خطاهای اینترنتی به ترتیب حروف الفبا (2) 

خطاهای اینترنتی به ترتیب حروف الفبا (2)

 

400-Bad Request

خطایی است چند منظوره، بدین مفهوم که اشتباهی در آدرس رخ داده است، غلت این است که یا سرور، سند مورد تقاضای کاربر را تشخیص نمی دهد، یا اینکه دیگر سند وجود ندارد و یا کاربر اجازه مرور سند را ندارد.

راه حل: آدرس تایپ شده را دوباره کنترل کنید. اگر مشکل رفع نشد احتمالا اشتباه در منبعی است که URL را از آن گرفته اید.

 

401-Unauthorized

کاربر در حال تلاش برای دستیابی به سایتی است که نیاز به کلمه عبور دارد.
راه حل: اگر مطمئن هستید که اجازه مرور صفحه را دارید، کلمه عبور خود را دوباره کنترل کنید. در صورت تکرار خطا، ناچار به تماس با مدیران سایت هستید.

 

403-Forbidden or connection refused by host

این خطا مشابه خطای401-Unauthorized است و وقتی ظاهر می شود که کابر اجازه دسترسی به سند مورد نظر را نداشته باشد.

 

404-File not found

بروز این خطا چندین علت می تواند داشته باشد: پیوندی که کاربر دنبال می کند به اطلاعات تاریخ گذشته مرتبط است، URL مورد نظر، اشتباه تایپ شده است، سرویس دهنده میزبان آن سایت بخصوص، نمی تواند سند نامبرده در انتهای URL را پیدا کند یا اینکه آن سند وجود ندارد، صفحه جابجا شده یا نام آن تغییر کرده است.
راه حل: اول آدرس را کنترل کنید. اگر هنوز پیغام خطا دریافت می کنید، باید مطمئن شوید که سایت فعال است. برای این کار آخرین قسمت آدرس را پاک کرده و کلید Enter را فشار دهید. باید ببینید آیا آدرس باقیمانده، شما را به صفحه اصلی تر آن سایت متصل می کند یا خیر. برای مثال در آدرس:

http://www.goldensee.com/about us.htm شما باید قسمت about us.htm را حذف کنید و کلید Enter را فشار دهید. با این کار از فعال بودن یا نبودن سایت مطلع خواهید شد. اگر آخر آدرس شما به html ختم نمی شود، آخرین علامت / را حذف کرده و html. را تایپ کنید. ممکن است این آدرس، شما را به سند مورد نظرتان برساند.

 

408-Request timeout

قبل از اتمام بازیابی فایل توسط سرور، کاربر درخواست را متوقف کرده است ( روی دکمه Stop کلیک کرده، مرورگر را بسته، یا قبل از بارگذاری کامل صفحه، روی پیوندی دیگر کلیک کرده است). علت دیگر می تواند کندی سرور یا حجیم بودن فایل ها باشد.

 

500-Server error

اگر سرور، نادرست تنظیم شده باشد یا مشکلات فیزیکی داشته باشد، این خطاها ظاهر می شود.
راه حل: در صورتی که به طور مداوم این پیغام را دریافت می کنید، کمی صبر کرده و دوباره تلاش کنید. در صورت عدم موفقیت پی در پی، با مدیران سرورها تماس بگیرید.

 

502-Bad gateway error

سرورها (نه الزاما وب سرور) برای اجرای درخواستهای رسیده از طرف کلاینت، به عنوان یک گیت وی یا ابزار مسیریابی عمل می کنند تا صفحات وب مورد درخواست را در دسترس وی قرار دهند. این خطا زمانی رخ می دهد که یک پاسخ بی اساس و بی اعتبار از سرور رده بالاتر دریافت شود. این مسئله، معمولا بدین معنی نیست که سرور رده بالاتر و گیت وی، روی پروتکل تبادل داده، توافق ندارند. با توجه به اینکه پروتکل های اینترنت، تعریف شده هستند، معنی این خطا این است که یک یا هر دوی ماشین ها نادرست یا ناقص، برنامه ریزی شده اند.
راه حل: اولین گام برای حل مشکل پیش آمده، تلاش دوباره بعد از چند دقیقه تامل است. در صورت عدم موفقیت، نمی توانید کار دیگری انجام دهید، جز اینکه با مسئولان تماس بگیرید و آنها را از دریافت چنین خطایی مطلع سازید تا برای رفع مشکل اقدام کنند.

