تازه های بهداشت مادر کودکان

درمان بواسیر بعد از زایمان

راههای خانگی درمان بواسیر بعد از زایمان

بواسیر بعد از زایمان درمان خانگی بواسیر بعد از زایمان در این مقاله از بیتوته به بررسی بواسیر بعد از…

خطرات و عوارض تاتو در دوران شیردهیفیبروز ابرو در دوران شیردهی, تاتو رژلب در شیردهی, هاشور ابرو در دوران شیردهی

برخی از داروها و مواد شیمیایی می توانند وارد شیر مادر شده و برای کودک خطرناک باشد

 

آیا تاتو در دوران شیردهی خطر دارد؟ 

دوران شیردهی دوران بسیار مهمی است و مادر باید مراقب دارو هایی که می خواهد مصرف کند باشد و در مورد برخی کارها مانند عمل های جراحی و یا حتی تاتو کردن که در حالت معمولی خطری ندارند تحقیق کند تا ببیند که انجام آنها در دوران شیردهی خطری دارد و یا خیر. اگر دارو مواد مضری را وارد جریان خون مادر کند، آن مواد از طریق شیر مادر به کودک منتقل می شود

با توجه به این که کودک تازه متولد شده بدن نسبتا ضعیفی دارد، در مقابل عوامل بیرونی و مواد مضر بسیار آسیب پذیر است. به همین دلیل مادر باید در مورد تمامی خوراک و اعمالی که در این دوره انجام می دهد تحقیق کند تا برای کودک مشکلی ایجاد نشود.

 

امروزه تاتو به یکی از روش های آرایشی و زیبایی تبدیل شده است و از آن برای اعمال زیادی مانند هاشور ابرو، ایجاد اشکال مختلف روی پوست و... استفاده می کنند و استفاده از آن در میان زنان رو به افزایش است.

 

هاشور ابرو در دوران شیردهی, خطرات تاتو در دوران شیردهی, کاهش خطرهای تاتو در دوران شیردهی

هاشور ابرو یکی از کاربردهای تاتو در میان زنان است

 

به همین دلیل بسیاری از مادران نیز می خواهند در دوران شیردهی تاتو انجام دهند ولی نسبت به مواد آن و این که برای کودک ضرری نداشته باشد، نگران هستند.

به طور کلی می توان گفت تاتو در دوران شیردهی بی ضرر است. به این خاطر که مواد تشکیل دهنده آن درشت مولکول هستند و نمی توانند وارد خون و در نهایت وارد شیر بشوند.

 

اما در این دوران باید بیشتر از قبل مراقب تاتو زدن خود باشید زیرا برخی از عوامل باعث خطرناک شدن تاتو زدن در دوران شیر دهی می شود.

در ادامه خطرات احتمالی برای تاتو زدن در دوران شیردهی را به شما توضیح می دهیم و به شما در مورد نحوه جلوگیری از آن ها توضیح می دهیم و شما می توانید با رعایت نکات ایمنی و با خیال راحت تاتو بزنید.

 

آیا فردی که تاتو دارد می تواند به کودک شیر بدهد؟

بله. همان طور که پیش تر نیز گفتیم، جوهر تاتو درشت مولکول است و زیر لایه دوم پوست شما است و جا به جا نمی شود، به همین دلیل وارد شیر نمی شود.

ممکن است که زدن تاتو در دوران شیردهی و برای اولین بار خطر احتمال ایجاد حساسیت داشته باشد ولی اگر قبلا تاتو زده اید، به طور کامل می توان گفت که هیچ خطری از جانب تاتو کودک را تهدید نمی کند و شما می توانید با خیال راحت به شیردهی ادامه دهید.

پس حتی اگر تتو شما در ناحیه سینه ها نیز باشد، مشکلی برای کودک ایجاد نخواهد کرد.

 

آیا تاتو در دوران شیردهی مشکلی دارد؟

 

هاشور ابرو در دوران شیردهی, خطرات تاتو در دوران شیردهی, کاهش خطرهای تاتو در دوران شیردهی

تاتو در دوران شیردهی به طور کلی خطر ندارد ولی برخی عوامل آن را خطرناک می کنند

 

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، با توجه به این که جوهر خالکوبی استاندارد وارد شیر نمی شود و در همان لایه دوم پوست می ماند، در واقع هیچ خطری برای کودک ندارد. 

تا به حال هیچ گونه تحقیق علمی در رابطه با ضرر تاتو در دوران شیردهی انجام نشده است و به همین دلیل هیچ دلیل علمی برای منع تاتو در دوران شیردهی وجود ندارد.

 

اما ممکن است که در هنگام مراجعه به مراکز آرایشی برای تاتو، در صورتی که تاتو کار متوجه شود که فرد باردار است و یا در حال شیردهی است، مانع از انجام کار شود. زیرا برای آن ها در صورت ایجاد خطر احتمالی مسئولیت زیادی وجود دارد.

همچنین ممکن است از شما یک رضایت نامه که مسئولیت هر گونه خطرات احتمالی را از آن ها سلب می کند بخواهند.

 

همچنین در دوران شیردهی باید برخی از عوامل را بیش از پیش رعایت کنید تا خطری برای شما و فرزندتان ایجاد نشود. به همین دلیل حتما قبل از تاتو زدن به فرد تاتو کار بگویید که شما باردار هستید و یا در حال شیردهی هستید تا عوامل امنیتی و احتیاطی را رعایت کند تا بعد ها مشکلی برای شما و یا کودک پیش نیاید.

