تازه های قصه های کودکان


قصه های کودکانه

قصه کودکانه ناخدا و ماهی کوچولو

قصه کودکانه زیبا قصه شب برای کودکان یک کشتی زیبا و بزرگ که ناخدایی مهربان داشت، همیشه در دریاها و…


چشمه ي سحرآميز 

چشمه سحر آمیز

 

 

روزی روزگاری در یک جنگل بزرگ خرگوش کنجکاوی زندگی می کرد. یک روز، خرگوش کنجکاو درحال دویدن و بازی کردن بود که به چشمه ای سحر آميز رسید.


خرگوش می خواست از چشمه آب بنوشد که ناگهان زنبوری خود را به خرگوش رساند و به او گفت: از این چشمه آب ننوش. هر كه از اين آب بنوشد كوچك مي شود.


اما خرگوش به حرف زنبور گوش نکرد و از آب چشمه نوشید. خرگوش به اندازه ی یک مورچه، كوچك شد.خرگوش خیلی ناراحت شد و از زنبور پرسيد: حالا چکار کنم؟ خواهش می کنم به من کمک کن تا دوباره مثل قبل شوم .زنبورگفت:
من به تو گفتم از این چشمه، آب نخور ولي تو توجه نكردي.خرگوش پرسيد:
حالا چه کار کنم؟زنبورگفت :
توباید به کوه جادو بروی تا راز چشمه را کشف کنی. خرگوش و زنبور رفتند و رفتند تا به کوه جادو رسیدند.خرگوش پرسيد: حالا باید چکار کنم ؟زنبور گفت :
تو باید جواب معمایی را که روی کوه جادو نوشته شده پیدا کنی.خرگوش
شروع به خواندن معما کرد .معمای اول این بود: آن چیست که گریه می کند اما چشم ندارد ؟خرگوش
نشست و فکر کرد. ناگهان فریاد زد و گفت: فهمیدم، فهمیدم، آن ابر است .با گفتن این حرف خرگوش ، سنگی که معما روی آن نوشته شده بود كنار رفت و آنها داخل يك راهرو شدند ولي اتنهاي راهرو هم بسته بود و معمای دیگری روي ديوار نوشته شده بود .معما این بود: آن چیست که جان ندارد ولی دنبال جاندار می گردد؟خرگوش باز هم فکرکرد و گفت: فهمیدم تفنگ است.با گفتن جواب معما، سنگ دوم هم كنار رفت و غاری در برابر خرگوش ظاهر شد .زنبور به خرگوش گفت : تو باید به درون غار بروی . خرگوش به درون غار رفت و در آنجا چشمه ای دید که شبیه چشمه جادویی بود.زنبور به خرگوش گفت که تو باید از این آب بنوشی. خرگوش از آب چشمه نوشید و دوباره به شکل عادی خود برگشت و از زنبور تشکر کرد.زنبور گفت حالا راز چشمه را فهمیدی ؟خرگوش گفت:
بله. من باید به تو اعتماد می کردم و چون مرا آگاه كرده بودي نبايد از آب چشمه می نوشیدم .من ياد گرفتم كه به نصيحت دلسوزانه بزرگتران توجه كنم و به حرف آنها اعتماد كنم تا دچار مشكلي نشوم . آري راز چشمه اعتماد بود .

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------