وقتی موهایتان پرواز می کنند!علت الکتریسیته مو, رفع الکتریسیته مو, دلیل الکتریسیته مو

دلیل الکتریسیته مو

 

از بین بردن الکتریسیته مو

الکتریسیته مو یا همان پرواز مو یکی از مسائل شایع خیلی از اشخاص می باشد که باعث می شود موهای فرد در هوا معلق بماند. چنانچه شما هم با چنین مشکلی روبرو شده اید و به دنبال دلیل و راه حلی برای برطرف کردن این مشکل هستید، با همراه ما باشید.

علت الکتریسیته مو

الکتریسته مو یکی از مشکلاتی است که خیلی از افراد با آن روبرو هستند. نرمی بیش از اندازه موها و خشک بودن آن مهم ترین دلیل داشتن الکتریسته و یا پرواز موها است!

 

یکی دیگر از علل الکتریسته مو ، الکتریسیته ساکن در هوای سرد، به علت کمبود رطوبت در زمستان نسبت به ماه‌های گرم سال به وجود می آید. رطوبت، عاملی است که از جمع شدن بارهای الکتریکی که باعث الکتریسیته‌ی ساکن می‌شود، پیشگیری می‌کند.

 

علت الکتریسیته مو, رفع الکتریسیته مو,الکتریسیته مو

رفع الکتریسیته مو

 

راههای از بین بردن الکتریسیته مو

 

استفاده از اسپری مو یا روغن مو

می توانید با توجه به نوع مویی که دارید محصولات ویژه درمان الکتریسیته مو را از فروشگاه خریداری نموده یا به آشپزخانه منزل بروید و از روغن هایی مثل روغن نارگیل و زیتون استفاده کنید. اسپری مویی را بخرید که بدون الکل باشد چرا که الکل باعث خشک شدن موها می شود. برای از بین بردن الکتریسیته مو مقدار برابر از اسپری را روی ساقه موها استفاده کنید. با اسپری کردن می توان موها را بهتر شانه کرد. همچنین استفاده از ژل هم مفید بوده و در زیبایی مو موثر خواهد بود.

 

ورق خشک کن آنتی استاتیک

این ورق‌ها همان چیزهایی هستند که همراه با لباس‌ها درون ماشین لباسشویی قرار می‌دهیم! ورق های آنتی استاتیک نه فقط سبب می‌شوند لباس‌های شما بوی خوبی داشته باشند، بلکه الکتریسیته مو را هم از بین می‌برند.

 

چنانچه موهای شما مستعد به وجود آمدن الکتریسیته و پریدن در هواست، تعدادی از این ورق‌ها را همیشه در جیب یا کیف خود داشته باشید. همینطور تلاش کنید ورق‌های خشک کن را روی شانه و برس‌های پلاستیکی خود مالش دهید تا الکتریسیته مو کمتر شود.

چنانچه نگران مواد شیمیایی داخل ورق‌های خشک کن هستید که امکان دارد مناسب پوست شما نباشند، ورق‌های آنتی استاتیک ویژه از بین بردن الکتریسیته مو هم وجود دارد.

 

استفاده از مقداری آب

اگر چیزی در دسترس نبود می توانید از کمی آب استفاده کنید. استفاده از آب راه کار بهینه ای خواهد بود. با ساییدن یک تکه یخ روی موهای ساکن هم می توان الکتریسیته مو را رفع کرد. اگر حجم بسیاری از موها ساکن شده مسواکتان را خیس کرده و روی موها بکشید یا کمی آب درون بطری ریخته و روی موها اسپری کنید.

 

علت الکتریسیته مو, رفع الکتریسیته مو,از بین بردن الکتریسیته مو

از بین بردن الکتریسیته مو

 

شانه پلاستیکی یا شانه چوبی و فلزی؟ 

استفاده از یک شانه پلاستیکی یا یک برس مو امکان دارد بی‌ضرر به نظر بیاید، ولی ایده خوبی نیست. علت این کار این است که پلاستیک نارسانا است. در عوض، یک شانه چوبی یا فلزی را انتخاب کنید، چون این مواد رسانا هستند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید از شر الکتریسیته مو آسوده شوید. فایده دیگر استفاده از شانه‌های چوبی یا فلزی این است که این مواد نسبت به پلاستیک با محیط زیست سازگارتر هستند.

