نکاتی برای شانه کردن موهای کودکانبه کودکتان بیاموزید چگونه خودش موهایش را شانه کند

 

 عمل شانه کردن را از نوک مو شروع کنید. اگر موها فر و خیلی بلند است، با یک دست مو را نگه دارید و سعی کنید با دست دیگر آن را شانه بزنید.

از نظر وضعیت مو کودکان، متفاوت متولد می شوند. همه نوزادان بدون مو متولد نمی شوند و برخی ممکن است موهای زیادی هم داشته باشند، اما بافت و رنگ موهای کودک ممکن است قبل از اولین سالگرد تولدش به کلی تغییر کند. حتی ممکن است تا ۶ ماهگی مقداری از موهای کودک ریخته و سپس دوباره رشد کند. وقتی کودک بزرگ می شود ممکن است از شانه کردن موهایش به شدت منتفر باشد و وقتی با یک شانه به او نزدیک می شوید حالت دفاعی بگیرد و گزیه و زاری کند. نکاتی در این مقاله ذکر می شود که به شما کمک می کند تا راحت تر موی کودکتان را شانه کنید. 

 

نکاتی ساده برای شانه کردن موهای کودک

- هنگام حمام کردن کودک و شستن موهایش از یک شامپوی نرم کننده مخصوص کودک استفاده کنید. استفاده از یک شامپوی نرم کننده برای جلوگیری از گره شدن موها هنگام شانه کردن بسیار موثر خواهد بود.

 

- هنگامی فرزندتان مشغول تماشای تلویزیون، خواندن کتاب یا انجام بازی است موهایش را شانه کنید. اگر مشغول انجام کاری باشد کمتر به این مسئله توجه می کند که با موهایش چه می کنید. 

 

- گاهی بازی «آرایشگر» را با کودک انجام دهید. بگذارید او موهای شما را شانه کند و شما نیز موهای او را به صورت غیر معمول حالت بدهید. در این حالت عکس بگیرید و این کار را به نوعی سرگرمی جالب تبدیل کنید با انجام این کار به شانه کردن موهایش علاقه بیشتری نشان خواهد داد.

 

- به کودکتان بیاموزید چگونه خودش موهایش را شانه کند. کودکان حدود ۶ سالگی می توانند این کار را یاد بگیرد. ابتدا مجبور می شوید کار را خودتان تمام کنید اما فرزندتان با تمرین بیشتر مراقبت از موهای خود را می آموزد. 

 

عمل شانه کردن موی کودک را از نوک مو شروع کنید

 

- اگر متوجه شدید که موهای کودک شما فر و درهم است، بهتر است گاهی اوقات از سرم مو برای کودک استفاده کنید.

 

- عمل شانه کردن را از نوک مو شروع کنید. اگر موها فر و خیلی بلند است، با یک دست مو را نگه دارید و سعی کنید با دست دیگر آن را شانه بزنید. البته مراقب باشید که آن را زیاد نکشیده و فشار زیادی بر آن وارد نکنید.

 

- موهای کودک خود را فقط زمانی که خشک هستند شانه کنید. بعد از استحمام، موهای کودک ابتدا کاملا خشک کرده و سپس شانه بزنید، زیرا موهای مرطوب کودک به راحتی می توانند از پوست سر او جدا شده و بریزند.

 

ویژگی های یک شانه خوب برای کودکان

داشتن دندانه های نرم یک الزام برای شانه و برس کودکان است. هرگز برای شانه کردن موی کودک از برس بزرگسالان استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث بروز آسیب به پوست نوزاد شما شود.

جنس شانه و برس بهتر است از پلاستیک باشد و دندانه‌های آن با فاصله مناسبی از هم قرار گرفته باشند تا هم گره موهای کودک را به آسانی باز کنند و هم آسیب و فشاری به تارهای موی او وارد نکند. دندانه‌های شانه بهتر است نوک گردی داشته باشند تا هنگام شانه زدن موها باعث خراشیدن پوست حساس کف سر کودک نشوند.

 

گردآوری: بخش کودکان بیتوته

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------