 

502-Service temporarily overloaded

سرور ترافیک بالایی دارد. بعد از چند لحظه دوباره تلاش کنید.

 

503-Service unavailable

غیر قابل دسترس بودن سرور می تواند علت های مختلفی داشته باشد: ممکن است ISP شما مشکل پیدا کرده باشد یا گیت وی مابین شبکه محلی و اینترنت شما خطایی داشته باشد و یا اینکه ماشین شما درست پیکر بندی نشده باشد.
راه حل: این مشکل معمولا بعد از چند لحظه مرتفع می شود. در غیر این صورت، تنظیمات سیستم خود را کنترل کنید. در صورت تداوم اشکال، با ISP خود تماس بگیرید.

 

505-Not implemented

این خطا در نتیجه وجود مشکل در صفحات وب فرامتنی و معمولا زمانی رخ می دهد که صفحات وب در محلی که اطلاعات تایپ شده و به شخص سومی ارسال شده، دارای فریم باشد.
راه حل: برای حل این مشکل سعی کنید با گردانندگان آن سایت تماس بگیرید. اگر آدرس صفحه وب مورد نظر http://www.goldensee.com است. آدرس گردانندگان آن باید شبیه webmaster@goldensee.com باشد.

 

 Bad file request

مرورگرهای وب از تمامی ارکان صفحات وب از جمله فرم ها پشتیبانی می کنند. تمامی مرورگرهای خوب، ارکان استاندارد فرم ها را (اعم از فیلد ورود اطلاعات یا لیست های باز شو) پوشش می دهند. خطا زمانی زخ می دهد که طراح صفحه وب از فرمی در صفحه استفاده کرده که در آن خطا وجود دارد یا اینکه به ابتکاری در ارکان فرم یا دیگر ویژگیهای آن دست زده و این ابتکار جدید غیر استاندارد است.
راه حل: اول روی دکمه refresh یا reload کلیک کنید تا مطمئن شوید که این خطا، یک خطای کاذب اینترنتی نیست. اگر مشکل حل نشد با ارسال یک نامه الکترونیکی، پدید آورنده صفحه یا گردانندگان آن وب سایت را از خطای پیش آمده، آگاه سازید و یکی دو روز بعد دوباره تلاش کنید.

 

Cant parse http

مرورگر نمی تواند URL را تشخیص دهد. برخی از مرورگرها به شما امکان می دهند http اول آدرس را تایپ نکنید، اما برخی دیگر به آن احتیاج دارند.
راه حل: اول مطمئن شوید URL شما دقیق تایپ شده است. دکمه refresh یا reload کلیک کنید یا منتظر بمانید و چند لحظه بعد دوباره تلاش کنید. اگر مشکل حل نشد حافظه cache مرورگر خود را پاک کنید. در صورت تداوم مشکل، سایت های دیگر وب را امتحان کنید. اگر می توانید به دیگر سایت ها متصل شوید، فقط با یک سایت مشکل دارید و باید بعد از گذشت چند لحظه دوباره تلاش کنید. اما اگر اتصال به دیگر سایت ها هم با مشکل مواجهید، احتمالا کامپیوتر با اتصالات اینترنتی تان مشکل دارد.

 

cannot add form submission result to bookmark list

کاربر سعی دارد نتایج جست و جو از یک موتور جست و جو را که مبتنی بر فرم (مانند WebCrawler) است، به عنوان Bookmark ذخیره کند. مشکل این است که URL نتایج بدست آمده غیر قابل دسترسی است، گر چه ممکن است این مسئله مشخص نباشد.
راه حل: یا از ذخیره نتایج چشم پوشی کرده و به چاپ آن اکتفا کنید. یا با استفاده از دستور Save As صفحه نتایج را به عنوان یک صفحه HTML در هارد دیسک کامپیوتر خود ذخیره کرده. سپس صفحه ذخیره شده را به لیست Bookmark اضافه کنید. در نظر بگیرید که بسته به نسخه رابط صفحات وب و برخی عوامل دیگر، امکان عدم موفقیت نیز وجود دارد.

 

cannot connect to server

اگر در اتصال به سرورهای خاص از لایه حفاظتی (SSL(Secure Socket Layer استفاده کنید با این خطا مواجه می شوید. این اتفاق در سرورهای c2s StrongArm به هنگام کار با مرورگر Internet Explorer ، نسخه 3 و 4 در ویندوز 95 و ویندوز NT رخ می دهد.