 

مطمئنا مراجعه به یک مرکز معتبر و فرد حرفه ایی می تواند برای جلوگیری از خطرات احتمالی به شما کمک کند پس حتما در مراکزی که مجوز فعالیت را دارند و فرد حرفه ای مسئول این کار است نسبت به انجام تاتو اقدام کنید

 

خطرات احتمالی تاتو در دوران شیردهی

 

تاتو در شیردهی, عوارض تاتو در دوران شيردهي, میکروبلیدینگ ابرو در دوران شیردهی

برخی از عوامل مانند داروهای بی حسی و یا جوهر غیر استاندارد تاتو را خطرناک می کند

 

با توجه به این که جوهر تاتو با استفاده از سوزنی که مدام پوست شما را سوراخ می کند وارد لایه دوم پوست می شود، اگر به مراکز نامعتبر و غیر حرفه ای مراجعه کنید، تاتو کار سوزن را تعویض نکرده باشند و دستگاه را استریلیزه نکرده باشند، آن دستگاه می تواند عامل انتقال انواع بیماری ها و عفونت ها باشد.

 

عفونت ها می توانند علائم مختلفی مانند خارش، قرمزی، التهاب و چرک به دنبال داشته باشند.

همچنین بیماری هایی مانند HIV ،هپاتیت نوع C ،کزاز، و بسیاری از بیماری های دیگر نیز می توانند با استفاده از سوزن آلوده به فرد منتقل شوند.

 

اگر هم این امراض در دوران شیردهی به وجود بیایند، ممکن است برای درمان آن ها از دارو هایی استفاده کنید که در دوران شیردهی برای کودک مضر باشد.

در ادامه به دیگر خطرات احتمالی در مورد تاتو زدن در دوران شیردهی می پردازیم:

 

• مواد خطرناک تاتو

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، جوهر استاندارد تاتو برای بدن ضرری ندارد ولی گاهی اوقات تاتو کار برای کاهش درد از مسکن ها و مواد بی حسی استفاده می کند. این مواد برای اثر گذاری باید وارد خون شوند و به همین دلیل مقداری از آن ها نیز وارد شیر می شود.

نخست این دارو ها باعث بد بو شدن و تلخ شدن شیر مادر می شوند و به همین دلیل ممکن است کودک نسبت به خوردن شیر کمتر میل داشته باشد. در ادامه ممکن است که برخی از این دارو ها برای کودک مضر باشند و موجب ایجاد مشکلات مختلفی شوند.

 

• جوهر غیر استاندارد

 

کاهش خطرهای تاتو در دوران شیردهی, تاتو در دوران شیردهی, تاتو در شیردهی

اگر جوهر تاتو غیراستاندارد باشد، مشکلات مختلفی برای مادر و کودک به وجود می آورد

 

با توجه به این که وزارت بهداشت نمی تواند به طور کلی روی تمامی جوهر های وارداتی نظارت داشته باشد، ممکن است که برخی از آن ها غیر استاندارد باشند و باعث ایجاد حساسیت، مسمومیت و دیگر امراض پوستی شوند. پس بازهم تاکید می شود که برای تاتو در دوران شیردهی به مراکز معتبر و قانونی مراجعه کنید.

 

 حساسیت داشتن نسبت به جوهر ها

اگر قبلا تاتو زدن را امتحان کرده اید و حساسیتی برای شما ایجاد نشده است، به احتمال زیاد برای دفعه های بعدی نیز حساسیتی نشان نمی دهید اما برخی از افراد نسبت به جوهر های تاتو حساسیت نشان می دهند و واکنش های آلرژیک در بدن آن ها شروع به رخ دادن می کنند.

 

در جوهر های تاتو موادی مانند فلزات سنگین، جوهر و دیگر مواد شیمیایی وجود دارد و به همین دلیل ممکن است که برخی افراد نسبت به آن ها واکنش نشان دهند.

پس برای بار اول بهتر است که مقدار بسیار کمی از پوست را تاتو بزنید و اگر برای شما حساسیت خاصی به وجود نیامد ،می توانید بیشتر از قبل تاتو بزنید.

 

کاهش خطرهای تاتو در دوران شیردهی

 

هاشور ابرو در دوران شیردهی, خطرات تاتو در دوران شیردهی, کاهش خطرهای تاتو در دوران شیردهی

برای این که خطر تاتو در دوران بارداری را کم کنید بهترین راه مراجعه به فرد متخصص است

 

در کل بهتر است که برای تاتو کردن یک سال پس از زایمان اقدام کنید زیرا در آن دوران هم بدن کودک تقویت شده است و هم بدن مادر به طور کامل ترمیم شده است. به غیر از این موارد کودک در یک سالگی می تواند علاوه بر شیر مادر از دیگر مواد نیز تغذیه کند و خطرات تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

 

از آن گذشته، تغییرات هورمونی که در دوران بارداری ایجاد شده است، حدود شش ماه طول می کشد تا به حالت طبیعی باز گردد. این تغییرات هورمونی ممکن است باعث کم رنگ شدن و محو شدن تاتو شوند و اثر تاتو کمتر شود.

پس به طور کلی بهتر است که تا یک سال پس از زایمان صبر کنید. اما با این حال اگر باز هم نیاز است که تاتو را در کمتر از یک سال از گذشت زایمان انجام دهید، بهتر است که در هنگام انتخاب مرکز بهداشتی و تاتو کار خیلی زیاد تحقیق کنید و مرکز و فرد مناسب را انتخاب کنید تا مشکلات بعدی برای شما پیش نیاید.

 

حتما فرد تاتو کار را از این که در دوران شیردهی هستید مطلع کنید تا او نیز اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهد و به طور مثال از مواد بی حس کننده برای شما استفاده نکند.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------