نکاتی برای طراحی تراکت تبلیغاتی قدرتمند و موثرآموزش طراحی تراکت, تراکت خوب, سایز تراکت

خصوصیات تراکت خوب

 

نکاتی که تراکت‌ را به عاملی مهم در فروش تبدیل می‌کند

در کنار کارت‌های ویزیت، بروشورها و تراکت ها دو مورد از محبوب‌ترین تبلیغات چاپ‌ی موجود هستند. طراحی زیبا به شما کمک می کند تا به طور مداوم در بین مخاطبان خود متمایز شوید. 

تراکت چیست؟

تراکت معمولاً یک برگه چاپی تک است که برای جلب توجه به یک رویداد، خدمات، محصول یا ایده استفاده می شود. یک تراکت معمولا حاوی یک پیام بسیار ساده است که می تواند به سرعت منتقل شود. یک تراکت عموماً بر روی کاغذ 8.5 اینچ در 11 اینچ چاپ می شود تا هزینه آن پایین بماند، اگرچه تراکت ها را می توان در هر اندازه ای ساخت که کار با آن آسان باشد. همچنین، معمولاً چاپ روی یک طرف کاغذ است، اگرچه قانونی وجود ندارد که بگوید تراکتها را نمی توان در هر دو طرف چاپ کرد.

 

تراکت معمولاً با دست در هر جایی که مشتریان یا مردم ممکن است جمع شوند یا از آنجا عبور کنند، مانند نمایشگاه تجاری یا سایر مکان ها، توزیع می شوند. تراکت ها را می توان با هر رنگ جوهری چاپ کرد، اگرچه چاپ تمام رنگی محبوب ترین است زیرا هدف از یک تراکت جلب توجه است.

 

یک تراکت معمولاً طول عمر نسبتاً کوتاهی دارد، مثلاً برای اعلام یک رویداد مانند افتتاحیه بزرگ یا تبلیغات ویژه استفاده می شود. بنابراین، کاغذ مورد استفاده برای آگهی‌ها لزوماً نباید کاغذ سنگین باشد. با این حال، اگر بروشور حاوی اطلاعاتی باشد که بارها و بارها به آنها اشاره می شود، مانند زمانی که به عنوان برگه مشخصات محصول یا دستورالعمل استفاده می شود، می توان آن را روی کاغذ ضخیم تر چاپ کرد تا دوام بیشتری داشته باشد. در ادامه شما را با نکاتی آشنا می کنیم که کمک می کند تراکت های جذاب و قدرتمند چاپ کنید.

 

ویژگی تراکت خوب, خصوصیان تراکت خوب, تراکت

نمونه تراکت تبلیغاتی

 

ویژگی تراکت خوب

01. آن را ساده نگه دارید

هنگامی که بسیاری از ما تبلیغات را تصور می کنیم، تصاویر عجیب و غریبی را به تصویر می کشیم که محصول، ویژگی ها و دلایلی را که باید آن را بخریم به رخ می کشد. مطمئناً می توانید با تبلیغ خود این مسیر را طی کنید یا می توانید از یک مسیر ساده تر بروید.

 

گرفتن یک ایده بسیار ساده تر و کلی تر به روشی ساده تر، نه تنها یک تبلیغ موثر را ایجاد می کند، بلکه به این تبلیغ شانس بیشتری برای جذابیت برای افراد بیشتری می دهد. بنابراین، ساده‌تر نگه‌داشتن کارها (هم از نظر پیام و هم از نظر طراحی) می‌تواند یک بلیط یک طرفه برای یک تبلیغ عالی باشد.

 

2.خوانا بودن تراکت

تراکت ها باید به راحتی با فونتی که با پیام ارائه شده مطابقت دارد، از فاصله کوتاهی دیده و خوانده شوند. همانطور که طراحی و ظاهر یک تراکت می‌تواند در نگاه اول مورد توجه قرار گیرد نوع کلمات و چگونگی استفاده از آن‌ها نیز به همان اندازه مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

 

3. بدون غلط املایی و گرامری

هنگامی که یک اشتباه املایی یا گرامری آشکار مرتکب می شوید، اغلب برای افراد یا مشتری بالقوه فراموش کردن آن سخت است. خطاها نه تنها باعث حواس پرتی می شوند، بلکه پیامی منفی در مورد صداقت و تخصص شما ارسال می کنند، زیرا توجه به جزئیات کم است.

 

چاپ تراکت, نمونه تراکت, تراکت چیست

ویژگی تراکت خوب

 

4. توجه به ترکیب رنگ و تصاویر متناسب با کسب‌و‌کار

جلب نظر مشتری در این‌گونه تبلیغات بسیار مهم است. در تجارت، صنایع کاری مختلفی وجود دارد که هر کدام، تصاویر مناسب و توناژ رنگی معناداری را می‌طلبد.

رنگی که در طراحی تراکت استفاده می‌شود به نوعی بازتاب‌کننده کسب‌و‌کار خواهد بود. در برخی موارد، نوع تجارت این اجازه را به صاحب کسب‌و‌کار می‌دهد تا تراکت خود را از حالت ساده و معمولی خارج کرده و با افزودن تصاویر به متن، آن را منحصر‌‌به‌‌فرد کند.

 

5. شناخت مخاطبین هدف

یکی از موارد بسیار مهمی که در طراحی، تهیه و پخش تراکت باید در اولیت بررسی قرار گیرد شناسایی مخاطبین و بازار هدف مورد نظر با توجه به نوع کسب‌و‌کار است. هرچه در این مبحث با قدرت بیشتری پیش بروید بدون شک نتیجه مطلوب‌تری حاصل می‌گردد. 

 

6. مواد چاپ با کیفیت

برای یافتن یک چاپخانه که آگهی‌های شما را بدون نقص چاپ کند، برای جذب افراد برای اقدام مهم است.

 

7. تراکت خوب شامل موارد زیر است

تراکت خوب، حاوی شماره تماس، ادرس و فکس ، آدرس ایمیل و وب سایت تبلیغ کننده می باشد.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,خدمات سیم کارت و تلفن همراه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023