آموزش حذف مخاطبین تکراری در سیستم عامل اندرویدحذف مخاطبین تکراری در سیستم عامل اندروید

 

حذف مخاطبین تکراری همواره به عنوان یکی از دغدغه های کاربران تلفن های هوشمند به حساب آمده و در این مطلب می خواهیم چگونگی انجام این کار را با هم مرور کنیم.

وجود کانتکت های تکراری در تلفن های هوشمند آنچنان اتفاق عجیبی نیست، اما برخی افراد نسبت به این موضوع بسیار حساس هستند و به دنبال روش های مختلف برای حذف مخاطبین تکراری می گردند. برخی مواقع ممکن است که شماره های مختلف یک نفر را به اسم های یکسان روی دستگاه خود ذخیره کرده باشید و در هنگام تماس یا ارسال پیام، شماره پیشین را انتخاب کرده و منتظر دریافت پاسخ از ایشان باشید.

 

اپلیکیشن های زیادی برای حذف مخاطبین تکراری وجود دارد که تمامی آنها، اجازه دسترسی به لیست کانتکت ها را نیاز دارند. روند حذف آنها به صورت یک معجزه نیست که ناگهان اتفاق بیوفتد، اما مراحل آن نیز آنچنان پیچیده نیست.

 

حذف مخاطبین تکراری از اپلیکیشن Contacts در سیستم عامل اندروید

در این قسمت، همه چیز به تنظیمات پیش فرض این اپلیکیشن بستگی دارد. در نسخه خام سیستم عامل اندروید، هنگام انتخاب مخاطبین و با ضربه زدن روی سه نقطه کنار آنها، می توانید گزینه Delete را انتخاب کنید. در برخی نسخه های اندروید انجام این کار با انتخاب کردن گزینه ویرایش (آیکون خودکار) و ضربه روی سطل آشغال امکان پذیر است.

 

حذف مخاطبین تکراری از اپلیکیشن Contacts در سیستم عامل اندروید

 

اگر شما برخی اطلاعات (مانند ایمیل) را روی یک مخاطب و مشخصات دیگر (مانند شماره تلفن) را روی مخاطب دیگری ذخیره کرده اید، می توانید با انتخاب یکی از آنها، ضربه زدن روی سه نقطه و انتخاب گزینه Link (یا Join در ورژن های قدیمی تر) دو مخاطب اشاره شده را با یکدیگر ترکیب کنید.

 

حذف مخاطبین تکراری از جیمیل در نسخه وب

برخی مواقع نیاز هست تا با مراجعه به نسخه وب جیمیل، مخاطبین خود را از این طریق ویرایش کنید و به این ترتیب، به امکانات بیشتری دسترسی داشته باشید. از فضای رابط کاربری جیمیل روی منوی شناور سمت چپ کلیک کرده و گزینه Contacts را انتخاب کنید.

 

پاک کردن مخاطبین تکراری در اندروید

 

از منوی سمت چپ روی Find duplicates کلیک کنید. به این ترتیب گوگل به صورت اتوماتیک به دنبال مخاطبین شما که دارای نام مشترک با مورد انتخاب شده هستند، می گردد.

حالا می توانید با تیک زدن موارد دلخواه، آنها را با یکدیگر ترکیب (Merge) کرده یا موارد دلخواه را به این صورت حذف کنید.

 

حذف مخاطبین تکراری به وسیله اپلیکیشن های متفرقه در سیستم عامل اندروید

اپلیکیشن های زیادی برای حذف مخاطبین تکراری وجود دارند که می توانید بنا به نیاز خود، از آنها استفاده کنید. اما یک مورد به نام Simpler Merge Duplicates وجود دارد که کار با آن بسیار ساده است و قابلیت هایی که در نسخه وب جیمیل در اختیار شما می گیرد را نیز داراست.

 

حذف مخاطبین تکراری در اندروید

 

تنها کافی است که اپلیکیشن را اجرا کنید و به صورت خودکار، دنبال موارد شبیه به یکدیگر می گردد و در نهایت در قالب یک لیست به شما نمایش می دهد. حالا می توانید هر یک از آنها را به صورت جداگانه بررسی کرده و موارد تکراری را حذف کنید.

 

منبع:click.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------