی به وجود نمی آورد ، ولی در اثر تغذیه از خون سر، سبب ایجاد زخم و خارش شدید می شود.

کندن تخم های شپش از مو و شانه زدن

این شیوه، اصلی برای خلاص شدن از شر شپش های سر است که باید آنرا همراه دیگر درمان ها انجام بدهید. اول از همه باید با یک شانه ی مخصوص ضدشپش که میتوانید از داروخانه تهیه کنید، موها را شانه بزنید تا شپش ها و تخم های شپش جدا شوند.

 

آلبانو کروچه، مالک یک سالن تخصصی شپش زُدایی، چند سال پیش و قبل از افتتاح این سالن ناگزیر بود برای جدا کردن تخم های شپش از سر کودکانش ساعت ها وقت بگذارد و این کار را با دست هایش انجام بدهد، ولی این روزها از یک شانه ی فلزی دندانه ریز استفاده می کند. وی می گوید:« این شیوه بسیار سریعتر و تمیزتر است».

 

وی بعد از شانه زدن موها از یک چراغ ذره بین دار برای پیدا کردن و جدا کردن شپش های باقی مانده استفاده می کند. وی می گوید:« مهم نیست که از چه نوع محصول شپش کُشی استفاده می کنید؛ شانه زدن موها با شانه ی ضدشپش مهم ترین کار است.» وی تأکید می کند تا هنگامی که حتی یک تخم شپش در موهایتان وجود داشته باشد، نمی توانید از شر آن ها خلاص شوید.

 

درمان شپش, درمان شپش سر, درمان شپش مو

درمان شپش مو

 

درمان شپش موی سر با سرکه

30 میلی لیتر سرکه سیب را با 15 میلی لیترروغن جوجویا و 10 قطره اسانس پونه و 10 قطره اسانس نیااولی و 15 قطره اسانس عرعر مخلوط کنید و موهایتان را به دقت و کاملاً اغشته به این مخلوط کنید و پس از یک ساعت موی خود را شانه زده و بعد بشویید.

 

شیوه ديگر:سرکه را گرم نموده و آنرا روی سر خود بمالید. حوله یا کلاهی روی سر خود قرار دهید و 30 دقیقه صبر کنید و بعد بشویید. و یا این که مخلوط روغن معدنی و سرکه را بر روی موهای خویش بمالید تا شپش ها از موهایتان جدا شوند. این کار را ادامه دهید تا به کلی شپش ها از موهایتان جدا شوند.

 

درمان شپش, درمان شپش سر, درمان شپش مو

راه درمان شپش

 

درمان شپش موی سر با سرکه و روغن درخت چای

روغن درخت چای یک محصول طبیعی است که شما مدام باید آنرا در کابینت خود داشته باشید. این روغن قدرتمند به مبارزه با انواع بیماریها ، ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها کمک می کند. برای گرفتن نتیجه، این ماده را به شامپو خود برای عاملی پیشگیرانه اضافه کنید، و یا حتی برای درمانی فوري میتوانید آنرا با سرکه مخلوط کنید با این حال، ما باید به شما بوی بسیار قوی و تندش را هشدار دهیم.

 

1 لیوان سرکه( 200 میلی لیتر)

10 قطره روغن درخت چای

 

چطور آنرا آماده کنیم؟

هر دو مواد را مخلوط نموده و در یک بطری اسپری بریزید. درست پیش از استفاده خوب تکان دهید.

 

درمان شپش, درمان شپش سر, درمان شپش مو

درمان شپش موی سر

 

درمان شپش موی سر با سس مایونز

بسياري از مواد رایج موجود در منزل برای درمان شپش موی سر استفاده می شوند. در واقع این مواد رسیدن هوا به شپش موی سر را غیر ممکن نموده و به این ترتیب سبب کشته شدن آنها خواهند شد. این مواد را باید بر روی مو قرار داد، آنگاه از یک پوشش بر روی آن استفاده کرد و اجازه داد تا در طول شب بر روی مو باقی بماند.

 

- مایونز

- روغن زیتون

- کره

- ژله پترولیوم( Petroleum jelly) یا به عبارتی ديگر وازلین

روغن نارگیل

 

روغن نارگیل، عامل خفه کننده ی عالی ای است که برای موی شما هم موثر است. روغن نارگیل شپش ها را خفه می کند و در پایان آن ها را می کُشد.

 

سه قاشق غذاخوری روغن نارگیل را گرم و قدری کافور به آن اضافه کنید. این مخلوط را روی تمام سرتان بمالید و پوست سر را با آن ماساژ بدهید. سرتان را با یک کلاه حمام بپوشانید و بگذارید تمام شب روی سرتان بماند.

 

صبح روز بعد موها را با شامپو بشویید و هنگامی که خشک گردید، با یک شانه ی ضدشپش شانه بزنید. برای از بین بردن شپش ها به مدت پنج روز، روزانه از این درمان استفاده کنید.

 

درمان شپش, درمان شپش سر, درمان شپش مو

از بین بردن شپش

 

الکل مالشی روشی برای از بین بردن شپش

الکل مالشی، یک حلال دارای ۷۰٪ ایزوپروپیل یا الکل مطلق است که میتواند شپش ها و تخم های شپش را بطور موثری از بین ببرد. استفاده از این ضد عفونی کننده ی قوی، خطری ایجاد نمی کند.

 

روی یک وان یا سینک خم شوید و قدری الکل مالشی روی موهایتان بریزید. با استفاده از انگشتان، الکل مالشی را روی پوست سر و موهایتان پخش کنید.اجازه بدهید چند دقیقه روی سرتان بماند.

 

حالا قدری نرم کننده روی پوست سرتان بمالید. موها را با یک شانه ی دندانه بلند شانه کنید.

 

آنگاه آن ها را با شامپو بشویید. از این درمان به مدت یک یا دو ماه، یک بار در هفته استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023