طرز تهیه شارلوت ژله رولی 

طرز تهیه شارلوت ژله رولی

 

طرز تهیه شارلوت ژله رولی :

ابتدا همه قالب ها را بگذارید داخل فریزر (من از کاسه ترازو دیجیتالم استفاده کردم که فلزی است) بعد سراغ درست کردن ژله رولی بروید؛ هر رنگی که دوست داشتید درست کنید و بعد از اینکه رول کردید بگذارید داخل یخچال که خوب خوب خودش را بگیرد.

 

حالا قالب را از فریزر دربیاورید و ژله های رولی را روی دیواره های آن بچینید. اگر رول ها اضافه آمد داخل قالب بچینید.‌ وقتی کل دیواره ها پر شد باز قالب را داخل فریزر قرار بدهید. بعد از آن سراغ درست کردن ژله آلوئه ورا بروید یک بسته ژله را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و روی بخار کتری بگذارید تا ذرات داخل آن کامل حل شود بعد نصف لیوان آب سرد را به آن اضافه کنید بعد از اینکه ژله در دمای محیط کاملا سرد سرد شد و حالت آن غلیظ شد می توانید داخل قالب، که از قبل ژله رولی ها را چیدید، بریزید و داخل یخچال قرار بدهید و منتظر بمانید تا کامل ببندد.

 

  بیشتر بخوانید: طرز تهیه ژله رنگین کمان

 

برای جدا کردن از قالب هم، اگر قالب پلاستیکی است که کف و دیواره های آن را کامل چرب کنید و بعد از آن که ژله کامل بست با دست اطراف ژله را آزاد کنید و بعد ضربه های محکمی به دیواره های ظرف بزنید.

 

یکی دو بار هم ته ظرف را محکم زمین بکوبید، شما متوجه می شوید که به راحتی ژله از ظرف جدا شده و می توانید در ظرف سرو برگردانید یا اینکه چند ثانیه قالب را داخل آب جوش قرار بدهید و بعد تکان بدهید اگر که ژله از دیواره ها جدا شد یعنی آماده است و داخل ظرف سرو برگردانید.

توجه کنید قالب های فلزی به زمان کمتری نیاز دارند که داخل آب جوش باشند، پس خیلی مراقب باشید.

 

گردآوری: بخش آشپزی بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,خدمات سیم کارت و تلفن همراه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023