دستور رئیس‌جمهوری برای عدم شماره‌گذاری خودروهای بی‌کیفیت داخلی خودروهای بی‌کیفیت داخلی,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
.رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از دستور رئیس‌جمهوری برای عدم شماره‌گذاری خودروهای بی‌کیفیت و ناایمن داخلی و وارداتی خبر داد و گفت:‌سازمان استاندارد در حوزه کیفیت خودروها کوتاهی کرده است. 

به گزارش تسنیم، سردار سیدکمال هادیانفر در حاشیه نشست تخصصی روسای پلیس راهور با مدیران کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که پلیس همواره از کیفیت و ایمنی خودروهای تولید داخل انتقاد می‌کند چرا از ابزار عدم شماره‌گذاری خودروهای بی‌کیفیت استفاده نمی‌کنید، اظهار کرد: همواره این موضوع مطرح است که چرا پلیس با وجود انتقاد از ناایمن بودن خودروهای تولید داخل و آتش‌سوزی،‌همچنان این خودروها را پلاک می‌‌کند.

 

وی ادامه داد:‌ مشکل وجود نقص در قانون است؛‌در قانون به صراحت آمده که برای شماره‌گذاری خودروهای سبک، سنگین و... چند مرجع باید تاییدیه صادر کنند. وزارت صمت،‌سازمان محیط زیست و سازمان استاندارد، سازمان‌هایی هستند که تاییدیه ایمنی و کیفیت را برای خودروها صادر می‌کنند و بر اساس قانون پلیس مکلف است خودروهای تولید داخل و وارداتی را شماره‌گذاری کند.

 

 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا یادآور شد: برای رفع این خلاء قانونی  با رئیس‌جمهوری جلسه‌ای برگزار کردیم و وی تاکید کرد چنانچه پلیس احساس کرد در رابطه با ایمنی و کیفیت خودرها کوتاهی صورت می‌گیرد حتما جلو شماره‌گذاری گرفته شود.

 

هادیان‌فر با بیان این‌که سازمان استاندارد در دوره‌های گذشته در این زمینه کوتاهی کرده است، گفت:‌ اراده مجلس، کمیسیون اصل 90، کمیسیون صنعت، کمیسیون عمران و کمیسیون شوراها برای جلوگیری از شماره‌گذاری خودروهای بی‌کیفیت وجود دارد و این مقوله نباید رها شود. مخصوصا از سوی رسانه‌ها و خبرنگاران.. ما باید به معنای واقعی به تولید خودرو ملی برسیم یعنی 2600 قطعه را در داخل و با کیفیت استاندارد تولید کنیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------