از زمستان آینده هیچ خودروی ایرانی و خارجی غیراستانداردی وارد بازار نمی‌شود اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نیره پیروزبخت

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: ۸۵ مورد استاندارد خودرو که از دی ماه سال آینده اجباری می‌شود شامل تولید داخل و خودروهای وارداتی است و به یقین از این تاریخ، به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد خودروی غیراستاندارد داخلی و خارجی وارد بازار شود.

 نیره پیروزبخت در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در نیمه اول امسال بیش از ۳۰۵۰ استاندارد در کشور تدوین کرده یا مورد تجدیدنظر قرار دادیم.

 

وی افزود: سالانه بیش از ۳۰۰۰ استاندارد در کشور تدوین می‌کنیم که امسال نیز پیش بینی می‌شود تا پایان سال در حوزه تدوین استانداردهای جدید به یک رکورد قابل قبول دست پیدا کرده و بیش از ۴۰۰۰ استاندارد را تهیه و تدوین کنیم.

 

پیروزبخت با بیان اینکه در استان‌ها تدوین استانداردها به صورت شاخص مورد توجه و مدنظر بوده است، تصریح کرد: استان اردبیل یکی از این استان هاست که در تدوین استانداردهای ملی برای آب های گرم و سرد و خدمات گردشگری ورود پیدا کرده است.

 

رئیس سازمان ملی استاندارد ادامه داد: در حال حاضر به صراحت نمی‌توانیم در مورد خودروهای غیراستاندارد در کشور اظهار نظر کنیم و باید منتظر ماند و دید که تا اول دی ماه سال آینده کدام شرکت‌های خودروسازی استانداردهای تدوین شده ما را رعایت می کنند.

 

پیروزبخت بیان کرد: تعداد استانداردهای خودرو را از ۵۱ مورد به ۸۵ استاندارد رساندیم و با توجه به اینکه فرصت ۱۴ ماهه تا زمان تعیین شده باقی مانده است ترجیح می دهیم در موعد مقرر اسامی خودروهای غیراستاندارد را منتشر کنیم.

 

وی گفت: این استانداردها شامل تولید داخل و خودروهای وارداتی است و به یقین از تاریخ مقرر به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد خودروی غیراستاندارد داخلی و خارجی وارد بازار شود. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------