استفاده مشترک از این لوازم آرایشی ممنوعاستفاده مشترک از این لوازم ممنوع, استفاده مشترک از لوازم آرایش, لوازم آرایشی مشترک

استفاده مشترک از لوازم آرایشی ممنوع

 

چه لوازم آرایشی هایی را نباید مشترک با دیگران استفاده کرد؟

شریک شدن در استفاده از لوازم آرایش و بهداشتی، چه با دوستان نزدیک و چه با افراد غریبه آرایشگاه و کسانی که از جعبه تست لوازم آرایش در مغازه استفاده می کنند، یکی از ساده ترین شیوه های پخش باکتری است. شریک شدن در استفاده از برخی از لوازم های آرایشی کاملاً ممنوع است که در این مطلب به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

استفاده مشترک از این لوازم آرایشی ممنوع

رژ لب و بالم لب

محصولات آرایشی که با دهان برخورد دارند، عامل منتقل کردن باکتری، قارچ و ویروس هستند. استفاده از رژ لب دیگران می تواند به سادگی شما را به تبخال دچار کند. ابتلا به تورم و خشکی لب هم بسیار بالاست. 

 

لوازم آرایشی مربوط به آرایش چشم

یکی از مهمترین قسمت صورت هر شخص چشم‌های اوست و سلامت آن نقش مهمی در زیبایی ظاهری شما خواهد داشت، بنابراین در خرید، نگهداری و بهداشت انواع لوازم آرایش چشم‌ها وسواس بیشتری داشته باشید؛ زیرا چشم ما هیچ محافظی از خود در برابر آلودگی‌های محیط ندارد.

 

استفاده مشترک از ریمل یا هرگونه وسیله آرایش چشم می تواند به سادگی باعث خارش و سرخ شدن پلک و حتی بدتر از آن، ابتلا به شپش مژه شود. اگر تصمیم دارید در فروشگاه یک محصول آرایشی را امتحان کنید، حتما از برس جداگانه استفاده کنید یا حتی یکی دو گوش پاک کن همراه خود ببرید و برای تست سایه و لوازم دیگر از آن استفاده کنید.

 

استفاده مشترک از این لوازم ممنوع, استفاده مشترک از لوازم آرایش, لوازم آرایشی مشترک

لوازم آرایشی مشترک

 

برس‌ها شخصی است

یکی دیگر از لوازم آرایشی که متخصصان پوست سفارش زیادی بر بهداشت آن دارند، برس‌های مخصوص رژگونه، پودرهای صورت و سایه چشم است. این برس‌ها همه زمینه لازم برای رشد باکتری‌ها را دارد و پس از استفاده به راحتی به دیگران انتقال داده می‌شود. پس علاوه بر نو کردن و گاه شستن مرتب آنها مواظب بیماری‌های پوستی حاصل از آن باشید. در ضمن همه این بیماری‌ها علت محکمی برای استفاده نکردن ما از برس‌های آرایشی دیگران است.

 

براش های آرایشی

براش های آرایشی را هرگز نباید با دیگران به اشتراک بگذارید چون خطر منتقل شدن آلودگی و جرم باکتری را بالا می برند و پوست شما را آماده عفونت می کنند. بنابراین هیچ وقت این ریسک را نکنید.

 

موچین

موچین می تواند عامل منتقل کننده باکتری و جرم زیر پوست و دیگر ابزارآلات باشد. همینطور می تواند زخم ها را به دیگر اشخاص انتقال دهد بنابراین هیچوقت نباید آن را با کسی به شراکت بگذارید.

 

استفاده مشترک از این لوازم ممنوع, استفاده مشترک از لوازم آرایش, لوازم آرایشی مشترک

شریک شدن در استفاده از لوازم آرایش و بهداشتی ممنوع

 

ناخن گیر

از آن جایی که ناخن با آلودگی های زیادی روبرو است، به همین علت باید مواظب باشید که ناخن گیرها را با یکدیگر به اشتراک نگذارید چون باکتری را به ناخن های شخص دیگر انتقال می دهد. اگر هم مجبور به قرض گرفتن ناخن گیر شدید، بهتر است که آن ها را ضد عفونی کنید و سپس استفاده کنید و پس از این که خودتان هم استفاده کردید، دوباره آن را ضدعفونی کنید.

 

تیغ

تیغ‌هایی که برای از میان بردن موهای زائد خود مورد استفاده قرار می‌دهید نیز منبع آلودگی به حساب می‌آید. تیغ‌ های خود را یک‌ بار مصرف استفاده کنید.

 

به اشتراک گذاشتن تیغ ها یک کار ممنوع است. تیغ موهای روی صورت شما را از بین می برد و سلول های پوستی را دچار مشکل می کند. سطح باکتری و آلودگی را هم بالا می برد بنابراین هیچگاه نباید تیغ مخصوص اصلاح صورت را با هیچ کس، حتی اعضای خانواده ی خود به اشتراک بگذارید.

 

لیف

شاید لیفت جزء لوازم آرایشی نباشد ولی جزء مهم ترین لوازم بهداشتی به حساب می آید که هیچ وقت مجاز نیستید آن را با کسی استفاده کنید. لیف به صورت کامل روی بدن شما کشیده می شود، سلول های مرده پوست را با خودش بر می دارد بنابراین اشتراک گذاری آن با فرد دیگر به پوست شما و طرف مقابل صدمه وارد خواهد کرد.

 

استفاده مشترک از این لوازم ممنوع, استفاده مشترک از لوازم آرایش, لوازم آرایشی مشترک

شریک شدن در لوازم آرایش و بهداشتی

 

حوله

هیچگاه نباید حوله خود را با کسی به اشتراک بگذارید. اگر نیاز به قرض گرفتن حوله دارید، حتماً آن را داخل آب ضد عفونی کننده بیاندازید ولی تا زمانی که مجبور نشده اید، این کار را انجام ندهید.

 

مسواک و خمیر دندان

مسواک و خمیر دندان هیچ وقت نباید با کسی شریک شوید. شاید از قبل هم در مورد مسواک شنیده بوده باشید ولی خمیر دندان هم بسیار مهم است زیرا زمانی که همه خمیر دندان را به مسواک می زنید، ممکن است دهانه آن به مسواک شما برخورد کند. در نتیجه جرم های دهان را به شخص دیگری انتقال می دهد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,خدمات زیبایی ، کاشت مو ، پوست ، لیزر و و..

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023