 

افزودن رطوبت به محیط

درست است که شما نمی‌توانید رطوبت هوا را در همه جا کنترل کنید، مخصوصا اگر در جایی با آب و هوای سرد زندگی می‌کنید. به خصوص در زمستان، زمانی که هوای سرد بیرون با هوای گرم داخل جفت می‌شود، ترکیب بدی برای موهای شما ایجاد می کند.

 

چنانچه موهایتان در خانه دچار الکتریسیته شده‌اند، نشان‌دهنده این است که هوا بسیار خشک است؛ زیرا رطوبت زیاد نشان‌دهنده الکتریسیته کم است. یک راه کار خیلی آسان، روشن کردن دستگاه بخور و افزودن رطوبت بیشتر به هوا است تا هم کیفیت هوا و هم کیفیت زندگی بهتر شود. با انجام این شیوه دیگر احتیاجی به از بین بردن الکتریسیته مو نخواهد بود.

شما می‌توانید. فقط کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه را با مقدار مناسبی آب پر کنید، آن را روشن کنید و از الکتریسیته مو را از بین ببرید.

 

از نرم کننده مو استفاده کنید.

در هفته چندبار موهایتان را شامپو می زنید؟ شامپو دارای مواد شوینده سختی می باشد که رطوبت موها را کمتر می کنند. می توانید از نرم کننده مو یا روغن های طبیعی پس از هربار شامپو زدن استفاده کنید. نرم کننده با کیفیتی بخرید که بدون مواد خشک کننده مثل الکل باشد. موهایی که دچار کمبود آب یا رطوبت باشند بار الکتریکی به وجود آورده که الکتریسیته مو را به همراه دارد. با کمتر شامپو زدن و استفاده از نرم کننده های باکیفیت می توانید به بهتر شدن کیفیت موهایتان کمک کنید و از شر الکتریسیته مو خلاص شوید.

 

علت الکتریسیته مو, رفع الکتریسیته مو, علت الکتریسیته شدن مو

درمان الکتریسیته مو

 

لوسیون خود را هم در نظر بگیرید

به اندازه‌ی یک سکه‌ی کوچک، کمی لوسیون کف دست‌ها بمالید. دست‌های مرطوب خود را به آهستگی روی موها کشیده و با الکتریسیته خداحافظی کنید. این کار سبب می‌شود موهایتان چرب به نظر بیاید، ولی راه حل خوبی برای مقابله با الکتریسیته‌ی ساکن مو است. چنانچه از این نظر مشکلی ندارید و موهایتان زیاد چرب نیست، پیش از مالیدن دست‌ها روی سر، از لوسیون بیشتری استفاده کنید.

 

از لباس های داری مواد مصنوعی استفاده نکنید

مواد مصنوعی مثل نایلون و پلی استر در ایجاد الکتریسیته مو بی تاثیر نخواهند بود. به این ترتیب چنانچه لباستان دارای این مواد است احتمالا با الکتریسیته مو روبرو خواهید شد. به همین جهت سعی کنید از لباس های پشمی، ابریشمی یا پنبه ای استفاده کنید تا الکتریسیته موهایتان را کمتر کند. در ضمن کفش ها هم می توانندباعث ایجاد الکتریسیته مو شوند پس پوشیدن کفش هایی با کف پلاستیکی و راه رفتن روی فرش می تواند بار الکتریکی را به موها انتقال دهد. به این ترتیب چنانچه مستعد الکتریسیته مو می باشید از پوشیدن کفش هایی با کفه پلاستیکی خودداری کنید.

 

سشوارهای یونی

برای خشک کردن موها، از سشوارهای یونی استفاده کنید. یون های موجود، الکتریسیته ساکن حاصل از جریان هوای سشوار را خنثی می کنند و شرایط به وجود آمدن الکتریسیته ساکن روی مو را در اثر وضعیت های دیگر کمتر می کند.

 

کلاه 100 درصد پشمی بگذارید

چنانچه کلاهی دارید، برچسب داخل کلاه خود را نگاه کنید. آیا جنس کلاهتان اکریلیک یا پلی‌استر است؟ یا کرک؟ اگر این گونه باشد باید به همه مغازه‌هایی که لباس زمستانه می‌فروشند سر بزنید، و کلاهی را که 100 در صد پشمی یا پنبه‌ای است انتخاب کنید. الیاف طبیعی نسبت به الیاف مصنوعی، کمتر سبب به وجود آمدن الکتریسیته‌ی ساکن می‌شوند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های آرایش و زیبایی(سلامت پوست، سلامت مو، لوازم آرایشی، آرایش مو، آرایش صورت و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------