 

Cannot open the internet site ..., Cant find the server

URL تایپ شده وجود ندارد یا سرور میزبان درست کار نمی کند.

 

Connection reset by peer

یعنی سرور، درخواست را کاملا دریافت نکرده و از شما می خواهد دوباره آن را بفرستید.
راه حل: روی دکمه refresh یا reload کلیک کنید. اگر موفق نشدید آدرس را دوباره تایپ کنید.

 

Couldnot connect to server(useNet خطای)

سرور خبری، ترافیک بالایی دارد یا از کار افتاده است یا کاربر به سرور خبری دسترسی ندارد. احتمال دیگر، آن است که مروگر کاربر یا برنامه خبرخوان، درست تنظیم نشده است.

 

Document contains no data

خطایی کاذب است. دوباره تلاش کنید.

 

Failed DSN look up DSN entry

مرحله اول، یعنی پیدا کردن آدرس IP برای سایت، با شکست مواجه شده است.
آدرس را کنترل کرده و بعد از چند ثانیه دوباره تلاش کنید. اگر دوباره همان پیام را دریافت کردید، احتمال دارد سرور از کار افتاده باشد. بعد از گذشت چند دقیقه دوباره تلاش کنید

 

File contains no data

سایتی که کاربر به آن دسترسی پیدا کرده، درست است اما صفحه وب مورد نظر، در آن وجود ندارد. این خطا زمانی رخ می دهد که سایت در حال به روز شدن است.

 

Helper application not found

مرورگر وب از برنامه های کاربردی برای خواندن فایل ها کمک کی گیرد. مثلا Adobe Acrobat برای خواندن فایل های PDF و WinZip یا Stufflt برای خواندن فایل های Zip یا Sit و Realplayer برای خواندن فایل های صوتی. این خطا یعنی کاربر، برنامع کاربردی لازم را ندارد یا آن برنامه درست نصب نشده است. کادر محاوره ای حامل این پیغام، معمولا اطلاعاتی درباره نوع برنامه مورد درخواست می دهد. برخی جملات بی ربط نیز ممکن است وجود داشته باشد.
راه حل: دستورالعمل مرورگر خود را دنبال کنید تا بتوانید برنامه مورد نیاز را نصب کنید.

 

HTTP/1.0404 object not found

کابر به دنبال یک پیوند فرامتنی نادرست است. وقتی در یک صفحه وب، پیوند فرامتنی کور وجود دارد، یعنی در طراحی این صفحه اشتباهی رخ داده است.
راه حل: نمی توانید برای حل این مشکل کاری انجام دهید. بعد از مدتی دوباره تلاش کنید.

 

HTTP server at compressed <..>.com:8080 replies:HTTP/1.0500 error from proxy

این خطا در سرور ها ی دارای پراکسی عمومیت دارد. این سرورها روی شبکه محلی هستند و امکان اتصال کاربر را به اینترنت، بدون بهره گیری از مودم فراهم می آورند. این خطا نشان می دهد پراکسی مورد استفاده مشغول است یا نمی توان دستوری را که به آن رسیده تفسیر کند. معمولا به جای com .<..> نام ISP کاربر نشان داده می شود.
راه حل: بعد از چند ثانیه دوباره تلاش کنید. اگر هنوز مشکل وجود دارد با مدیر شبکه آن پراکسی، تماس بگیرید.

 

Host unavailable

سرور میزبان این سایت، به علت امور امنیتی برای مدتی کار نمی کند.

 

Host unknown or unable to locate host or server

یعنی کامپیوتر میزبان که سایت مورد نظر کاربر روی آن قرار دارد، از کار افتاده است یا دیگر وجود ندارد یا ارتباط، قطع شده است. همچنین ممکن است خطای کاذب اینترنتی باشد.

 

The internet is going very slow

سرعت اینترنت پایین است که می تواند به یکی از علل زیر باشد: تعداد کاربران شبکه محلی، زیاد است و باعث می شود سرور و مسیریابها، ترافیک زیادی داشته و سرعت پایین بیاید یا تعداد کاربران ISP بیشتر از گنجایش آن است.
راه حل: برقراری ارتباط در شب یا اوایل صبح می تواند در بالا بردن سرعت اینترنت موثر باشد.

منبع:asemon.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------